تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
 
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی

نظام اسلامی ایران زیرسایه "ولایت" و "فرهنگ شهادت" نظامی مقتدر و شکست‌ناپذیر است

Share/Save/Bookmark
نظام اسلامی ایران زیرسایه "ولایت" و "فرهنگ شهادت" نظامی مقتدر و شکست‌ناپذیر است
 
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه نظام اسلامی ایران زیرسایه "ولایت" و "فرهنگ شهادت" نظامی مقتدر و شکست‌ناپذیر است گفت: جامعه‌ای که "فرهنگ جهاد و شهادت" دارد همیشه زنده و پیروز است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار محسن کریمی براهمیت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: ملتی که فرهنگ جهاد و شهادت دارد شکست ندارد و این جمله‌ای است که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری خطاب به ملت فرمودند و امروز یکی از مهم‌ترین آموزه‌های معنوی مردم در کشور اسلامی ایران است.
وی افزود: فرهنگ جهاد و شهادت ضمانت کننده همه مسائل مربوط به یک امت و جامعه سعادتمند است به‌ طوری که مولفه‌هایی مثل فرهنگ، روابط اجتماعی، مسائل اقتصادی بحث‌های امنیتی و غیرامنیتی همه موضوعات می‌توانند تحت تاثیر فرهنگ ایثار و شهادت با صحت و درستی به پیش رفته و جامعه‌ای موفق ایجاد کند.
کریمی تصریح کرد: چرا که وقتی یک فرد و جامعه این فرهنگ ارزشمند را به‌عنوان یک اصل برای خود انتخاب کرده معامله‌ای با خدا می‌کند که تنها از خدای عزوجل اجر و مزد می‌خواهد آن هم بدون هیچ اجر و مزد و حاشیه و تمام تلاش خود را برای تحقق این فرهنگ به‌کار می‌گیرد چون هر چه بیشتر تلاش کند اجر بیشتری می‌برد.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به نتایج ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: این فرهنگ باعث پویایی و در توسعه جامعه است و اجازه نمی‌دهد جامعه درجا بزند و زمینه‌ساز پیش افتادن از جوامع دیگر می‌شود.
وی افزود: جامعه‌ای که این فرهنگ را به‌عنوان یک الزام و یک افتخار در اختیار دارد همه افراد جامعه باتمام وجود حاضر به ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی هستند تا امور جامعه را به سمت توسعه و تعالی به پیش ببرند.
کریمی بیان کرد: کجا می‌توان چنین فرهنگی را یافت که در مقابل این فرهنگ، انسانیت، خواسته‌های انسانی و دنیایی کنار می‌رود و در مقابل این مسائل همه جای خود را به خداباوری و معنویت می‌دهد و اینجاست که برای چنین جامعه‌ای شکست دیگر معنا ندارد چرا که شکست برای بحث‌های مادی و جسمی است.
وی اضافه کرد: این در حالی است که فرهنگ ایثار و شهادت فراتر از این مسائل است و اینجاست که انسان می‌گوید "چه بکشم چه کشته شوم و خسارت ببینم" جای دیگر و حتی بیشتر از آنچه در راه خدا ایثار گرده برمی‌گردد چرا که این معامله با خدا و این خصلت جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت است.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به ویژگی جامعه توام با فرهنگ جهاد و شهادت گفت: جهاد و شهادت در برابر دنیای مادی است چرا که هر جامعه ای که رو به جهاد و شهادت نیاورد و هر وقت نیاز بود اقدام نکرد، ذلت در پی دارد و بالعکس جامعه‌ای که فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در آن موج می‌زند و همیشه زنده است همیشه نصرت و پیروزی با آن جامعه همراه است.
کریمی ادامه داد: مصداق و نمونه این موضوع را هم در جامعه امروز بشری می‌بینیم، فلسطین مظلوم، شیعیان و حزب‌الله لبنان فرهنگ شهادت و جهاد را انتخاب کردند که با تعداد به ظاهر اندک در برابر جهان استکبار ایستاده و موفق ایستاده‌اند. وی خاطرنشان کرد: این فرهنگ و باور باید در دل جوانان گسترش یابد تا جامعه اسلامی خود را به پیش ببریم.


انتهای پیام/د
کد مطلب: 349218
مرجع : تسنیم