تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶
 
آغاز راهپیمایی روز قدس در ۸۵۰ شهر کشور و ۸۰ کشور جهان

طنین «فــــریــــادِ قــــدس» در سراسر ایران اسلامی؛ خروش جهان اسلام علیه رژیم جعلی صهیونیستی

Share/Save/Bookmark
طنین «فــــریــــادِ قــــدس» در سراسر ایران اسلامی؛ خروش جهان اسلام علیه رژیم جعلی صهیونیستی
 
امسال بازهم جهان در حالی حضور میلیونی، حماسی و انقلابی ملت بزرگ ایران را به خود دید که مسلمانان عالم در حمایت از مظلومان فریاد "مرگ بر استکبار" سر دادند تا سیلی محکمی به استکبار جهانی زده و با آرمان آزادی قدس شریف تجدید میثاق کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:لحظه‌ به لحظه با متن و حاشیه راهپیمایی روز قدس به روایت تسنیم
حضور گسترده مردم و مسئولان در راهپیمایی روز قدس/تابوت آل خلیفه و آل‌سعود به آتش کشیده شد
شناسه خبر: 1119065 سرویس: سیاسی
۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
روز قدس
مراسم راهپیمایی روز قدس همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سراسر کشور ازجمله تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، مراسم راهپیمایی روز قدس صبح امروز(جمعه 11تیر) مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مختلف مردم از ساعت 10:30 و با حضور شخصیتهای لشکری و کشوری هم‌زمان در تهران و دیگر شهرستانها آغاز شد.
براین اساس راهپیمایان تهرانی قبل از آغاز رسمی مراسم راهپیمایی روز قدس نیز با حضور در مسیرهای راهپیمایی، به سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» پرداختند.
به گزارش تسنیم، از آغاز مراسم روز قدس در تهران، در طول مسیر 9‌گانه تعیین شده راهپیمایان پلاکاردهایی با مضمون حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آزادی قدس و همچنین رهایی 4 دیپلمات ربوده شده ایران از چنگال رژیم صهیونیستی را حمل می‌کردند.
لازم به ذکر است 3500 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی راهپیمایی روز قدس را پوشش می‌دهند.
در روزهای گذشته نیز مراجع عظام تقلید و سران قوا و  شخصیتهای سیاسی و فرهنگی کشور همچنین نهادها، احزاب  و تشکلها در روزهای اخیر مسلمانان ایران و جهان را به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس فراخوانده بودند.
در حاشیه مراسم امروز تمامی چهارراهها و ورودی خیابانهای منتهی به دانشگاه تهران از نخستین دقایق صبح تحت پوشش نیروهای انتظامی تهران بزرگ قرار گرفته  تا راهپیمایان روزه‌دار بتوانند در آرامش و نظم کامل در همایش جهانی روز قدس شرکت کنند. همچنین ایستگاههای مترو نیز از جمله اماکن پرتردد و پرازدحام امروز است و بسیاری از مردم از این طریق خود را به مکان اجتماع بزرگ روز قدس می‌رسانند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حاشیه راهپیمایی امروز  جمعی از فعالان فرهنگی با برپایی غرفه دیوار آرزوها از حاضران در راهپیمایی خواستند آرزوی خود در این روز را بر روی دیوار آرزوها بنویسند که قریب به اتفاق حاضران در راهپیمایی آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی را آرزوی خود عنوان کرده و آن را بر روی دیوار آرزوها می‌نوشتند.
** آغاز مراسم‌ روز قدس
10:30: سی‌و هفتمین مراسم راهپیمایی روز قدس هم زمان در تهران و سراسر کشور آغاز شد.
**حضور رئیس شورای شهر تهران در مراسم راهپیمایی روز قدس
10:35:هم زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان( روز قدس) مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران  از اولین چهره‌هایی بود که به خیل عظیم راهپیمایان تهرانی پیوست.
**کمپین مردمی برای رسیدگی به وضعیت حاج‌ احمد متوسلیان
10:36کمپین مردمی حاج احمد متوسلیان با نصب بنری در میدان انقلاب خواستار رسیدگی وضعیت 4 دیپلمات اسیر در رژیم صهیونیستی شده است. غرفه‌ای نیز درباره 4 دیپلمات و با حضور سید رائد موسوی مسئول کمیته مردمی 4 دیپلمات در خیابان انقلاب و در مسیر راهپیمایان برپا شده که مردم با امضای طوماری بر لزوم آزادسازی این 4 دیپلمات تأکید کردند.
**حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در مراسم راهپیمایی روز قدس

10:37: امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) صبح امروز با حضور در بین راهپیمایان تهرانی در جمع خبرنگاران درباره بهره‌برداری از آخرین دستاوردهای دفاعی و پدافندی کشور، گفت: ما سامانه موشکی اس 300 را داریم که وضعیت آن بحمدالله در حال استقرار است.
وی افزود:‌ محموله‌های این مجموعه نیز در حال ارسال به ایران است و انشاءالله این سامانه در کشورمان تا پایان سال جاری عملیاتی خواهد شد.
به گزارش تسنیم، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) از مسیر چهارراه ولیعصر(عج) به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران پیوست.
**رئیس جمهور  به جمع راهپیمایان  پیوست

