تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
 
گوش‌ها باز برای فریادی بلند

تا آزادی کامل «ای قدس شریف» هرگز فراموشت نمی‌کنیم

Share/Save/Bookmark
تا آزادی کامل «ای قدس شریف» هرگز فراموشت نمی‌کنیم
 
همزمان با روز جهانی قدس مردم شهرهای مختلف استان مرکزی با حضور در مسیرهای از پیش اعلام شده فریاد مرگ بر اسرائیل را فریاد زدند تا به دنیا ثابت کنند که داعش و تروریست‌ها نمی‌توانند افکار مسلمانان را از قدس شریف منحرف کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دقایقی پیش همزمان با روز جهانی قدس مردم شهرهای مختلف استان مرکزی با حضور در مسیرهای از پیش اعلام شده فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را فریاد زده و انزجار خود را از اشغالگران قدس اعلام کردند.

بر اساس این گزارش مردم همیشه در صحنه اراک دقایقی پیش هم‌زمان با تمام مردم ایران و مسلمانان جهان با سردادن شعارهای ضد استکباری دوشادوش هم به راهپیمایی پرداختند.

شرکت‌کنندگان با وجود گرمای بیش از حد هوا از ساعت‌ها قبل در مسیرهای راهپیمایی حضور یافته و با سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» حمایت خود را از مظلومان فلسطین اعلام کردند.

مردم روزه‌دار اراک در مسیرهای از پیش اعلام شده ضمن اعلام انزجار از حمایت‌های استکبار جهانی از اعمال جنایتکارانه رژیم جعلی اسرائیل علیه مردم فلسطین آمادگی خود را برای ریشه کن کردن این رژیم جعلی اعلام کردند.

مردم روزه‌دار اراک مسیر میدان شهدا، پل خیبر، خیابان محسنی، خیابان شیخ فضل‌الله نوری و میدان سرداران را طی می‌کنند و در مصلای بیت‌المقدس اراک تجمع کرده و پس از تایید قطعنامه سراسری روز قدس به سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گوش دل خواهند داد.

یکی از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک گفت: شرکت در این راهپیمایی وظیفه تک تک مسلمانان جهان است.

آرش مظفری افزود: ما به صحنه آمده‌ایم تا به دشمنان اسلام ثابت کنیم، مقاومت همچنان مقاومت است و هیچ عاملی حتی داعش و تروریست‌ها نمی‌‌توانند ذره‌ای از این مقاومت بکاهند.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام باید بدانند حضور داعش و تکفیری نخواهد توانست ذهن مسلمانان را از قبله اول خود منحرف کند.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی نیز گفت: روز قدس آزمون بزرگی برای حامیان مقاومت اسلامی و ملت مظلوم فلسطین است که همه باید از این آزمون سر بلند بیرون آییم.

مریم محمودی با اشاره به برخی از کشورهای به ظاهر مسلمان افزود: امروز مسلمانان در کشورهای مختلف زیر فشار و ظلم استکبار و صهیونیسم هستند که می‌طلبد ملت‌های مسلمان با همبستگی یکدیگر مانع از تشدید این فشارها شوند.

پیرمردی که دستان نوه کوچک خود را در دست گرفته و در این راهپیمایی شرکت کرده بود نیز گفت: ما به صحنه آمدیم که جنایات استکبار و صهیونیسم و آمریکا را در منطقه خاورمیانه به نمایش بگذاریم و محکوم کنیم.

حسین یاراحمدی افزود: ما علیرغم گرمای هوا و دهانی تشنه در راهپیمایی شرکت کردیم تا به  دشمنان اسلام ثابت کنیم که ملت ایران همچنان پایند به آرمان‌های انقلاب بوده و اجازه نخواهد داد به مظلومان ظلم شود.

وی تصریح کرد: مسلمانان همچنان قدس شریف را قبله اول خود می‌دانند و برای آزادی این قبله جان خود را نیز فدا می‌کنند.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی نیز ادامه داد: روز قدس روز امت اسلامی و جلوه حقیقی اتحاد دنیای اسلام است.

دانیال حسینی ورزشکار رزمی‌کار اراکی بیان داشت: مردم با حضور خود در این راهپیمایی نشان دادند که همچنان پایبند به اهداف و آرمان‌های خود هستند.

یک جوان اراکی نیز اظهار کرد: دنیا به خاطر وجود اسرائیل غاصب روی آرامش ندارد و این غده سرطانی با نفاق بین مسلمین سعی در ادامه حیات خود دارد.

ابوالفضل عراقی ادامه داد: مسلمانان نباید فریب صهیونیست‌ها را بخورند و به جان یکدیگر بیفتند تا اسرائیل غاصب در کمال آرامش به اهداف پلید خود برسد، زیرا اولین کشورهایی که از این موضوع ضرر خواهد کرد همین کشورهای به ظاهر اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز نیز مردم آگاه و ولایت‌مدار اراک با حضور در این راهپیمایی حمایت معنوی و همه جانبه خود را از ملت مظلوم فلسطین اشغالی و سوریه اعلام کردند.

لیلا جلالی از دیگر شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس با اشاره به ضرورت شرکت در این راهپیمایی گفت: وظیفه تمام مسلمانان جهان حمایت از ملت مظلوم فلسطین و شرکت در این راهپیمایی است و ما باید در این راهپیمایی شرکت کنیم.

وی که به همراه نوزاد دوماهه خود در این مراسم شرکت کرده ابراز امیداواری کرد که در سایه حمایت امت اسلام از مظلومان جهان، ملت ستمدیده فلسطین هر چه سریعتر از چنگال اشغالگران آزاد شود و سرزمینشان از لوث وجود صهیونیست ها آزاد شود.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای یاد امام خمینی پاینده باد، رهبر ما خامنه‌ای زنده باد، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، خامنه‌ای رهبر امت ماست، دشمن شیطان بزرگ آمریکاست، روز بزرگ قدس روز دین است، روز قیام و فتح مسلمین است، نفرت خود را از دشمنان اسلام اعلام کردند.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 338271
مرجع : فارس