تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
 
امام جمعه شاهرود:

امروز تبلور عینی فرهنگ دفاع مقدس در جبهه مقاومت مشاهده می‌شود

Share/Save/Bookmark
امروز تبلور عینی فرهنگ دفاع مقدس در جبهه مقاومت مشاهده می‌شود
 
امام جمعه شاهرود گفت: امروز تبلور عینی فرهنگ دفاع مقدس را در جبهه مقاومت و در سوریه و عراق مشاهده می‌کنیم و این فرهنگ دشمنان را دوباره ترسانده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود ترابی ظهر امروز در جمع نمازگزاران و بسیجیان در مسجد المهدی‌(عج) شهرک امام خمینی‌(ره) شاهرود، در سخنانی با گرامیداشت هفته مقاومت و پایداری و سالروز فتح خرمشهر با بیان اینکه گرامیداشت شعائر اسلامی به ترویج آن در جامعه کمک می‌کند، اظهار کرد: توجه به مناسبت‌های ملی و مذهبی و گرفتن جشن و بزرگداشت در زنده نگهداشتن این مناسبت‌ها اهمیت دارد و باید به این موضوع توجه کرد و این مناسبت‌ها را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه ولادت امام عصر(عج) در حقیقت طلوع همه خوبی‌ها و از میان رفتن همه بدی‌هاست، افزود: ولادت امام عصر(عج) چشم طاغوت و طاغوتیان عالم را کور کرد و ظلمت و تاریکی را تحت تأثیر خود قرار داد؛ باید این مناسبت بسیار باعظمت همچنان گرامی داشته شود تا دشمنان نور و حق از این جشن‌ها و شادی‌ها در عصبانیت باشند و از این عصبانیت بمیرند.

امام جمعه شاهرود خاطرنشان کرد: این نور امید جهانی است که سبب شده، حق همیشه در طول تاریخ طرفداران بسیاری داشته باشد و از سوی کفر، ظلم و تاریکی تهدیدی جدی تلقی شود و آنها با آن همیشه به مخالفت و ستیز باشند.

ترابی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به برکت همین امید و نور حق به وجود آمد و امروز خاری در چشم و گلوی جهانخواران است و آنها نمی‌توانند این انقلاب و فرهنگ ناب آن را تحمل کرده و با آن همیشه در ستیز و مقابله، توطئه و فتنه هستند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس ملت ایران گواه ایستادگی و مقاومت است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، فرهنگی را پایه‌گذاری کردیم که امروز در سراسر منطقه شاهد رشد و نمو آن هستیم.

ترابی ادامه داد: امروز تبلور عینی فرهنگ دفاع مقدس را در جبهه مقاومت و در سوریه و عراق مشاهده می‌کنیم و این فرهنگ دشمنان ما را دوباره ترسانده است.

امام جمعه شاهرود اضافه کرد: باید تمام تلاش خود را به‌ کار ببندیم تا بتوانیم زمینه‌سازان واقعی ظهور و صالحان در برقراری حکومت جهانی امام عصر(عج) باشیم و نباید در این مسیر از هیچ سختی و ناملایمتی بیم داشت.

ترابی ادامه داد: صاحبان این جهان به فرموده قرآن کریم، مستضعفان و صالحان هستند و طاغوتیان هر چه می‌خواهند تلاش کنند؛ اما در آخر تسلیم جبهه حق هستند و این سرانجام جهان است و باید تلاش کنیم این وعده الهی محقق شود.

وی با بیان اینکه باید قدر نظام و ولایت را بدانیم، خاطرنشان کرد: در منطقه‌ای سراسر جنگ و خونریزی زندگی می‌کنیم و چون بهشتی در آتش هستیم که این به برکت اسلام و ولایت است.

امام جمعه شاهرود گفت: باید قدردان ولایت باشیم که ما را چون ناخدایی مدبر و آگاه هدایت می‌کند و باید مراقب نفوذ دشمن بود تا اتحاد و همدلی مردم را متزلزل و ما را از مسیر منحرف نکند.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 333934
مرجع : فارس