تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
 
امام جمعه موقت کرمان:

خداوند حجاب را مقدمه عفاف قرار داده است

Share/Save/Bookmark
خداوند حجاب را مقدمه عفاف قرار داده است
 
امام جمعه موقت کرمان گفت: خداوند حجاب را مقدمه عفاف قرار داده و اگر حجاب کامل نباشد، آسیب اصلی در حوزه عفاف وارد می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، پنج اصل مهم و ضروری تحقق اقتصاد مقاومتی را برشمرد و اظهار داشت: نخستین اصل در اقتصاد مقاومتی اتکا بر نیروهای داخلی و مجموعه‌ استعدادها و ظرفیت‌های داخلی یک مجموعه است.

وی ادامه داد: برای اینکه اقتصاد مقاومتی محقق شود، علاوه بر اینکه باید مصرف حساب شده داشته باشیم، بهره‌وری بیشتر از نعمت‌هایی که خداوند به ما ارزانی داشته نیز مدنظر است.

خطیب جمعه کرمان افزود: خداوند نظام خلقت و هستی را بر اساس بهره‌وری آفریده و این مسئله را در بسیار از خلقت‌های جهان به ما نشان داده است.

قاسمی‌زاده تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید ما آسمان و زمین را برای شما آفریدیم و اجازه دادیم تا از آنها استفاده کنید و در آیه دیگر اشاره دارد که بهترین استفاده را از آفریده‌ها ببرید.

وی بر جلوگیری از قاچاق کالا و خرید کالاهای خارجی تأکید کرد و گفت: دشمنان ما برای خرید کالاهای خارجی تبلیغ می‌کنند و با این روش ما را در مافیای اقتصادی قرار می‌دهند.

امام جمعه موقت کرمان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به 21 تیر ماه روز حجاب و عفاف اظهار داشت: خداوند حجاب را مقدمه عفاف قرار داده و اگر حجاب رعایت نشده و پوشش کامل نباشد، آسیب اصلی در حوزه عفاف وارد می‌شود.

وی عنوان کرد: عفت عمومی جامعه باید حفظ شود وی یکی از راه‌های آن حفظ حجاب است، اگر حجاب وجود داشته باشد، عفت عمومی ما کمتر خدشه‌دار می‌شود.

قاسمی‌زاده ادامه داد: جای تعجب است که چگونه عده‌ای از مسلمانان متوجه این مسئله مهم نیستند در صورتی که حجاب از ضروریات دین شمرده می‌شود.

وی اظهار داشت: نقش زنان محجبه ما امروز بیشتر است و باید مادرانه، دلسوزانه و واقعی به ترویج و اهمیت حجاب و عفاف بپردازند.

قاسمی‌زاده گفت: از سیاست‌های مهم دشمن این است که از هر اشتباهی در جامعه برای مشوش کردن ذهن مردم استفاده کند.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 339022
مرجع : فارس