تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۵
 

کاش آن موقع که در گرد وغبار بودیم رئیس جمهور می آمد

Share/Save/Bookmark
کاش آن موقع که در گرد وغبار بودیم رئیس جمهور می آمد
 
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در حضور رئیس جمهور گفت: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا. کاش آن موقع که ما در گرد و غبار بودیم آقای رئیس جمهور اینجا می آمد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مجید ناصری نژاد عصر امروز  پنجشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان و کارگروه ملی مبارزه با ریزگردها در حضور رئیس جمهور با بیان اینکه خیر کثیر در این منطقه و برکت کشور در این خطه است، به رئیس جمهور و هیئت همراه خیرمقدم گفت.

وی با بیان اینکه حق این بود که وقت باشد تا همه نمایندگان خوزستان در این جلسه صحبت کنند، خطاب به روحانی افزود: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا، باوفا حالا که از پا افتادیم، چرا؟ کاش آن موقع که ما در گرد و غبار بودیم آقای رئیس جمهور اینجا می آمد.

نماینده شادگان در مجلس با بیان اینکه وضعیت مردم خیلی نگران کننده است، گفت: دشمن در این مدت مثل گذشته خیلی اشتباه کرده و فکر احمقانه کرد تا از این وضعیت سوء استفاده کند ولی خوب مردم این استان را نشناخته است. چون اگر ۱۰۰ ها بار زیر خاک خفه شویم؛ باز دست از انقلاب و نظام برنخواهیم داشت. دشمنان این پنبه را از گوش خود بیرون دربیاورند که بتوانند از مردم خوزستان سوء استفاده کنند چون نظام خط قرمز ما است و به هیچ وجه از آن دست برنخواهیم داشت.

ناصری نژاد گفت: خواهش می کنم که مصوبات قبلی را اجرایی کنید به عنوان نمونه مصوبات بسیار خوب دولت در سال ۹۳؛ همچنین نکته مهم و اساسی بحث انتقال آب و کم کردن آب خوزستان است.

وی تصریح کرد: این کانون های گرد و خاک و منشأ ریزگرد قبلا مرتع، کشتزار و منبع رزق و روزی مردم بوده و امروز به کانون گرد و غبار تبدیل شده و باید احیا شود. آن زمان که داد می زدیم نباید آب را از خوزستان منتقل کرد به خاطر چنین مسائلی بوده است.

نماینده شادگان در مجلس بیان کرد: هنوز به بحران اساسی نرسیده ایم و امروز در حال مبارزه با معلول هستیم در حالی که علت اصلی کمبود آب است. کمبود آب و تبدیل کشتزار به مرتع بحث اصلی است که باید آن را مورد توجه قرار داد.

ناصری نژاد بیان کرد: تالاب های خوزستان را باید احیا کنیم چرا که بدون هیچ هزینه ای می تواند مقابل گرد و خاک بایستد. کار به جایی رسید که دل مبارک مقام معظم رهبری به درد آمده و اظهارنظر فرمودند و از ایشان که همیشه به فکر خوزستان هستند تقدیر و تشکر می کنیم.

وی افزود: با کمترین هزینه می توانستیم جلوی این مشکلات را بگیریم چون اگر بحث آب حل می شد هیچ وقت به اینجا نمی رسیدیم. اگر مشکل آب حل شود خوزستان هم مشکلاتش حل می شود و باید به این مسئله بپردازیم. هر چند باید جلوی معلول ها را گرفت ولی نباید از علت اصلی غافل شد.

ناصری نژاد خطاب به روحانی برای انتخاب وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده ویژه در حل مشکلات ریزگرد گفت: حجتی چهار سال در وزارت خود، خوزستان را رها کرده و کجا بود که ببیند نخلستان های جنوبی خوزستان پشت سر هم در حال خشک شدن است؟

م
کد مطلب: 367291
مرجع : مهر