10:39: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافت.
 رئیس‌جمهور در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسلمانان یکی از آرمانهایشان در منطقه امنیت منطقه است و یکی از راههای امنیت منطقه این است که مردم مسلمان بتوانند در سرزمین خودشان باشند.
وی افزود: ملت مسلمان فلسطین 70 سال است از وطن اصلی خودشان دور مانده‌اند.اشغالگرانی این سرزمین را اشغال کردند که متاسفانه به هیچ یک از قوانین بین‌المللی و اصول انسانی پایبند نیستند.
حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به عنوان یک پایگاه برای استکبار و آمریکا در منطقه است.
وی افزود: امروز هر کشوری با این پایگاه مبارزه کند و هر کشوری بخواهد ملت مسلمان در این منطقه دارای ثبات و امنیت باشد خوشایند استکبار جهانی نیست.
رئیس جمهور  با بیان اینکه امروز در سایه تفرقه دنیای اسلام، حضور گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه و خط سازش، ما از مسیر آرمان آزادی فلسطین فاصله گرفته‌ایم، تاکید کرد: برای اینکه ما به این آرمان برسیم راهی جز وحدت مسلمانان و خط مقاومت و جهاد و مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری نداریم.
روحانی گفت: به طور مسلم پیام مردم مسلمان ایران در سراسر کشور این است که ملت فلسطین تنها نیست، مردم در کنار مظلومین عالم و در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهند بود و ما در سایه ایستادگی و مقاومت قطعاً به پیروزی دست خواهیم یافت.
**شعارهای راهپیمایان
10:40:در این راهپیمایی مردم با مشت‌های گره کرده و با شعار «مرگ بر آمریکا و اسرائیل عدوالله»، «مرگ بر داعش صهیونیست»، «اسرائیل ضد حقوق بشر» انزجار خود را از رژیم صهیونیستی، آمریکا و ایادی آنها اعلام و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند و همچنین مردم همچنین با دست نوشته‌هایی با مضامین «اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید»، «اسرائیل ضد حقوق بشر»، «با پنجه اتحاد دشمن کشتیم»، «لبیک یا خامنه‌ای»، «نحن قادمون» و «توطئه» بار دیگر به حمایت از مردم مظلوم فلسطین به پا خواستند.
**استقرار صندوقها برای دریافت وجوهات برای کمک به مردم فلسطین
11:41:در برخی مسیرهای راهپیمایی صندوق‌هایی برای دریافت وجوه مردم برای کمک به مردم محروم و مظلوم فلسطین مستقر شده بود.
**حضور استاندار تهران در جمع راهپیمایان

10:42: سید حسین هاشمی استاندار تهران به خیل عظیم راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست.
**حضور وزیر اطلاعات در راهپیمایی روز قدس

10:43: سید محمود علوی وزیر اطلاعات به خیل عظیم راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست.
وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس امسال در جمع خبرنگاران درباره وضعیت امنیتی در کشور و امنیت مرزها گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) با یاری و همکاری همه دستگاههای نظام به تمامی مرزها تسلط دارند و جلوی هرگونه تعدی از آن سوی مرزها را می‌گیرند.
وی همچنین درباره اقدامات وزارت اطلاعات برای مقابله با تهدیدات نظامی از سوی دشمن اظهار کرد: سالهاست که دشمنان تهدید می‌کنند اما جرات هیچ‌گونه اقدام عملی را ندارند.
**خدمت خودجوش جوانان و نوجوانان انقلابی در راهپیمایی روز قدس
10:44:تعدادی از جوانان و نوجوانان انقلابی کفشهای راهپیمایان روزه دار روز قدس را به‌صورت صلواتی واکس زدند.

**ظریف در جمع راهپیمایان روز قدس

10:45: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در راهپیمایی روز قدس حضور یافت.
**مطهری به خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوست
10:46:علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوست.
**حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم روز قدس

10:47:سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جمع خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوست.
**حمل تابوت تکفیری‌ها و آل‌ سعود در راهپیمایی روز قدس

10:48:جمعی از راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران ضمن محکوم کردن رابطه گروه‌های تکفیری و برخی دولتهای عرب منطقه با رژیم صهیونیستی، تابوت برخی مفتیان آل‌سعود و سران این کشور را در راهپیمایی حمل کردند. همچنین راهپیمایان پلاکاردهایی در محکومیت جنایات مشترک رژیم آل‌سعود، آل خلیفه و دولتهای مرتجع منطقه علیه ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند.
**حضور حجت‌الاسلام رئیسی، کوثری، آخوندی، حجت‌الاسلام یونسی، نعمتی و امین‌زاده در جمع راهپیمایان روزقدس
حجت‌الاسلام رئیسی، اسماعیل کوثری، عباس آخوندی، حجت‌الاسلام یونسی، بهروز نعمتی و الهام امین‌زاده در جمع راهپیمایان روزقدس حضور یافتند.
**دولت در سال آخر به معیشت و رکود توجه کند
10:49:محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اقلیت مجلس با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات اقتصادی دولت،‌ اظهار داشت: دولت در چند وقت اخیر دستاوردهای ارزشمندی در مهار تورم و لغو قطعنامه‌های ظالمانه داشته است.
وی  افزود: دولت در سال آخر باید با همراهی مجلس اولویتهایی از جمله معیشت، رکود و اشتغال و رونق اقتصادی را مورد توجه قرار دهد.
رئیس فراکسیون امید درباره فیشهای حقوقی نجومی مسئولان دولتی، گفت: بحث فیشهای حقوقی یک مسئله جدی است اما نباید سیاسی شود باید بدانیم که عرف قانون نیز پرداخت حقوقهای این چنینی نیست.
عارف برجام را نتیجه تلاش کل کشور ارزیابی کرد و افزود: در فضای جدید باید بیشترین استفاده از برجام به عمل آید.
**برخی به دلیل حفظ منافع خود در مقابل اعلام فیشهای حقوقی مقاومت می‌کنند
10:50:علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس لبیک به ندای امام و مقام معظم رهبری است، گفت: مردم مثل سالهای گذشته با حضور پرشور و با اراده خود در راهپیمایی روز قدس، این نوید را در آینده نزدیک می‌دهند که شاهد فروپاشی رژیم صهیونیستی باشیم.
وی دلیل حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس را حمایت از میراث امام خمینی درباره حمایت از مردم ستمدیده فلسطین عنوان کرد و یادآور شد: دولتمردان نماینده مردم هستند و ما وظیفه داریم که این سنت اسلامی را همپای مردم انجام دهیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه در پاسخ به سئوالی درباره علت عدم اعلام فیشهای حقوقی از سوی برخی افراد گفت: دلیل مقاومت این افراد در برابر اعلام فیشهای حقوقی، حمایت از منافع خودشان است.
**امروز جهان اسلام به اسلام لیبرالی و تکفیری مبتلاست
10:52: دریابان علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی که در جمع راهپیمایان روز قدس حضور یافته بود در جمع خبرنگاران درباره علت فوت مرحوم دادمان اظهار کرد: احتمال ترور مرحوم دادمان یک حدس و گمان است و بررسی این موضوع زمان‌بر بوده و به تحقیقات دقیقی نیاز دارد.
وی افزود:از قبل نیز چنین گزارشهایی را داشته‌ایم و بنده روز چهارشنبه دستور تشکیل تیمی را برای بررسی این موضوع دادم.در این بررسیها یک دستگاه امنیتی در یک مورد مربوط به خود به این مسئله رسیدگی کرده ولی به نتیجه منفی رسیده است.
شمخانی افزود: اگر در این زمینه ما به نتیجه‌ای برسیم گزارش آن را ارائه خواهیم کرد.
وی در ادامه سخنان خود به اهمیت روز قدس اشاره کرد و گفت: امروز جهان اسلام به اسلام لیبرالی و تکفیری مبتلاست و آنها سعی می‌کنند موضوع فلسطین را به حاشیه ببرند، اما تجمع مسلمانان در روز قدس برای این است که مسئله فلسطین در صدر اولویتهای جهان اسلام قرار گیرد.
دبیر شورای‌عالی امنیت ملی گفت: روز قدس اهمیت زیادی دارد زیرا هم دفاع از ملت فلسطین است هم از مظلوم و هم اینکه تلاشی برای بازگرداندن مسئله فلسطین به صدر اولویتهای جهان اسلام محسوب می‌شود.
**دولت با ارائه لایحه‌ای منفذهای فرار قانونی پرداختهای نجومی را بگیرد

10:54:حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس امسال در جمع خبرنگاران با انتقاد از پرداخت حقوقهای کلان به برخی مدیران دولتی و خصوصی گفت: در موضوع پرداخت حقوقهای کلان مهم این است که باید منفذهای فرار قانونی برای این پرداختهای نامتعارف را گرفت، نه اینکه شرکتی خصولتی، طبق آیین‌نامه‌ها و مقررات داخلی خودش برای پرداخت حقوقها عمل کند و بگوید که اینها طبق مقررات داخلی بوده است.
وی افزود: دولت در زمینه شفاف‌سازی پرداخت حقوقها لایحه‌ای به مجلس بدهد تا همه استثنائات در پرداختها حذف و همه تحت نظام هماهنگ پرداخت، حقوقشان را دریافت کنند.
ناطق نوری همچنین درباره حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: موج بیداری اسلامی در روز قدس امروز به همه کشورهای اسلامی رسیده و همه از فرمان امام (ره)‌ تبعیت می‌کنند.
وی تصریح کرد: امروز مردم دچار مشکلات معیشتی هستند که باید دولتمردان و مسئولان با توجه به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بیشتر به آن توجه کنند.
**برخی کشورهای غربی به صورت رسمی از تروریستها حمایت می‌کنند
10:55:حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در حاشیه حضور در جمع راهپیمایان روز قدس و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این روزها شاهد رسوایی بیش از پیش سازمان ملل در حمایت از رژیم نسل‌کش آل سعود هستیم، برخی کشورهای غربی به صورت رسمی از تروریستها در منطقه با سلاح و تجهیزات حمایت می‌کنند.
وی تصریح کرد: آنها به دنبال فراهم کردن زمینه آشتی میان کشورهای مرتجع با رژیم صهیونیستی هستند و اگر تصمیم امام (ره) در نام‌گذاری روز قدس نبود شاید بسیاری از مردم جهان از جنایات رژیم صهیونیستی آگاه نمی‌شدند.
10:57:اجرای موسیقی مقاومت از سوی حامد زمانی خواننده انقلابی کشورمان در مسیر راهپیمایی امروز

**حضور سردار مومنی، سردار احمدی مقدم و سردار کرمی در راهپیمایی روز قدس
11:00:سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی، در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس با تاکید بر برخورد با دریافت کنندگان حقوقهای نجومی گفت: قوه قضائیه باید به این موضوع ورود کرده و با آن برخورد کند.
وی افزود: همه دستگاهها باید موضوع فیشهای نجومی را جدی گرفته و با متخلفان برخورد کنند.
**مردم با حضور یکپارچه در روز قدس حمایت خود را از مردم فلسطین به خوبی نشان دادند

11:04: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران، گفت: مردم امروز یکصدا و همدل با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی روز قدس حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل تجاوزات و اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی را به خوبی نشان دادند.
وی افزود: این حضور پرشور در آینده فلسطین و مردم آن نقش مهمی خواهد داشت، صداوسیما باید این حماسه را به خوبی به نمایش بگذارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه دوستان سابق فلسطینیها، آرام گرفته و سکوت اختیار کرده‌اند، اظهار کرد: حوادث منطقه نشان می‌دهد که باید هوشیارتر از گذشته باشیم.
**حضور سران اهل سنت بلوچ در راهپیمایی روز قدس تهران
سران اهل سنت بلوچ با زبان روزه و در گرمای بیش از 40 درجه پایتخت به جمع راهپیمایان تهرانی پیوستند.

**حضور سردار اشتری، سردار احمدی، سردار کرمی، سردار رادان، سلطانی‌فر، صالحی و مصلحی در خیل عظیم راهپیمایان روز قدس
11:07:سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده سابق ناجا، سردار حسن کرمی فرمانده یگان ویژه ناجا، سردار احمد رضا رادان جانشین سابق فرمانده کل  نیروی انتظامی کشور، سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و حیدر مصلحی به جمع راهپیمایان پیوسته و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.
**مسلمانان نباید فرصت سوءاستفاده به رژیم صهیونیستی بدهند

11:08:علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس، در جمع خبرنگاران، گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بسیار چشمگیر است و تصاویری که رسانه‌ها نیز نشان می‌دهند، بیانگر این مطلب است.
وی افزود: حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس بسیار مؤثر است و مردم نشان می‌دهند که تا چه میزان نسبت به سرنوشت سایر مسلمانان جهان حساس هستند.
رئیس مجلس اظهار کرد: مردم قدردان حضور متحد خود در راهپیمایی هستند و باشکوه، در مراسم شرکت می‌کنند.
لاریجانی تصریح کرد: یکی دیگر از تأثیرات حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و نکته دیگر اینکه در شرایط کنونی که اوضاع منطقه، به هم ریخته است، نباید مسیر سوء‌استفاده برای صهیونیستها باز شود و این بیداری در بین ملت اسلامی باید همواره زنده باشد.
وی درباره انفعال سران برخی از کشورها در رابطه با موضوع حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت: اولویت اساسی برای حمایت از مردم فلسطین بیداری امت اسلامی است، به دلیل اینکه از بسیاری سران دولتهای وابسته انتظاری نیست.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: با راههای مختلفی می‌توان اراده ملتهای اسلامی را روی موضوع حمایت از فلسطین متمرکز کرد و با تمرکز بیشتر روی این موضوع می‌توان پشتیبانی واقعی را برای حل مسئله فلسطین در آینده انجام داد.
**مسئله حقوق‌های نجومی برخلاف مصوبات مجلس است
 

