سپاه علی بن ابیطالب(ع) در فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی در قم مشارکت می‌کند

تسنیم , 17 فروردين 1396 ساعت 11:14

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم از انعقاد تفاهم‌نامه مشارکت با سپاه علی بن ابیطالب(ع) برای فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی در قم خبر داد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سید رحمان دانیالی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این اداره کل و سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به‌منظور توسعه فرهنگ حفظ و احیاء منابع زیستی و طبیعی استان و بهره‌مندی از ظرفیت‌های مادی و معنوی دو مجموعه به امضا رسیده است.

وی بر ضرورت تحقق منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه‌های زیست‌محیطی و جلوگیری از تخریب و آلودگی محیط‌زیست تأکید کرد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه با سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) و ارتقا سطح همکاری‌های فی‌مابین، فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی و حفاظت از عرصه‌های طبیعی با جدیت هرچه بیشتر دنبال می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم از انجام گشت و پایش مشترک و برگزاری دوره‌های آموزش نظامی با همکاری سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) خبر داد و ابراز کرد: از تمامی ظرفیت‌های این مجموعه برای مقابله با تهدیدات زیست‌محیطی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی مناسب در استان قم استفاده خواهد شد.
خودکفایی روستاییان نمونه عینی از تحقق اقتصاد مقاومتی است
آیت‌الله سعیدی امام‌جمعه قم و سید مهدی صادقی استاندار قم به همراه جمعی از مدیران ارشد استان با خانواده شهید مفقودالاثر بیرامعلی متقی و جانباز 70 درصد حسین عباسی از روستاهای انجیرلی و ایلیخ بداغی از بخش مرکزی دیدار کردند.
آیت‌الله سعیدی در این دیدارها ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و آرزوی سالی پر خیروبرکت تصریح کرد: حضور در بین خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان توفیقی بزرگ است.
وی بابیان اهمیت جان‌فشانی و ایثار شهدا، جانبازان و ایثارگران در اعتلای نظام جمهوری اسلامی افزود: مشاهده شجاعت و فداکاری خانواده‌های شهدا و جانبازان، سبب تقویت روحیه و انگیزه مسئولان برای خدمت به مردم و نظام اسلامی می‌شود.
امام‌جمعه قم با اشاره به توجه خاص رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و سایر مسئولان کشور نسبت به خانواده ایثارگران ادامه داد: اخلاص و ایمان این عزیزان در جلب رضایت خداوند و عنایات الهی به کشور اسلامی ایران نقشی اساسی دارد.
وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اظهار کرد: همبستگی قابل‌تقدیر عشیره‌ای در مناطق روستایی و اهتمام این عزیزان در انجام فعالیت‌های اقتصادی و خودکفایی در نیازهای خود، نمود عینی از تبیین این شعار در بخش‌های کوچک و روستایی است.
سید مهدی صادقی استاندار قم نیز در این دیدارها ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی خانواده ایثارگران به همراه مدیران و مسئولان استان اظهار کرد: حضور در مناطق روستایی و مشاهده برخی مشکلات که در نواحی محروم استان وجود دارد اهتمام مدیران برای خدمت بیشتر را در پی دارد.
وی با تقدیر از روحیه مقاومت، ازخودگذشتگی و ایثار خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، افزود: مسئولان تمام توان خود را برای برطرف کردن کاستی‌های موجود در خدمت‌رسانی به این عزیزان به‌کار می‌گیرند.
استاندار قم با تأکید بر ضرورت توجه به حل مشکلات معیشتی و اداری روستاییان به‌ویژه خانواده شهدا و ایثارگران ابراز کرد: تسهیل در امور حقوقی و اداری این اقشار زحمت‌کش در دستور کار مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد.
دو میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی قم
مدیر درمان استان قم اظهار داشت: بیمه‌شدگان تحت پوشش تأمین اجتماعی در یک سال گذشته بیش از دو میلیون و 175 هزار بار به چهار مرکز درمانی تأمین اجتماعی استان قم مراجعه نموده‌اند.
داود علی‌محمدی با اشاره به رشد عملکرد 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته برنامه‌های مختلفی برای بهبود خدمات و ارتقاءشاخص های درمانی در دستور کار قرارگرفته بود، بنابراین افزایش خدمت که یکی از درخواست‌های مستمر بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی بود نیز تحقق‌یافته است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: افزایش تعداد پزشکان عمومی،متخصص و دندانپزشک در سال گذشته باعث افزایش 11 درصدی در ویزیت پزشکان عمومی،افزایش 20  درصدی ویزیت پزشکان متخصص و افزایش 17 درصدی خدمات دندانپزشکی نسبت به سال گذشته شده است که امیدواریم با برنامه‌ریزی جدید در سال جاری ، این خدمات افزایش بیشتری یابد.
علی‌محمدی با اشاره به خدمات بستری در یک بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی در قم گفت:در سال گذشته بیش از 12 هزار و 397 بیمار از خدمات بستری بهره‌مند شدند که از این تعداد بیش از 9 هزار جراحی انجام‌شده است که از برنامه پیش‌بینی‌شده بیشتر شده است به‌طوری‌که میانگین ضریب اشغال تخت بیمارستان را به 89.5 درصد رسانده است.
مدیر درمان استان قم خاطرنشان کرد : تولد بیش از 3 هزار و 727 نوزاد در بیمارستان امام رضا (ع) و رشد 38 درصدی مراجعه به تعداد 609 هزار بار مراجعه در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته توسط بیمارستان تأمین اجتماعی قم ، از گام‌های مؤثر سازمان تأمین اجتماعی در چند سال اخیر است که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان قم برای دسترسی عادلانه از خدمات درمان مستقیم که سال‌ها از آن بی‌بهره بوده‌اند ،بهره‌مند شده‌اند.
ف

 


کد مطلب: 371468

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/371468/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir