تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
 
وحید دستجردی در اولین مجمع عمومی زنان جبهه مردمی:

حدود 12 هزار میلیارد صندوق ذخیره فرهنگیان کجاست؟/ در مسائل اجرایی احساس خطر جدی می‌کنیم

Share/Save/Bookmark
حدود 12 هزار میلیارد صندوق ذخیره فرهنگیان کجاست؟/ در مسائل اجرایی احساس خطر جدی می‌کنیم
 
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در صندوق ذخیره فرهنگیان حدود 12 هزار میلیارد تومان معلوم نیست کجاست و حتی دریغ از یک شکایت، ما نباید ساکت باشیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: چهار نشست مختلف اقشار از جمله فرهنگیان، پزشکان، بانوان و دانشگاهیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد. اولین ‌مجمع عمومی زنان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور بیش از 300 نفر از بانوان حامی این جبهه برگزار شد.

در این نشست پس از قرائت قرآن کریم، مرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه مردمی و تنی چند از ازاعضاء کمیته زنان جبهه در تبیین اهداف،برنامه ها و مواضع جبهه و وسازوکار تصمیم گیری وانتخابات ونحوه مشارکت اعضا به سخنرانی پرداختند.

در این نشست که با حضور پرشور زنان فرهیخته و بانوان انقلابی از اساتید دانشگاه وحوزه، نمایندگان ادوار مختلف مجلس و شورای شهر ،پزشکان ،دانشجویان ،فعالان سیاسی، فرهنگی واجتماعی ،همسران و خواهران شهیدان بزرگوار،تشکیل شد،تعداد 25 نفر از بانوان به عنوان عضو اصلی و 25 نفرعلی البدل برای شرکت در جلسه عمومی ملی جبهه نیروهای مردمی، توسط اعضاء مجمع انتخاب شدند.

وحیددستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز در این نشست طی سخنرانی اظهراداشت: همه آنچه در کشور ما اتفاق افتاده و همه جریانات متصل به اسلام از 1400 سال قبل تا الان، جریاناتی هستند که بر اساس حرکت مردمی بنیان گذاری شده اند و مردم شروع کننده و ادامه دهنده هستند تا این جریان را به هدف نهایی خود که حکومت عدل الهی در سرای عالم است برسانند.

وی بر همین اساس تصریح کرد: حرکت و انقلابی که پایه گذار آن امام راحل بودند و امروز تداوم دهنده و پیش برنده و رهبریت آن با امام خامنه ای است؛ آنچه این حرکت را تا امروز برپا داشته جهاد و شهادت و مجاهدت بی نظیر مردم ماست که ما دست خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران را می بوسیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه ما امروز داریم از خون ها، رشادت ها و مبارزات است؛ کم مجاهدت هایی صورت نگرفته که الان این تریبون به دست زنان انقلابی رسیده است، ما قبل از انقلاب شاهد بودیم چه کسانی بر این کشور حکومت میکردند.

وی به ترور، ارعاب، شکنجه و چپاول اموال عمومی در زمان قبل از انقلاب اشاره و اضافه کرد: جهانخواران بین المللی حاکم بودند و قانون کاپیتالیسیون را وضع کروند که حتی اگر سگ آنها کشته شود مجازات صورت گیرد؛ امریکایی ها شهروند درجه اول و ایرانیان شهروند درجه دو بودند؛ درواقع همه آنچه عزت مردم ما بود در پای بیگانگان و استکبار جهانی قربانی می شد و کشور مورد معامله سران کشورهای بزرگ بود چراکه خاندان منحوس پهلوی حاکم بودند.

وحیددستجردی در عین حال گفت که در این شرایط افراد مومن و مسلمان به کناری رانده شدند تا جایی که اگر دختری می‌خواست به دانشگاه برود باید بدون حجاب بود؛ در کشوری که همه آحاد مردم مسلمان بودند، اما به گوشه رانده شده بودند اما امروز به واسطه تلاشی که از سال 42 در کشور آغاز شد مردم سالاری شکل گرفت و نظام جمهوری اسلامی برپا شد.