11:09:حجت‌الاسلام علی فلاحیان وزیر پیشین اطلاعات در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران درباره اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت:   امیدواریم زودتر وعده نابودی رژیم صهیونیستی که رهبر انقلاب فرمودند تا 25 سال آینده این رژیم وجود نخواهد داشت، محقق شود.
وی با بیان اینکه ظلم و ستمهایی که رژیم صهیونیستی مرتکب شده و کشتن کودکان و زنان فلسطینی و آواره کردن مردم این کشور از جمله ظلمها و جنایات این رژیم است، افزود: انشاءالله با کمک خداوند، هر چه زودتر غده سرطانی رژیم صهیونیستی از بین برود.
حجت‌الاسلام فلاحیان خاظرنشان کرد: مسئله فیشهای حقوقی نجومی برخلاف مصوبات مجلس است و باید با آنها برخورد شود.
**حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، شهردار تهران، حداد عادل و آیت‌الله موحدی کرمانی در مراسم روز قدس
11:10:اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، غلامعلی حداد عادل، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و آیت‌الله موحدی کرمانی به جمع خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوستند.

**آمریکا و رژیم صهیونیستی در آتش سوختند

11:15:راهپیمایان تهرانی در حالی که شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر می‌دادند پرچم آمریکا و اسرائیل را در میدان فردوسی تهران آتش زدند.راهپیمایان در حین آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل عکس‌هایی از شهدای مدافع حرم را در دست داشتند و علیه داعش و اسرائیل شعار سر دادند.
**سلفی شیطان با نتانیاهو
11:20:از حواشی جالب امروز روز قدس بنر سلفی شیطان با نتانیاهو در خیابان‌های تهران بود، همچنین، پلاکاردهایی که تصویر عادل‌الجبیر وزیر خارجه عربستان به همراه یکی از اعضای داعش روی آن حک شده بود، از جمله حواشی جالب راهپیمایی روز جهانی قدس بود.

**حضور جمعی از مسئولان در راهپیمایی روز قدس
11:25: سرلشکر عطا‌الله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست، حجت الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه، سید محمد حسینی وزیر سابق ارشاد، محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس، حجت‌الاسلام حمید رسایی، قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کشور، سردار اشتری، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و  علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم روز قدس حضور یافتند.
**حضور اتباع نیجریه‌ در جمع راهپیمایان روز قدس
11:26:اتباع کشور نیجریه با حضور در جمع راهپیمایان روز قدس نسبت به اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی و جریان تکفیری در مبارزه با مسلمان اعتراض کردند.راهپیمایان نیجریه‌ای با در دست داشتن تصویر شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه خواستار آزادی وی شدند.

**برخورد با همه متخلفین فیشهای حقوقی

11:30:ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در جمع راهپیمایان روز قدس حضور یافته بود در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخیها در اعلام فیشهای حقوقی مقاومت می‌کنند، اظهار کرد: کسانی که زیاد پول گرفته‌اند طبیعتاً مقاومتهایی دارند که با همه متخلفین فیشهای حقوقی برخورد خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر افراد متخلف در جریان حقوقهای نجومی، پولهای دریافتی را بازگردانند آیا باز هم با آنها برخورد خواهد شد؟ گفت: در این مورد نمی‌شود به صورت کلی اظهارنظر کرد چراکه یک‌سری قانونهای خاصی وجود دارد که طبق آن بیمه‌ها و بانکها و برخی نهادهای دیگر استثناء شده‌اند و آنها بر آن اساس حقوقهای خود را تعریف و دریافت کرده‌اند.
سراج افزود: من نمی‌خواهم این موضوع را تایید کنم ولی خیلی از آنها در چارچوب بند (ه) قانون پنجم انجام شده است که با آنان نیز برخورد خواهیم کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره اینکه چرا  حضرت امام (ره)‌جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کرد، گفت: مردم در این ماه به خاطر مسائل معنوی آمادگی کامل برای راهپیمایی پیدا می‌کنند.
**حضور فرزند رهبر انقلاب در جمع راهپیمایان روز قدس
11:31: حجت‌الاسلام مجتبی خامنه‌ای و نوه‌های رهبر معظم انقلاب در مراسم روز جهانی قدس حضور یافتند.
**رزمایش ولایت 95 زمستان امسال برگزار می‌شود

11:40:امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم امروز راهپیمایی روز قدس در سخنانی با اشاره به رزمایشهای این نیرو گفت: امسال چندین رزمایش در حوزه‌های تخصصی موشکی، سطحی، زیرسطحی، تکاوری، جنگ الکترونیک را در دستور کار داریم که تعداد آنها 20 رزمایش تخصصی است که جمع اینها در رزمایش ولایت 95 که در زمستان امسال برگزار می‌شود، ارائه خواهد شد.
وی درباره برگزاری رزمایشهای مشترک توسط نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: قطعا رزمایشهای مشترکی با کشورهای منطقه خواهیم داشت.
دریادار سیاری درباره حضور مردم در راهپیمایی روز قدس افزود: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشانه بیداری ملت ایران است و تا زمانی که این ملت بیدار است، هیچ تعرضی به امنیت کشورمان وارد نمی‌شود.
**دفاع از فلسطین مظلوم یکی از آرمان‌های ملت ایران است

