تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
 
رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین:

مسؤولان در تحقق وعده‌های برجام دایه‌ای مهربان‌تر از مادرند/ چیزی از نتیجه برجام برای مردم ملموس نیست

Share/Save/Bookmark
مسؤولان در تحقق وعده‌های برجام دایه‌ای مهربان‌تر از مادرند/ چیزی از نتیجه برجام برای مردم ملموس نیست
 
رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین گفت: مسؤولان در تحقق وعده‌های برجام از سوی تیم مورد مذاکره‌کننده دایه‌ای مهربان‌تر از مادرند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام علی قابل با اشاره به مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته بین کشور ایران و کشورهای گروه 1+5 اظهار کرد: در مذاکرات صورت گرفته شکی نیست که تعهدی بین این کشورها منعقد شده است.

وی افزود: ایران در مذاکرات هسته‌ای تا به امروز به تعهدات خود همچون کاهش میزان تولیدات مواد هسته‌ای و از بین بردن 20 درصد از مواد هسته‌ای غنی شده تعهد و عمل داشته اما در مقابل تیم مذاکره‌کننده به بهانه‌های مختلفی کارشکنی کرده است.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان استان قزوین ادامه داد: بزرگان و آقازادگان کشور برجام را فتح‌الفتوح معنا کرده‌اند در صورتی که چیزی از نتیجه برجام برای مردم ملموس نیست.

قابل با بیان اینکه در برشمردن دستاوردهای برجام افکار عمومی را مورد قضاوت قرار می‌دهیم، افزود: مسؤولان کشور آگاه هستند و می‌دانند که در تحقق وعده‌های برجام مسؤولان آمریکا بدعهدی و کارشکنی می‌کنند.

وی با بیان اینکه دستاوردهای برجام نتیجه مثبتی را برای مردم و جامعه به همراه نداشته است، عنوان کرد: در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 کارشکنی‌های بسیاری از کشورهای مورد مذاکره از جمله آمریکا صورت گرفته است چراکه در حال حاضر نیز شاهد عدم تعامل بانک‌های اروپایی با ایران هستیم.

*از دستاوردهای برجام نتیجه‌ای برای مردم ملموس نیست

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین گفت: از دستاوردهای برجام نتیجه‌ای برای مردم ملموس نیست و این سخن یک نفر و شخص نیست و دست‌اندرکاران و مسؤولان نیز بر این اصل باور دارند.

قابل با طرح این سوال که «نتایج برجامی را که آقایان می‌گویند، چیست؟»، خاطرنشان کرد: مردم نسبت به رویدادهای جامعه آگاه هستند و در خلأ زندگی نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مسؤولان در بیان دستاوردهای برجام به عدم وقوع جنگ متوسل می‌شوند و اظهار می‌کنند که اگر برجام صورت نمی‌گرفت جنگ بین ایران و کشورهای مذاکره‌کننده هسته‌ای رخ می‌داد.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین یادآور شد: مذاکرات صورت گرفته بین ایران و تیم مذاکره‌کننده از دستاوردهای بارز پیروزی نظام اسلامی ایران است در حالی که آقایان کشور این مذاکرات را از تحقق برجام می‌دانند.

قابل با اشاره به سخنان هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مبنی بر اینکه «اگر دستاوردهای برجام برای مخالفان آن برشمرده شود نزد خانواده‌هایشان شرمنده می‌شوند»، مطرح کرد: این آقا باید دستاوردهای مورد نظر را می‌شمرد تا مردم نتیجه مثبت آن را حس می‌کردند.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین یادآور شد: آمریکا زمانی با ایران تعامل مناسب دارد که ایران بخواهد تعاملاتش را با حزب‌الله قطع کند.

*مسؤولان باید حقایق را برای مردم به صورت شفاف بیان کنند

قابل با استنباط به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر سازش با آمریکا عنوان کرد: اگر تا به امروز در برابر آمریکا سازش می‌کردیم دین و عزتمان پایمال می‌شد.

وی با اشاره به اظهارات وزیر ارشاد مبنی بر برخورد تحقیرآمیز سعودی‌ها نسبت به مذاکره‌کنندگان ایرانی و انگشت‌نگاری از آنان اضافه کرد: مسؤولان بیش از حد معمول در برابر دیپلماسی‌ها مهربانی و عطوفت نشان داده‌اند که همین امر موجب ادعای عربستانی‌ها شده است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قزوین بیان کرد: عکس‌العمل‌های جدی از سوی مسؤولان کشور ایران در برابر مسؤولان سعودی‌ها صورت نمی‌گیرد و رئیس جمهور نیز خواستار ارتباط و تعامل با بزرگان عربستان سعودی است.

قابل در بخش دیگری به تعریف انقلاب از نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مسؤولان باید حقایق را برای مردم صاف و شفاف بیان کنند چراکه این مردم وظیفه خود را در تمام دوره‌های تاریخ انجام داده‌اند.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 333394
مرجع : فارس