تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
 

مسئول مهندسی نیروهای مسلح: خطر از شهر اهواز دفع شده است

Share/Save/Bookmark
مسئول مهندسی نیروهای مسلح: خطر از شهر اهواز دفع شده است
 
فرمانده گروه ۴۰ صاحب الزمان(عج) نیروی زمینی سپاه با اشاره به شایعات ایجاد شده در فضای مجازی درباره شهر دارخوین گفت: این شایعات حقیقت ندارند‌.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار محمد گرامی، فرمانده گروه 40 صاحب الزمان(عج) نیروی زمینی سپاه و مسئول مهندسی نیروهای مسلح، در استان خوزستان با اشاره به اقدامات مهندسی نیروهای مسلح و به خصوص نیروی زمینی سپاه در استان خوزستان اظهار داشت: از روز 13 فروردین طبق دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه با همه تجهیزات به منطقه آمدیم. 

وی افزود: در اولین ماموریت جاده پلدختر _ معمولان را با موفقیت باز کردیم. در ادامه ماموریت در استان خوزستان مستقر شدیم و امکانات بیشتری هم اضافه کردیم و کار را در استان خوزستان پیگیری کردیم. 
فرمانده گروه 40 صاحب‌الزمان نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در حال حاضر آن حالت بحرانی از شهر اهواز برداشته شده است و مناطقی که در خطر سیلاب بودند همچون ورودی شهر اهواز، خطر از این مناطق رفع شده است. 
سردار گرامی با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی نیروهای مسلح به عنوان یک فاکتور مهم در کنترل سیلاب تصریح کرد: گروه 40 صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه یک سیل‌بند به طول 8 کیلومتر در مناطق پرخطر شهر اهواز و کانال‌های پرخطر شهر ایجاد کرده است.
وی تاکید کرد: خطر از شهر اهواز دفع شده است و فعلا مشکلی از بابت سه کانال مهم شهر یعنی الغدیر، سلمان و شهید چمران نداریم. 
مسئول مهندسی نیروهای مسلح با اشاره به تمرکز آب‌ها در جریان سیل در یک مسیر و زیرآب رفتن برخی روستاها گفت: هم‌اکنون آب به صورت فشرده در حال حرکت به جفیر است. در مسیر گلدشت به ملاشیه نیز با تلاش شبانه‌روزی نیروها سیل‌بندهای محکمی ایجاد شده است. 
سردار گرامی در پایان درباره شایعات فضای مجازی پیرامون شهر دارخوین خاطرنشان کرد: این شایعات حقیقت ندارند. در شهر دارخوین مشکل خاصی از نظر سیل نداریم و مشکلی که ایجاد شده بخش پایین دستی شهر دارخوین است که آن هم به تالاب شادگان بر می‌گردد؛ باید آب از شادگان به جاده ماهشهر آبادان هدایت شود که این کار در حال انجام است.

م
کد مطلب: 406304
مرجع : تسنیم