تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹
 
امام جمعه کرج:

ایران حامی مظلومان جهان است/ آل‌خلیفه با حمایت آل‌سعود هر اعتراض مردمی را با خشونت سرکوب می‌کند

Share/Save/Bookmark
ایران حامی مظلومان جهان است/ آل‌خلیفه با حمایت آل‌سعود هر اعتراض مردمی را با خشونت سرکوب می‌کند
 
امام جمعه کرج گفت:‌ ایران اسلامی از تمام مظلومان جهان حمایت کرده و این حمایت را وظیفه شرعی و انسانی خود می‌داند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نماز سیاسی ـ عبادی جمعه این شهرستان ظهر امروز با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان شهری برگزار شد.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های دوم نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت:‌ جهان اسلام امروز گرفتار توطئه رژیم کودک‌کش و جنایتکار صهیونیستی است و این رژیم از سوی حکومت‌های زورگوی غربی و صد افسوس برخی از حکومت‌های ظالم منطقه‌ای حمایت می‌شود.

وی، راه‌اندازی و حمایت از گروهک‌های تروریستی و منحرف تکفیری‌ها و داعش را ثمره توطئه‌های رژیم صهیونیستی علیه جهان اسلام برشمرد و افزود: در این شرایط امت اسلام باید متحد بوده و به صورت یکپارچه علیه ظلم و ستم رژیم کودک‌کش صهیونیستی اقدام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به در پیش بودن آخر جمعه ماه مبارک رمضان و برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال شرایط حساسی را سپری می‌کنیم و باید حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، پرشورتر و گسترده‌تر از سال‌های قبل باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام ضد انسانی رژیم آل‌خلیفه در بحرین اشاره کرد و گفت: مردم شیعه و مردم بحرین سال‌ها است که از  سوی حکومت پادشاهی این کشور تحت ظلم و ستم قرار دارند.

آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد: آل‌خلیفه با حمایت آل‌سعود و پشتیبانی کشورهای زورگوی غربی هر اعتراض مردمی را با روش‌های خشونت‌آمیز سرکوب می‌کند و نوعی از تروریست را علیه شیعیان بحرین اعمال می‌کند.

وی با اشاره به ماجرای سلب تابعیت رهبر معنوی شیعیان لبنان گفت: این اقدام با هیچ یک از قوانین حقوق بشری،‌ انسانی و اخلاقی مطابقت ندارد و به طور قطع رژیم آل‌خلیفه در انجام این توطئه موفق نخواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به حمایت ایران از مقاومت شیعیان در لبنان گفت:‌ این حمایت‌ها سیاسی نیست، چراکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده که همواره حامی مظلومان در جهان بوده و به طور قطع در آینده نیز از مظلومان حمایت می‌کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت:‌ دستگاه قضایی در استان البرز با وجود چندین امکانات عملکرد خوبی داشته و رو به پیشرفت حرکت می‌کند و انتظار داریم مسئولان ارشد امکانات، زیرساخت‌ها و شرایط لازم برای اعمال قانون از سوی دستگاه قضایی را فراهم کنند.

وی یادآور شد: اولویت دستگاه قضایی در یک نظام اسلامی باید اجرای عدالت باشد و اگر اجرای عدالت به درستی در یک جامعه محقق شود آن جامعه به سمت رشد و تعالی حرکت می‌کند.

امام جمعه کرج همچنین با اشاره به دریافت حقوق‌های میلیونی از سوی برخی از مدیران ارشد اشاره کرد و گفت: باید با این مقوله در شرایطی که مردم سختی‌های اقتصادی زیادی را تحمل می‌کنند و مقام معظم رهبری نیز سال جاری را تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری فرموده‌اند به صورت صریح و قاطع برخورد شود تا مردم برخورد ملموس با دریافت حقوق‌ها شاهد باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: نباید ماجرای برخورد با فیش‌های حقوقی میلیونی را با کندی پیش ببریم تا دچار مرور زمان شده و از یادها برود چرا که در این صورت این معضل ریشه‌کن نخواهد شد.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 337405
مرجع : فارس