تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
 
پیام‌های مانور اسرائیل؛

کابوس موشک‌هایی با برد 45 کیلومتر/ آژیر خطر در تمام سرزمین اشغالی/ تأمین پناهگاه برای 5 درصد صهیونیست‌ها

Share/Save/Bookmark
کابوس موشک‌هایی با برد 45 کیلومتر/ آژیر خطر در تمام سرزمین اشغالی/ تأمین پناهگاه برای 5 درصد صهیونیست‌ها
 
مقامات اسرائیلی تنها می‌توانند 45 هزار شهرک‌نشین‌ را که از ترس موشک‌های مقاومت از مناطق شمالی فرار کرده‌اند را کنترل کنند، این میزان تقریباً 5 درصد از مجموع ساکنان مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی شهاب تحلیلگر مسائل راهبردی منطقه در مقاله‌ای در پایگاه خبری المیادین با اشاره به مانور سالیانه رژیم صهیونیستی و آغاز آن از امروز (یک شنبه) تا چهارشنبه و اعلام نامی جدید از سوی این رژیم نوشت: نام‌گذاری جدید نشان دهنده رویکرد تل‌آویو برای تمرکز بر گفتمان ایجاد هوشمندی در جبهه داخلی رژیم صهیونیستی است، این در حالی است که تمامی سناریوهای شبیه ‌سازی نظامی طی سال‌های گذشته بر اهمیت پایداری جبهه داخلی در هر جنگ احتمالی آینده برای تضمین نتیجه جنگ صحه گذاشته است.
 
آیا جبهه داخلی رژیم صهیونیستی  بدون کمک گرفتن از ارتش که در جنگ آینده در چندین جبهه مشغول خواهد بود، قادر به تعامل با تبعات جنگ می‌شود؟ این مانور از پیش‌ طراحی‌شده براساس آموزش‌های ارتش اسرائیل برگزار می‌شود. مانور مذکور مانند دیگر مانورهای سالیانه رژیم صهیونیستی در چهار روز برگزار شده و مجموعه ای از اقدامات را در بر خواهد گرفت که بررسی آنها لازم است.

- براساس ارزیابی‌های جبهه داخلی رژیم صهیونیستی، بیش از 95% از مجموع موشک‌های که در هر جنگ آینده در شهرهای اسرائیل سقوط خواهد کرد، موشک‌های با برد 45 کیلومتر خواهد بود. صرف نظر از دقت این ارزیابی‌ها، این موضوع نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل ناگزیر خواهد بود وارد درگیری‌های گسترده زمینی در نوار شمالی مرزهای خود شده تا بتواند پرتاب موشک‌های با برد کوتاه را که نیروی هوایی این رژیم بنا به ملاحظات امنیتی قادر به تعامل با آن‌ها نیست را متوقف کند.

- مانور مذکور همچنین سناریوی یک جنگ فراگیر و بازشدن چندین جبهه در آن واحد را بررسی می‌کند، این موضوع نشان دهنده این است که ارزیابی‌های رژیم صهیونیستی در هر جنگ احتمالی آینده، توجه زیادی به شکاف‌های سیاسی موجود در خاورمیانه و تحولات جنگ سوریه نخواهد داشت و امکان آغاز جنگ بر ضد خود از اراضی لبنان و سوریه و ایران و داخل فلسطین اشغالی در آن واحد را پیش بینی می‌کند.

- مانور رژیم صهیونیستی در روز سه‌شنبه به اوج خود رسیده و آژیرهای خطر در تمامی اراضی اشغالی به صدا درخواهد آمد، به این ترتیب رزمایش مذکور از آموزش‌های ستادی در مراکز ارتش به سطوح نظامی در ده‌ها شهرک صهیونیست‌نشین و شوراهای محلی کشیده خواهد شد و شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها و مراکز امن پناه خواهند برد. این در حالی است که جبهه داخلی رژیم صهیونیستی این بار سعی خواهد کرد تعداد هشدارها در این زمینه بکاهد تا بتواند حالت ترس و وحشتی که در محافل صهیونیستی در حالت‌های فوق‌العاده به وجود می‌آید را کاهش دهد. این اقدام از طریق تلاش برای تعیین دقیق مناطق سقوط موشک‌ها خواهد بود تا تعداد اسراییلی‌هایی که باید به پناهگاه‌ها فرار کنند ، کاهش پیدا کند.
 
 
 کابوس موشک‌هایی با برد 45 کیلیومتر/ آژیر خطر در تمام سرزمین اشغالی/ تامین پناهگاه برای 5 درصد صهیونیست‌ها

- آمادگی‌های جبهه داخلی برای این مانور نشان دهنده میزان قدرت برای مهار مهاجرت شهرک‌نشینان از مناطق شمالی به بخش‌های مرکزی و جنوبی سرزمین‌های اشغالی خواهد بود. به این ترتیب مقامات اسرائیلی تنها می‌توانند 45 هزار شهرک‌نشین‌ را که از ترس موشک‌های مقاومت از مناطق شمالی فرار کرده‌اند را کنترل کنند. این میزان تقریباً 5 درصد از مجموع ساکنان مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی است که حدود یک میلیون و 300 هزار نفر هستند.

موضوع دیگر آزمایش محل رصد و پیگیری های این مانور است که شامل اعزام نیروهای ذخیره نیز می‌شود. در همین راستا ارتش تصمیم گرفته موضوع ارسال پیام‌ از طریق تلفن برای نظامیانش جهت پیوستن آنها به مراکز مورد نظر را آزمایش کند.
 
در حالی‌ که سناریوی مانور مذکور نشان می‌دهد که خسارت‌های موشک‌های پرتاب شده ، بیشتر به شهر حیفا و غوش دان خواهد بود، اما با این وجود همچنان اسرائیل از پاسخ به یکی از مهم‌ترین سؤالات در زمینه جنگ آینده ناتوان است: آیا جبهه داخلی رژیم صهیونیستی به تنهایی و بدون کمک ارتش که مشغول جنگ در جبهه‌های متعدد است ، می‌تواند با تبعات این جنگ کنار بیاید؟
د
کد مطلب: 349051
مرجع : فارس