تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
 

اسد: پیروزی ما علیه تروریسم، پیروزی علیه اسرائیل است/نقش ایران، حزب‌الله و روسیه در پیروزی‌های سوریه

Share/Save/Bookmark
اسد: پیروزی ما علیه تروریسم، پیروزی علیه اسرائیل است/نقش ایران، حزب‌الله و روسیه در پیروزی‌های سوریه
 
رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با یک رسانه غربی گفت: پیروزی ما علیه تروریست‌ها پیروزی علیه اسرائیل، ترکیه، فرانسه، انگلیس، عربستان و قطر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش سانا، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با روزنامه «وسرنجی لیست» کرواسی گفت: ما گزینه‌ای به‌جز پیروزی در جنگ نداریم و اگر پیروز نشویم، یعنی اینکه سوریه از نقشه حذف شده است.
وی افزود: کشورهایی که از تروریست‌ها حمایت کردند، می‌خواهند امکانات سوریه فرسایش رود تا مردم فقط برای به دست آوردن یک لقمه نان تلاش کنند و دولت سوریه نتواند نقش فعال و باارزشی در منطقه ایفا کند.
اسد گفت: کشورهایی که از تروریست‌ها حمایت کردند، به‌منظور حفظ آن‌ها تلاش بسیاری می‌کنند، زیرا سقوط تروریست‌ها به‌معنای سقوط سیاسی مسئولان این کشورها است.
وی در ادامه با بیان اینکه سیاست اروپا تغییری نکرده است، اظهار داشت: مردم اروپا فهمیده‌اند که رسانه‌های بزرگ و سیاستمداران به آن‌ها دروغ می‌گویند.‌ آن‌ها اکنون بخشی از حقیقت را فهمیده و در جستجوی آن هستند.
رئیس‌جمهور سوریه گفت: در هر جا که ارتش سوریه پیروز می‌شود، اسرائیل به‌منظور حمایت از تروریست‌ها به سوریه حمله می‌کند.
اسد افزود: پیروزی ما علیه تروریست‌ها پیروزی علیه اسرائیل، ترکیه، فرانسه، انگلیس، عربستان و قطر است.
وی اظهار داشت: تا زمانی که آمریکا بدون هماهنگی با دولت سوریه، به سوریه نیرو بفرستد، یعنی این دولت مانند دولت‌های دیگر، خواهان ثبات در سوریه نیست.
رئیس‌جمهور سوریه خاطرنشان کرد که اگر اروپا می‌خواهد از خودش محافظت کند، باید از حمایت از تروریست‌ها در سوریه دست بردارد.
اسد گفت: بعد از آغاز جنگ و بعد از مواضع فرانسه در حمایت از تروریست‌ها، سوریه همکاری امنیتی خود با کشورهای اروپایی را متوقف کرد.
رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد که اگر حمایت‌های مردمی نبود، این پیروزی‌ها در سوریه محقق نمی‌شد. اگر حمایت قوی همپیمانان ما یعنی ایران، روسیه یا حزب‌الله نبود، این پیروزی‌ها وجود نداشت.

م
کد مطلب: 371538
مرجع : تسنیم