11:45:اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور حضور ملت ایران را در همه صحنه‌ها تعیین‌کننده دانست و گفت: حضور مردم خصوصاً در روز قدس به نمایش گذاشته می‌شود، چرا که یکی از آرمان‌های ملت ایران دفاع از فلسطین مظلوم بوده و همواره سعی کرده سالی یک بار در روز قدس حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و قدس عزیز اعلام کند.
وی آرمان ملت ایران را حمایت از مظلومان جهان و به صورت ویژه حمایت از مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد و افزود: در فضای بین‌المللی و فضای منطقه که امروز گروه‌های افراطی و تکفیری نحوه اعلام کارهای خود را از طریق کشتار، خونریزی و به آشوب کشیدن منطقه انجام می‌دهند، ملت ایران با روش‌های فرهنگی حمایت خود را از ملت فلسطین و مظلومین دنیا ابراز می‌کند.
 قطعنامه پایانی راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس
12:00:متن قطعنامه روزجهانی قدس سال 1395 به شرح زیر است:
حمد و سپاس بی‌کران خداوند سبحان را که به ما توفیق داد تا با درک ماه مبارک رمضان و لیالی نورانی قدر، به یمن میراث گرانقدر و تاریخ ساز حضرت امام خمینی (ره)، با حضور شکوهمند و حماسی در "راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس"، بار دیگر "وحدت و اراده راهبردی" و خدشه‌ناپذیر ملت دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز "ایران اسلامی" در حمایت از "آرمان آزادی قدس شریف" و ملت مظلوم فلسطین و پشتیبانی از جبهه‌ی مقاومت اسلامی منطقه را در معرض دید جهانیان قرار دهیم.
اینک که باگذشت 37 سال از ابتکار معجزگون و تاریخ‌ساز معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح‌الله (ره) و راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) آرمان آزادی قدس و "نابودی غده سرطانی اسرائیل" به‌عنوان "اولویت اول امت اسلامی" در جغرافیای جهان اسلام نهادینه‌شده و "شبکه استکبار و صهیونیسم" با باطل شدن رؤیای شیطانی "تسلط از نیل تا فرات" و تحقق "خاورمیانه بزرگ"، خود را بیش از هر زمانه‌ای آماج خشم مقدس و کینه انقلابی فرزندان اسلام ناب محمدی (ص) و پرچم‌داران "گفتمان انتفاضه" و "مقاومت اسلامی" به‌ویژه نسل غیور و شجاع جدید فلسطین یافته است، ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی با شرکت در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن "روز جهانی قدس" – که تجلیگاه "مکتب مقاومت" و "نه" گفتن به "شیطان اکبر" و مظهر بیزاری از اسرائیل غاصب و اشغالگر است – مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی "الله‌اکبر" و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌داریم:
1- ما ملت یکپارچه و متحد ایران، "آرمان آزادی قدس شریف" و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از سلطه رژیم جعلی صهیونیستی و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را آرمان بلند انقلاب اسلامی، راهبرد سرنوشت ساز حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اولویت اول جهان اسلام و محور وحدت امت اسلامی دانسته و یگانه راه مقابله‌ی پیروزمند با رژیم آدمکش و نامشروع صهیونیستی را الگوی مقاومت حزب الله و حماس و گسترش "گفتمان انتفاضه" در جغرافیایی فلسطین به‌ویژه در کرانه غربی دانسته و ضمن حمایت مادی و معنوی از مقاومت ضد صهیونیستی بر لزوم بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط جهان و برگزاری یک همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تأکید و هرگونه راه‌حل دیگر را نسخه "سازش" و دامی برای تداوم حیات اهریمنی دولت جعلی اسراییل می‌دانیم.
2- ما ملت مسلمان و روزه‌دار ایران اسلامی؛ وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم صهیونیستی را از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و الزامات دست‌یابی به آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران صهیونیست از سرزمین مقدس فلسطین دانسته و ضمن حمایت از "خط مقاومت و انتفاضه" علیه رژیم کودک کش صهیونیستی، "یهودی سازی" سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای "نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین" که متأسفانه در سکوت و بی توجهی محض مجامع جهانی مدعی حقوق ملت‌ها! و نیز برخی دولت‌های عربی- اسلامی منطقه پی‌گیری می‌شود را به شدت محکوم نموده و از سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.
3- ما ملت انقلابی و استکبار ستیز ایران، مقاومت اسلامی در منطقه که با پیروزی‌ها و دستاوردهای جدید آن در "فلوجه" و "حلب" بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل "نفوذ گفتمان انقلاب" و گسترش گفتمان "مقاومت اسلامی" دانسته و با محکوم کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات وحشیانه و تروریستی گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و نیز تلاش شیطانی "آل سعود" و برخی از کشورهای منطقه برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت سازی برای صهیونیست‌ها از طریق حمایت از تروریسم و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس، پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق و همچنین ملت مظلوم فلسطین اعلام می‌داریم.
4- ما ملت موحد و متحد ایران اسلامی، فتنه تروریست‌های تکفیری- سلفی در عراق و سوریه را "جنگ نیابتی" نظام سلطه و حاصل نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی، دامن زدن به اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و از آحاد امت اسلامی می‌خواهیم با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضد خشونت و برادرکشی، اهداف و راهبردهای دشمن را باطل و عقیم ساخته و اجازه ندهند دشمنان اسلام با مسئله‌سازی‌های هدفمند ظرفیت‌های جهان اسلام و مسلمانان را از توجه و تمرکز به مسئله قدس و فلسطین منحرف سازند.
5- ما ملت متحد و موحد ایران، "جنگ آل سعود علیه یمن" و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با "آل خلیفه" در ظلم و جنایت علیه مردم بحرین و سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور که متأسفانه در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و حمایت‌های ظالمانه هیئت حاکمه امریکا صورت می‌پذیرد را محکوم نموده و جان باختن هزاران تن از حجاج بیت‌الحرام در حوادث غم‌انگیز مکه و منا در حج ابراهیمی و محروم کردن حجاج ایرانی از انجام واجب الهی که مصداق "صد عن سبیل الله" است را نشانه سوء مدیریت و بی‌لیاقتی رژیم سعودی دانسته و با تأکید بر فراموش ناپذیری این جنایت و خباثت بزرگ، چاره اندیشی کشورهای اسلامی برای مدیریت مناسک حج و تأمین امنیت حجاج را ضرورتی حتمی می‌دانیم.
6- ما ملت انقلابی و روزه‌دار ایران اسلامی، امریکا را همچنان "طاغوت اعظم"، "شیطان بزرگ" و دشمن شماره یک خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) "رخنه" و "نفوذ" در حصار اراده و تصمیمات کشور و تلاش برای سست کردن "ارکان نظام" را راهبرد دشمن حیله‌گر در عصر "پسابرجام" دانسته و با تأکید بر ضرورت افشای سناریوهای ضد ایرانی و ضدانقلابی آمریکا؛ "جهاد کبیر" و عدم تبعیت از دشمن و مقاومت برابر سلطه و فزون‌خواهی‌های استکبار را راهبرد فراگیر و خدشه‌ناپذیر امروز کشور قلمداد نموده و از همه دستگاهها و نهادها و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به‌نظام می‌خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت‌های خطیر خود برابر توطئه "نفوذ" و نقش‌آفرینی در عرصه "جهاد کبیر" عمل کرده و عبور انقلاب و جامعه اسلامی را از گزند خطرات بزرگ مقطع تاریخی حاضر رقم زنند.
7- ملت انقلابی و بصیر ایران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و قدردانی از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرمانده غیرتمند و ولایتمدار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی"، که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را رقم‌زده است، بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید و از دولت و مجلس محترم می‌خواهد بسترهای لازم برای گسترش این افتخارآفرینی‌ها را برای آنان فراهم آورد.
8- ما ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه "صنعت دفاعی" به‌ویژه "اقتدار موشکی" را نماد "قدرت بازدارندگی"، تضمین "امنیت ملی" و غیرقابل‌مذاکره و تعدی دانسته و به قدرت‌های استکباری به‌ویژه "امریکای عهدشکن و حیله‌گر" هشدار می‌دهیم از شکست‌های بزرگ 38 سال گذشته برابر ایران اسلامی عبرت گرفته و از ماجراجویی و تهدید علیه آن پرهیزکنند؛ در غیر این صورت با پاسخ‌های قاطع مدافعان شجاع انقلاب و میهن اسلامی مواجه خواهند شد.
9- امت ولایتمدار ایران اسلامی، با توجه به تخلف و بدعهدی آمریکا دربرداشتن تحریمها و مانع‌تراشی در مسیر تعامل بانک‌های خارجی با ایران، از مسئولین مربوطه به‌ویژه هیئت نظارت بر اجرای برجام انتظار دارد تا ضمن مقابله جدی با هرگونه کارشکنی و دقت و مراقبت درزمینه سوءاستفاده طرف‌های مقابل از ابهامات سند برجام از منافع ملت ایران دفاع و در صورت نقض عهد به فرمایش راهبردی مقام معظم رهبری مدظله‌العالی که همانا آتش زدن برجام است عمل نمایند.
10- ما ملت صبور و آزاده ایران، با توجه به توطئه‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از "تهدید"، "تحریم"، "تحریک" و "تفرقه" تا "جنگ نرم" و سناریوهای "مأیوس سازی مردم نسبت به آینده انقلاب"، تلاش‌های قوای سه گانه به‌ویژه قوه مجریه و دولت محترم، در عرصه "اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی" و پرداختن به "دغدغه‌های فرهنگی" و حرکت به سمت "نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی" را ناکافی دانسته و از آنان می‌خواهیم با تقویت "تولید داخلی" و مقاوم‌سازی درونی اقتصاد، زمینه‌های اشتغال و رفع بیکاری جوانان، بهبود فضای کسب‌وکار و رونق اقتصادی وزندگی و رفاه مردم، دشمنان انقلاب و نظام را در راهبرد " ایجاد فاصله بین ملت با نظام و انقلاب" مأیوس و ناامید سازند.
**قدردانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از راهپیمایان روز قدس

