تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۰
 
پس از گذشت 6 ساعت

آتش‌سوزی در جنگل‌های مشگین‌شهر مهار شد

Share/Save/Bookmark
 
پس از گذشت 6 ساعت از شروع آتش‌سوزی در جنگل‌های مشگین‌شهر حریق در این منطقه مهار شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:این آتش‌سوزی که عصر امروز و با تلاش نیروهای امدادی، آتش‌نشانی و حضور افراد ساکن در منطقه مهار شد، خساراتی را به همراه داشته به طوریکه براساس اعلام رئیس منابع طبیعی مشگین‌شهر بیش از 10 هکتار از جنگل‌های مشگین‌شهر به صورت کامل از بین رفته است.

علی گل‌محمدزاده اظهار کرد:‌ این آتش‌سوزی در محدوده جنگلی پاشالو و به احتمال زیاد به دلیل بی‌احتیاطی گردشگرانی که در منطقه آتشی را روشن کرده بودند، برافروخته و شروع شده بود که با حضور نیروهای مردمی در منطقه حریق مهار شد.

وی تصریح کرد: ما در روزهای گذشته در جنگل‌های اطراف نقدی و اونار مشگین شرقی نیز شاهد آتش‌سوزی در 55 هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه بودیم که این حریق نیز با تلاش امدادگران، آتش‌نشانان و اهالی منطقه مهار شد.

رئیس منابع طبیعی مشگین‌شهر با بیان اینکه علت این آتش‌سوزی‌ها روشن شدن آتش به دست گردشگران و بی‌توجهی به خاموش کردن آن در هنگام خروج از منطقه گردشگری و همچنین گرمای سوزان تابستانی است، گفت: ما از گردشگران انتظار داریم تا در هنگام حضور در مناطق مرتعی و جنگلی از روشن کردن آتش پرهیز کرده و در صورتی که اقدام به این کار بکنند، به وقت خروج از جنگل و مرتع نسبت به خاموش کردن حریق احتمالی اقدام کنند تا زمینه آتش‌سوزی‌های بعدی فراهم نیاید.

منبع:فارس
کد مطلب: 342973