تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
 
شهردار مشهد در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه مفتح قطار شهری:

قطارشهری مشهد به‌زودی به باب‌الجواد(ع) حرم رضوی می‌رسد/ قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه قطارشهری مشهد رکورد زد

Share/Save/Bookmark
قطارشهری مشهد به‌زودی به باب‌الجواد(ع) حرم رضوی می‌رسد/ قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه قطارشهری مشهد رکورد زد
 
شهردار مشهدمقدس با بیان اینکه خط ۳ قطارشهری به‌زودی به باب‌الجواد(ع) می‌رسد، گفت: قرارگاه خاتم در رکوردشکنی حفاری، سگمنت‌گذاری و کم‌بودن ضریب خطا حفاری قطار شهری مشهد، خوش درخشید و رکورد زد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سیدصولت مرتضوی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه مترو شهید مفتح خط 2 قطار شهری مشهد، با تاکید بر اینکه پیشرفت مشهد مقدس باید متناسب با پیشرفت‌های روز باشد، اظهار داشت: یکی از محورهای توسعه و پیشرفت که جزو نیازهای ضروری مشهد بوده، ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی است. 
وی افزود: براساس مطالعات طرح جامع در ایران، ارزان‌ترین، آسان‌ترین و مطمئن‌ترین شیوه حمل ونقل، حمل و نقل ریلی درون شهری است. بر این اساس در مطالعات طرح جامع، 4 خط مترویی و یک خط منوریل در کمربند مشهد پیش‌بینی شد. 
مرتضوی با اشاره به احداث مسیر توسعه خط یک قطارشهری و اتصال آن به فرودگاه، یادآور شد: مشهد نخستین شهری بود که ایستگاه قطارشهری آن به فرودگاه متصل شد. نبود نقدینگی، مشکلات اجرایی و نوسانات اقتصادی سبب شد پروژه‌ای که بنا بود در بهمن سال 92 به بهره‌برداری برسد، براساس گزارشات مستند مشاور با پیشرفت 17 درصدی همراه شود.
شهردار مشهد با اشاره به هزینه‌های گزاف احداث خطوط قطار شهری گفت: بهای تمام شده احداث هر کیلومتر خط قطارشهری بالغ بر 160 میلیاردتومان است و تامین منابع آن کاری دشوار است. مدیران شهری توانستند با عزمی راسخ و از محل انتشار اوراق مشارکت و جذب منابع ملی منابع مورد نیاز احداث این خط را تامین کنند.
وی به تلاش‌های صورت گرفته توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اشاره کرد و اظهار داشت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء بعد از فراغت از دوران جنگ، آغاز دیگری داشت و انجام روند سازندگی، سبب بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد در کشور شد. قرارگاه خاتم در رکوردشکنی حفاری، سگمنت‌گذاری و کم‌بودن ضریب خطا حفاری قطار شهری مشهد، خوش درخشید و رکورد زد.
مرتضوی در زمینه بهره‌برداری از ایستگاه شریعتی قطار شهری مشهد اظهار داشت: به لحاظ ملاحظاتی که در زمینه بتن‌ریزی و سوزن کراس‌اوور وجود دارد، تلاش می‌شود خسارت به تاسیسات وارد نشود، کار بهره‌برداری یکی دو هفته آینده صورت می‌گیرد. خط 3 قطارشهری با سرعت سبقت می‌گیرد و نزدیک به 5 کیلومتر از آن حفاری شده و به‌زودی به باب‌الجواد(ع) می‌رسد. این امر به معنای مدیریت جهادی، مدیریت اقتصاد مقاومتی و مدیریت اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر است. وی ادامه داد: در شرایطی که رکود وجود داشت، مدیران رکود را به رونق تبدیل کردند و توقف را به حرکت مبدل کردند. براساس آمار، صدور پروانه در سال 95 به نسبت سال 91 و 92 به میزان 60 درصد از حیث کمیت متراژ کاهش داشت ولی آب از آب تکان نخورد.
انتهای پیام/
د
کد مطلب: 385670
مرجع : تسنیم