12:22:شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با صدور بیانیه‌ای از خلق حماسه عظیم حضور  و نمایش  وحدت، اتحاد و انسجام ملت بزرگ ایران اسلامی همگام و همصدا با  «امت بزرگ رسول الله (ص)» حول محور نخستین قبله‌گاه مسلمین جهان،  مسجد الاقصی و قدس شریف، در راهپیمایی روز جهانی قدس تقدیر و تشکر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
برگزاری راهپیمایی روز  جهانی قدس امسال و حضور انقلابی و پرشور و حماسی ملت بزرگ و روزه‌دار ایران  در تهران و بیش از 850 شهر کشور،  همگام و همراه و همصدا  با سایر مسلمانان در بیش از 80 کشور جهان، عمق نفوذ استراتژیک، اقتدار و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی ایران  و درک کلام و دریافت عمق پیام تاریخی و تاریخ‌ساز حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و انقلاب اسلامی در فریاد آرمان آزادسازی قدس شریف و حرکت در خط مقام عظمای ولایت و مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در خصوص این روز، در سطح کشورهای اسلامی و بین‌المللی و دست حمایت و یاری به کشورها و ملل مستضعف، مظلوم و ستمدیده  و  دست برادری و دوستی به کشورهای دوست، مسلمان، آزاده، صلح‌طلب و عدالت‌خواه  بود.
این بیانیه می‌افزاید: امروز؛ در آخرین جمعه از ماه پرفیض و برکت رمضان‌المبارک، روز جهانی قدس، روز " بزرگ مرگ براسرائیل" و روز رساترین فریاد علیه سبوعیت و موجودیت نامشروع و غیرانسانی و اشغالگری و کودک‌کشی و تجاوز صهیونیستها و روز حمایت همه جانبه از فلسطین قهرمان در جای جای ایران بود. امروز ایران اسلامی یکصدا با سایر آزادگان و عدالت‌خواهان جهان شعار دفاع از فلسطین و اسلام و مظلومین و مبارزه با اشغالگران صهیونیست تروریست پرور را سر دادند.
در این بیانیه تصریح شده است: مردم مؤمن، روزه‌دار و انقلابی ایران، با پشت‌سر گذاشتن و درک ایام و لیالی پربرکت قدر، با  حضور در راهپیمایی شکوهمند و با عظمت روز جهانی قدس، همگام و همصدا با سایر مسلمانان و آزادیخواهان در سراسر جهان،  غریو آزادی قدس شریف و فلسطین پاره، پاره از یورش وحشیانۀ دژخیمان پلید و این پارۀ تن اسلام  را بار دیگر سر داده و خشم مقدس و نفرت و انزجار  و برائت خود از ظلم و جور رژیم غاصب آدمکش صهیونیستی را فریاد زدند.
این بیانیه می‌افزاید: امروز دوربینهای جهان صحنه‌هایی ماندگار و دیدنی از  خروش عظیم اراده‌ها و خیزش امواج احساسات پاک  معنوی جهان را در حمایت از فلسطین قهرمان و فریاد خشم علیه تجاوز و تعدی اشغالگران صهیونیستی را در دل تاریخ ثبت و ضبط کرده و به نمایش گذاشتند.
در ادامه این بیانیه آمده است: بار دیگر ملت قهرمان، مسلمان، آزاده و همیشه در صحنه ایران اسلامی و تمامی پیروان ادیان الهی در جای جای میهن اسلامی، حماسه‌ای جاودان و ماندگار به یادگار گذاشت و برگ زرین دیگری در دفتر قطور خاطرات و افتخارات ملت رشید ایران ثبت و ضبط کرد و با گوش‌جان به ندای حق‌طلبی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و پیام تاریخی حضرت امام روح الله الموسوی الخمینی (ره) ، آن روح بلند دوران در حمایت از فلسطین، این پاره‌ تن اسلام، لبیک‌گویان در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضوری آگاهانه، ارزشمند و انقلابی یافت.
در پایان این بیانیه، بار دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشکر از مردم عزیز و روزه داران ماه میهمانی خدا در سراسر کشور، که خالقان اصلی این خیزش عظیم اراده‌های استوار در حمایت از فلسطین قهرمان، غزه و قدس مظلوم و ستمدیده بوده و نیز همچنین از اهتمام والا و همت ویژه اصحاب رسانه‌ها و جراید، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و تمامی فعالان عرصۀ رسانه و خبر به ویژه بخشهای خبری، تولیدی سازمان صدا و سیما که در امر  اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و ترغیب و تشویق مردم به حضور در راهپیمایی و به تصویر کشیدن گوشه‌هایی هر چند کوچک  از اقیانوس بیکران اراده‌های ملی به‌پاخاسته و دریای خروشان و مواج احساسات پاک معنوی مردم در راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس تقدیر کرده؛ و از این همه شور و شعور ملتهای به‌پاخاسته و قیام کرده  به‌ویژه ملت همیشه در صحنه و سرافراز ایران اسلامی  و مردم مؤمن، روزه‌دار و انقلابی  ایران را می‌ستاید و بر دستان و بازوان "حماسه‌سازان روز جهانی قدس"  به رسم ادب و نشانه احترام بوسه می‌زند و از بابت این نعمت و موهبت الهی جبهۀ خضوع و جبین شکر بر آستان کبریایی حضرت احدیت سائیده و  شکرگزار این نعمت بزرگ الهی خواهد بود.
** 100هزار موشک از لبنان آماده پرتاب به سمت رژیم‌صهیونیستی

