تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
 
امام جمعه قزوین:

دولت در عرصه برجام باید رفتارش را تغییر دهد/ دست‌اندرکاران فیش‌های نجومی از مردم عذرخواهی کنند

Share/Save/Bookmark
دولت در عرصه برجام باید رفتارش را تغییر دهد/ دست‌اندرکاران فیش‌های نجومی از مردم عذرخواهی کنند
 
امام جمعه قزوین گفت: دولت در عرصه برجام باید رفتارش را تغییر دهد چراکه در حوزه برجام تحریم نه تنها برجای مانده بلکه توسعه یافته است و دست‌اندرکاران خود نیز از نتیجه برجام گلایه دارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های متقین از نظر امام علی(ع) اظهار کرد: متقین از محرمات چشم پوشاننده، نیکو گفتار بوده و تقوا را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهند

امام جمعه قزوین با بیان اینکه سخن حکیمانه از فکر حکیمانه نشأت می‌گیرد و منشأ فکر حکیمانه قرآن و عترت است بیان کرد: آینده‌نگری یکی از ویژگی‌های متقین است که این آینده‌نگری در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصاد تعریف می‌شود.

عابدینی با اشاره به حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها گفت: حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها باید بر اساس نیاز مردم و جامعه نیروهای دانشگاهی را تربیت کنند که تحقق این مهم زندگی هوشمندانه را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: اگر در استفاده از منابع موجود همچون رسانه‌ها به خوبی مدیریت نداشته باشیم و این فضاها را جایگزین استعداد و خلاقیت کنیم زندگی هوشمندانه‌ای نخواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: سرگرمی باید برای مؤمن به عنوان یک توهین محسوب شود چراکه مؤمنان باید زمان و وقت خود را ارزشمند دانسته و به خوبی استفاده کنند.

عابدینی یادآور شد: برحذر کردن چشم از امور حرام از ویژگی‌های مؤمنان است اما با این حال امروز در جامعه شاهد تجاوز به حقوق مردم و عدم چشم‌پوشی از خوردن بیت‌المال هستیم.

وی مطرح کرد: در کشور برخی افراد حقوق‌های اندک و ناچیز دریافت می‌کنند در حالی که شاهد دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی دیگر هستیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: افرادی که حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند چشم خود را به حرام نبسته و به توجیه کار خود و مقصر دانستن دیگران تن می‌دهند و این افراد باید از مردم عذرخواهی کنند.

عابدینی گفت: کسانی که دست‌اندرکار دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی افراد هستند باید از مردم عذرخواهی کرده و با متخلفان این حوزه برخورد جدی و قاطع کنند.

وی اضافه کرد: در کشور باید از پست‌هایی استفاده کنیم که نسبت به حقوق مردم دغدغه داشته باشند چراکه در جامعه مدیرانی داریم که لایق مدیریت به دور از سود و نفع خودشان هستند و برای مردم دل می‌سوزانند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرا رسیدن شب‌های قدر یادآور شد: مؤمن باید نقش خود را در تمام عرصه‌ها اعم از تولید علم، دانش و اقتصاد ایفا کند و تصمیم بگیرد و دولتمردان نیز باید به بیکاری جوانان و اشتغال آن‌ها فکر و تدبیر کنند.

عابدینی به دستاوردهای برجام اشاره و عنوان کرد: دولت در عرصه برجام باید رفتارش را تغییر دهد چراکه در حوزه برجام تحریم نه تنها برجای مانده بلکه توسعه یافته است و دست‌اندرکاران خود نیز از نتیجه برجام گلایه دارند.

وی با بیان اینکه رفتار تحقیرآمیز برخی مسؤولان به تلخی تحریم‌ها افزوده است، تشریح کرد: دشمن در حال حاضر سعی دارد نتایج برجام را بپوشاند و با روی کار آوردن آن در انتخابات ریاست جمهوری نفوذ کند.

امام جمعه قزوین به سلب تابعیت رهبر شیعی مردم بحرین از سوی آل‌خلیفه پرداخت و افزود: با این اقدام هیچ مسلمانی در بحرین در برابر ظلم‌های استکبارستیزان امنیت ندارد و بر تمام مسلمانان جهان وظیفه است تا این مردم مظلوم را از دست استکبار نجات دهند.

عابدینی ادامه داد: از مسؤولان امور خارجه کشور درخواست داریم تا در برابر ظلم‌های استکبار نسبت به مردم بحرین سهم نظام جمهوری اسلامی ایران را با برخورد قاطع نشان دهند.

انتهای پیام

د
کد مطلب: 337383
مرجع : فارس