تاریخ انتشار : جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
 

رهبر انصارالله: ما همان قدر که پذیرای صلح هستیم همان قدر هم آماده مقاومتیم

Share/Save/Bookmark
رهبر انصارالله: ما همان قدر که پذیرای صلح هستیم همان قدر هم آماده مقاومتیم
 
رهبر جنبش انصارالله یمن خطاب به ائتلاف متجاوز سعودی گفت: ما همان قدر که پذیرای صلح هستیم همان قدر هم آماده مقاومتیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از العهد، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنانی به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت مولای متقیان امام علی علیه السلام گفت: هیئت ما در مذاکرات صلح کویت تمام راه حل‌‌های ممکن را ارائه کرد، اما طمع متجاوزان بیشتر شد و آنها هر روز به زانو درآوردن ملت یمن متمایلتر می شوند و این غیر ممکن است.
وی افزود: ما مردمی هستیم که هدف قرار داده شده ایم و هر روز به ما ظلم می‌شود ولی با ایمان و شجاعت و ارتباطمان با اسلام می‌توانیم در برابر همه چالشها و خطرات بایستیم.
رهبر انصارالله در ادامه تاکید کرد: ما همان قدر که پذیرای صلح هستیم همان قدر هم آماده مقاومتیم و باید همیشه برای مقابله با متجاوزان و همه توطئه های آنها آماده باشیم.
الحوثی اظهار داشت: ما در مذاکرات کویت، امتیازاتی را دادیم اما دیگران خواسته های ظالمانه ای از ملت یمن دارند.
وی خطاب به دشمنان یمن گفت: هر چقدر ظلم و ستم شما بیشتر باشد، مبنای مقاومت ما اصول و ارزش های اخلاقی و تمدنی است که به آن پایبندیم و ما همواره توان مقابله با تجاوزات شما را داریم.
رهبر انصارالله در پایان از مردم یمن خواست که مراقب توطئه‌های دشمنان باشند.
عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
مذاکرات صلح یمن برای پایان دادن به بحران این کشور از 21 آوریل [دوم اردیبهشت ماه] در کشور کویت آغاز شده و همچنان ادامه دارد.م

 
کد مطلب: 337283
مرجع : تسنیم