12:30:سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه روز قدس با بیان اینکه امروز ظرفیت امحا، محو و فروپاشی رژیم‌صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است، اظهار داشت: امروز بیش از یکصد هزار موشک از لبنان آماده پرواز هستند تا هر وقت دیده شود که صهیونیست‌ها براساس برآوردهای غلط به دنبال تکرار اشتباهات خود هستند، این موشک‌ها با شلیک فضا را پیموده و بر سر رژیم صهیونیستی فرود خواهند آمد و تحولات جدیدی را فراهم خواهد ساخت.
وی افزود: اما همه ماجرا فقط به همین یکصد هزار موشک خلاصه نشده، در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی از کرانه باختری تا نوار غزه و شمال فلسطین و حیفا  و تل‌آویو و هر نقطه دیگری از فلسطین اشغالی تحت هدف ده‌ها هزار موشک تخریب‌گر با برد بلند خواهند بود که در اقصی نقاط اسلام مستقر شدند و منتظر دستور هستند تا یک نقطه سیاه از جغرافیای سیاسی را برای همیشه محو کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه رژیم‌صهیونیستی نیز فاقد عمق راهبردی دفاعی است و این از بزرگ‌ترین آسیب‌های این رژیم منحوس و جعلی است، گفت: عمق زمینی رژیم‌صهیونیستی در حد 14 الی 24 کیلومتر است و با یک هجوم از زمین کمرشان خواهد شکست و اگر صهیونیست‌ها دست به خطا بزنند تمام سرزمین‌های اشغال شده توسط مجاهدان ایثارگر و فداکار آماده حمله خواهد بود و انشاءالله این سرزمین‌ها آزاد خواهد شد و این واقعیت جدیداً شکل گرفته است.
سردار سلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و دیگر رژیم‌های حاکم ظالم بر بلاد اسلامی بدانند که تکیه آنها بر قدرت نظامی آمریکا پوچ و بی‌فایده است، اظهار داشت: این رژیم‌ها بدانند که فصل توانایی آمریکا برای بقای رژیم‌های منفور خاتمه یافته که اگر چنین نبود آمریکا باید می‌توانست از شاه ایران، فرعون مصر، رهبران لیبی و دیگر کشورهای حامی حمایت کند. آمریکا امروز در بحران سرگردانی و عجز استراتژیک گرفتار است که توانایی حفظ منافع راهبردی خود در منطقه را از دست داده است، توطئه و برنامه‌ریزی آنان در سوریه با شکست مواجه شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با مورد توجه قرار دادن جنایت‌های رژیم آل‌سعود در یمن گفت: رژیم آل‌سعود بداند اگرچه مردم بی‌گناه یمن را در ماه مبارک رمضان زیر آوارها دفن می‌کند و با ایجاد توطئه‌ها و تفرقه‌ها ملت بی‌گناه سوریه و عراق را آواره می‌کند، نمی‌تواند با ظلم حکومت کند. ظلم در هیچ نقطه‌ای پایدار نیست و این رژیم با ظلم نمی‌تواند اشتهای خود را ارضاء کند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به درگیری‌های اخیر سپاه پاسداران با برخی گروهک‌های منافقین ضدانقلاب گفت: برخی رژیم‌های منطقه می‌خواستند حفره امنیتی کوچکی در کشور بوجود بیاوردند اما با واکنشی قاطع مواجه شدند، به مسئولین مستقر در شمال عراق می‌گویم که به تعهدات خود پایبند باشند که اگر از هر سمتی جمهوری اسلامی ایران با تهدید مواجه شود در هر نقطه‌ای که باشد ما آن تهدید را ویران خواهیم کرد. به این رژیم‌های ظالم هشدار می‌دهم که بازی کودکانه با دم شیر را کنار بگذارند. اینجا ایران است سرزمین مردانی که قدرتمندترین استخوان‌ها را شکسته‌اند، صبح پیروزی نزدیک است و با همت ملت ایران تحت هدایت‌های رهبری اسلام قله‌های پیشرفت امنیت و اقتدار را در سرزمین‌های جهان اسلام فتح خواهیم کرد.
سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در ابتدای سخنان خود با اشاره به توطئه‌های انگلیس در شکل‌گیری اسرائیل، گفت: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی امیدها برای رژیم صهیونیستی معکوس شد، همه روسای جمهوری آمریکا از ترومن تا اوباما همگی رژیم صهیونیستی به عنوان دوستی فراتر از پیوندهای راهبردی یاد می‌کردند و آن را سرمایه راهبردی خود می‌دانستند. به عبارتی رژیم صهیونیستی نقشه راه سیاسی برای تحول در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا براساس تصورات رهبران آمریکا بود که الکساندر هیگ وزیر خارجه وقت آمریکا نیز اعلام کرده بود اسرائیل بزرگترین ناو هواپیمابر آمریکا در جهان اسلام است که نه غرق می‌شود و نه نیاز به پرسنل آمریکا است.
وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی روندها برای آمریکا و اسرائیل معکوس شد، رژیم صهیونیستی که در سال 1982 با برآورد غلط جنوب لبنان را به اشغال درآورده بود این بار با عکس‌العمل قاطع انقلاب و تشکیل نیروی جهادی به نام حزب‌الله در لبنان در چنبره اولین و یکی از داغ‌ترین شکست‌های تاریخ قرار گرفت.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: فصل تسلط آمریکا و صهیونیست‌ها در جهان اسلام در حال پایان است و آنها متوجه این مسئله شدند لذا با تغییر جهت و سیاست به دنبال حفظ امنیت اسرائیل در منطقه هستند. اما آنچه اتفاق افتاده نشانگر گردش موازنه قدرت است و انقلاب سنگ فلسطین امروز به انقلاب موشکی تبدیل شده است.
سردار سلامی با بیان اینکه غرب و آمریکا به دنبال سیاست انحرافی در سوریه و عراق هستند اما توفیقی را نیز در این راستا کسب نخواهند کرد، گفت: جنگ‌های 33 روزه، 22 روزه، 11 روزه و 55 روزه بین حزب الله و نیروهای جهادی فلسطین از یک سو و رژیم صهیونیستی از سوی دیگر نشان می‌دهد که فضایی برای تنفس امن برای رژیم صهیونیستی وجود ندارد.
**واسطه‌های معرفی مدیران با حقوقهای نجومی پیگیری شود/ عاقبت آل‌خلیفه، عاقبت شاه ایران است

