تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
 
ابطحی در واکنش به ادعای آمریکا درباره دستگیری رابین شاهینی در ایران:

شبکه جاسوسی و اطلاعاتی غربی با استفاده از افراد دو تابعیتی در حال سوء استفاده از فضای پسابرجام است

Share/Save/Bookmark
شبکه جاسوسی و اطلاعاتی غربی با استفاده از افراد دو تابعیتی در حال سوء استفاده از فضای پسابرجام است
 
نماینده مجلس دهم، گفت: شبکه جاسوسی و اطلاعاتی غربی با استفاده از افراد دو تابعیتی به دنبال ضربه زدن به کشورمان هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در واکنش به ادعاهای وزارت خارجه آمریکا درباره دستگیری رابین شاهینی در ایران و افزایش دستگیری شهروندان دو تابعیتی بعد از توافق هسته ای، گفت: دستگیری و مقابله با جاسوسان هیچ ارتباطی با برجام نداشته و قطعا نهادها و پرسنل دستگاه های امنیتی با قدرت و جدیت با این گونه مسائل برخورد می کنند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران در هیچ جایی تعهد نداده که بحث فعالیت دو تابعیتی ها نظارت و رسیدگی نکند و قطعا ادعای مقامات آمریکایی ها بی پایه و اساس است.
وی افزود: به طور حتم کشوری که بخواهد عزت، کیان، استقلال و امنیت ملی خود را حفظ کند، هیچگاه اجازه فعالیت و ورود جاسوسان را در داخل کشور نمی دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من شبکه جاسوسی و اطلاعاتی غربی با استفاده از افراد دو تابعیتی به دنبال ضربه زدن به کشورمان هستند، این شبکه در فضای پسابرجام مانند مارهای فسرده ای هستند که با آمدن آفتاب از لانه های خود بیرون می زنند، حال شاید یک از دلایل تشدید دستگیری ها این مسئله باشد.
ابطحی افزود: هدف اصلی جاسوسان دو تابعیتی، نفوذ در سمت های حساس و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی و فرهنگی ایران است، از این رو دستگاه اطلاعاتی ما باید بیش از گذشته فعالیت افراد دو تابعیتی را رصد کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از گذشته استفاده از جاسوسان داخلی مرسوم بوده و امروز نیز دشمنان از این روش برای مقابله با کشورمان استفاده می کنند.
وزارت خارجه آمریکا در زمینه دستگیری اتباع دو ملیتی در ایران گفته است از همه ابزارهای موجود برای دفاع از شهروندان آمریکایی که در خارج از کشور بازداشت شده‌اند، استفاده می‌کند.

م
کد مطلب: 369785