وی با تاکید بر اینکه باید این تلاش ها را جدی گرفت، افزود: نسلی که آن ترور و وحشت را احساس کرد مثل خانم دباغ که شکنجه های بسیاری را لمس کرد؛ امروز جمهوری اسلامی در دست ماست و باید آن را حفظ کنیم وقتی با سران کشورهای دنیا در آسیا، آفریقا و برخی کشورهای اروپایی ملاقات می کنیم در پس پرده میگویند چشم امید ما به جمهوری اسلامی است و اینکه ملت ایران توان ایستادگی در برابر ابرقدرت ها را دارند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در برهه حساس از کشور و دفاع از ارزش های اسلامی قرار داریم، یادآور شد: وظیفه ما بسیار سنگین تر است چرا که دشمن با برنامه ریزی بیشتر به صحنه می آید چراکه استکبار جهانی سیلی بزرگی خورده و مبادا شما به کار و زندگی خود مشغول شوید بلکه باید بیدار بود.

وی بر همین اساس تاکید کرد: امروز بیش از همیشه به بودن در صحنه و اتحاد نیاز داریم؛ می‌بینیم که چه توطئه هایی برای مسلمانان و افرادی که اهل خرد هستند آماده می کنند و مسلمانان را به نام اسلام به جان هم انداختند.


وحید دستجردی با بیان اینکه همه صاحب این جبهه و انقلاب و ارزش ها هستیم و باید این ارزش ها را حفظ کنیم، افزود: باید این ارزش ها را به نسل آینده بدهیم.
وی در ادامه سخنان خود به تشکیل جبهه مرومی نیروهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این جبهه ما چه نفعی داریم؟ما میبینیم مشکلات در کشور بیداد می کند، بیکاری بنیان کن و رکود بی سابقه وجود دارد و خانواده ها جوانان بیکار دارند در حالی که شان مردم بالاتر است و در مقابل برخی بر سر این سفره حقوق های نجومی دارند و بعد بگویند جز سرمایه های انقلاب هستند، کسانی که به انقلاب پایبندند به شهادت می رسند ، مگر کسی می‌نشیند در کنار سفره مردم جیب خود را پر پول کند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امروز ما نباید ساکت بنشینیم، گفت: ما باید صدای مردم و خون هایی که ریخته شده باشیم؛ در صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به این زحمت کشان است حدود 12 هزار میلیارد تومان معلوم نیست کجاست و حتی دریغ از یک شکایت، ما نباید ساکت باشیم و امروز احساس خطر جدی در مسائل اجرایی کشور می‌کنیم.

وی با بیان اینکه آیا ما باید بمانیم تا رئیس جمهور فرانسه برای جوانان ما اشتغال ایجاد کند، اظهارداشت: ما مسیر را می‌بینیم که به انحراف می افتد و نباید ساکت بنشینیم؛ جایی که مردم باشند ما پیروزیم اما جایی که با افراد بی تدبیر اداره می شود شکست ها را یکی پس از دیگری می‌بینیم و جز حرف چیزی برای بهبود نمی‌بینیم.

وحیددستجردی با تاکید براینکه باید وحدت داشته باشیم، افزود: گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان واحد همان گفتمان مقام معظم رهبری است.

وی هدف جبهه مردمی را وحدت عنوان کرد و در عین حال گفت هدف این جبهه این است که در مسائل وارده و در مشکلات و مسایل روز مثل انتخابات با هم حضور داشته باشیم چرا که تجربه انتخابات 92 را داریم؛ امروز همه باید با هم باشیم و یک کاندیدای واحد در انتخابات ریاست جمهوری 96 داشته باشیم.

وحید دستجردی در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره کاندیداشدنش برای انتخابات آینده نیز گفت: اینکه بنده را علم می کنند دروغ محض است؛ هیات موسس و 15 نفری که به این جبهه می‌پیوندند هیچکدام نباید کاندیدا شوند و خود نفعی ندارند و این 25 نفر با رهبریت مجمع عمومی به کاندیدای واحد و قابل قبول می‌رسند. همچنین در این نشست برخی فعالان حوزه زنان همچون فاطمه رهبر، الهه راستگو، لاله افتخاری، معصومه آباد و همسر شهید تهرانی مقدم نیز حضور داشتند.
د
کد مطلب: 362640
مرجع : مشرق