13:50:آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران به هفته قوه قضائیه اشاره و اظهار کرد: ضامن اجرای دو قوه دیگر کشور هم همین قوه قضائیه است. اگر قوه مقننه تقنین کند و قوه مجریه ابلاغ کند اما قوه قضائیه ضامن اجرا نباشد اقدامات آن دو قوه دیگر نیز بی‌اثر خواهد ماند.
وی با اشاره به سانحه واژگون شدن اتوبوس حامل سربازان در نی‌ریز گفت: ارتش در این عرصه ورود خوبی داشت تا کمی از آلام بازماندگان را تخفیف دهد و برای مداوای مجروحان هم تلاش بیشتری کند. برنامه‌ریزیها باید به گونه‌ای باشد که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به جنایات امریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: 6 تیر سالگرد ترور رهبر انقلاب، 7 تیر انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، 8 تیرماه بمباران شیمیایی سردشت، 11 تیر شهادت شهید صدوقی و 12 تیر سالروز سرنگونی هواپیمایی مسافربری ایران است. اگر ما 6 تا 12 تیر را تابلوی حقوق بشر امریکایی بنامیم به گزاف نگفته‌ایم.
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: امریکا با این جنایات هنوز هم از حقوق بشر دم می‌زند، آنها در خط مقدم حامیان تروریسم و بدترین آن یعنی تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ماجرای حقوقهای نجومی اشاره کرد و گفت:  مردم حکومت را با حکومت عدل علی (ع) قیاس می‌کنند و این حقوقها با روح حکومت علی (ع)‌ بیگانه است. مردم حق دارند رنجیده باشند، البته این حقوق‌بگیران را باید استثناء بدانیم و نه قاعده. نباید مدیران لایق و قانع را زیر سؤال ببریم. ازسویی اصل مسئله نباید سیاسی و مایه تصفیه حساب جناحی شود و همچنین باید با آن مقابله زیربنایی کرد.
خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: با عزل چند مدیر این مسائل جواب نمی‌دهد، باید منافذ ورودی این حقوقها بسته شود و دولت و مجلس در این زمینه باید همکاری داشته باشند.
آیت‌الله خاتمی افزود: مسئولان عزم خود را جزم کرده‌اند و مقابله با این حقوق‌بگیران آغاز شده که باید گزارش عملکرد آن به مردم داده شود در عین حال باید عاملان آن تعقیب شوند و واسطه‌هایی هم که موجب شده‌اند این افراد در این پستها باشند، برخورد شود.
وی با اشاره  تحولات منطقه گفت: عربستان و بحرین در حال اجرای مأموریت از سوی صهیونیستها هستند، عربستان به‌صورت وحشیانه مردم یمن را بمباران کرده و مردم ما را هم از حج محروم می‌کند. آنها لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند و مناسک حج باید از زیر سلطه این جنایتکاران خارج شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بحرین را مشابه یک زندان برای شهروندان بحرینی دانست و گفت: آخرین اقدام حکام بحرینی سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم بوده که متولد بحرین است و اصالتی بحرینی دارد.
آیت‌الله خاتمی افزود: در حالی که حکام بحرینی اصالتاً عربستانی هستند و با کمک انگلیسیها بر گرده مردم سوار شدند. به جای اینکه از شیخ عیسی قاسم سلب تابعیت شود باید از حکام این کشور سلب تابعیت شود.
وی تصریح کرد: گوش حکام بحرینی به این حرفها بدهکار نیست بنابراین، سرنوشت آنها همان سرنوشت شاه ایران است. شاهی که با مردم خود اینگونه رفتار کند به زودی ساقط می‌شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش پایانی سخنان خود به حوادث تروریستی اخیر در ترکیه اشاره کرد و گفت: ما بارها به برخی از این کشورها که حامی داعش هستند هشدار داده‌ایم که این ماری که شما پرورش داده‌اید خودتان را می‌گزد.
وی افزود: ترکیه نفت را از داعش می‌خرد و برای آنها بازارچه محلی درست کرده است. ما از کشته شدن هیچ انسانی خوشحال نیستیم ولی به مسئولان ترکیه‌ای می‌گوییم شما باید بیدار شوید زیرا خودکرده را تدبیر نیست. همین حالا هم دیر نشده و دست از حمایت داعش بردارید.
راهپیمایی روز جهانی قدس که صبح امروز همزمان با سراسر کشور در شهر تهران نیز آغاز شد دقایقی قبل با شرکت مردم در نماز جمعه پایان یافت.
گفتنی است یکی از حاشیه‌های جالب این راهپیمایی نصب بنر و پوسترهای سطح شهر و خیابانهای تهران بود که بر روی آنها شرح شناسنامه جنایتکاران و جزئیات جنایات رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی قید شده بود.
کد مطلب: 338211