تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خبر داد

دستگیری 35 دختر و پسر در پارتی شبانه در قزوین

Share/Save/Bookmark
 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: 35 دختر و پسر که بدون داشتن هیچ‌گونه رابطه‌ای به بهانه شرکت در جشن فارغ‌التحصیلی در حال رقص و پایکوبی بودند، دستگیر شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی با بیان اینکه 35 دختر و پسر نیمه عریان در پارتی شبانه در باغی در اطراف قزوین، دستگیر شدند، اظهار کرد: بیش از 30 دختر و پسر که بدون داشتن هیچ‌گونه رابطه‌ای به بهانه شرکت در جشن فارغ‌التحصیلی در حال رقص و پایکوبی بودند، دستگیر شدند.

وی ادامه داد: به دنبال وصول گزارشی مبنی بر اختلاط تعداد زیادی دختر و پسر جوان در ویلایی در اطراف قزوین بلافاصله با صدور دستوراتی از سوی بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، تمامی شرکت‌کنندگان در پارتی مذکور، جلب شدند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از اجرای حکم شلاق تمام متهمان در فردای روز دستگیری خبر داد و عنوان کرد: به‌ دنبال ارسال پرونده متهمان به دادگاه، با تشکیل جلسه فوق‌العاده هر یک از متهمین به 99 ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند که حکم صادره در همان روز درباره آ‌ن‌ها اجرا شد.

صادقی‌نیارکی عنوان کرد: اجرای حکم شلاق نامبردگان از سوی پلیس امنیت اخلاقی به اجرا درآمد تا درس عبرتی باشد برای افرادی که مبادرت به هنجارشکنی کرده و حیاط خلوتی برای رفتارهای هنجارشکنانه خود ایجاد می‌کنند.

وی یادآور شد: از طریق تریبون‌های مختلف به‌ویژه رسانه‌ها نسبت به حرمت‌شکنی برخی جوانان هشدار لازم و جدی را داده‌ایم و به هیچ کس اجازه نخواهیم داد تا با اعمال مجرمانه فضای اسلامی شهر و جامعه را مخدوش کند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند تا در دام گروه‌های فساد اجتماعی قرار نگیرند، مطرح کرد: دستگیری این تعداد دختر و پسر جوان آن هم به صورت نیمه‌عریان و در حال مصرف مشروبات و اعمال منافی عفت موجبات جریحه‌دار شدن اذهان و افکار عمومی شده بود و می‌طلبید بار دیگر اقتدار دستگاه قضایی در رسیدگی سریع همراه با دقت و کیفیت اعمال شود که خوشبختانه در ظرف زمانی کمتر از 24 ساعت کار بازجویی، انجام تحقیقات، تشکیل جلسه دادگاه، صدور رأی و اجرای حکم به انجام رسید.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه برگزاری پارتی‌های شبانه در باغ‌ها و ویلاهای حاشیه شهر به دلیل احساس امنیت کاذبی است که برگزارکنندگان آن می‌کنند، بیان کرد: اجرای طرح برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و مصادیق بی‌حجابی در دستور کار دادستانی قزوین قرار دارد و در این راستا از ابتدای سال جاری سرنشین خودروهایی که رعایت حجاب شرعی را رعایت نکنند، ایجاد مزاحمت برای بانوان، دور دور کردن و ایجاد آلودگی صوتی متوقف و مدت طولانی را در پارکینگ خواهند بود.

وی اضافه کرد: همچنین رستوران‌ها و تالارها و مراکز پذیرایی که اقدام به برگزاری مراسم به شکل مختلط کنند یا در صورت کشف و مشاهده مشروبات الکلی پلمب خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: جوانان و نوجوانان باید به عواقب اعمال مجرمانه خویش آگاه باشند چراکه دستگیری افراد در پارتی‌های مختلط و محکومیت و مجازات برای آنان سابقه کیفری محسوب می‌شود و برای آینده تحصیلی، کاری و شغلی آن‌ها مشکل‌ساز خواهد بود.

صادقی‌نیارکی همچنین با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مخالف شادی مردم نیست و حتی معتقد است باید شرایط و امکانات بیشتری برای تفریح و شادی جوانان و خانواده‌ها مهیا شود، اضافه کرد: دستگاه قضایی از آزادی‌های مشروع و ایجاد فضاهایی برای شادی مردم حمایت می‌کند.

وی یادآور شد: اما این بدان معنا نیست که عده‌ای هنجارشکن با اقدامات خلاف قانون و شرع در پوشش عناوینی چون آزادی، تفریح به بهانه‌های مختلف مانند جشن تولد، دانش‌آموختگی، میهمانی و غیره مبادرت به سوءاستفاده از دختران و پسران کنند و یا جرایم دیگری مانند مصرف مشروبات الکلی، استفاده از مواد، قرص یا داروهای روان‌گردان و نیروزا، رقص و پایکوبی‌های مختلط و غیره را مرتکب شوند و پس از این گونه اعمال کثیف نیز فیلم و عکس تهیه کنند.
منبع:فارس
کد مطلب: 333839