تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
 
روزنامه اعتماد:

هاشمی کاندیدای ریاست خبرگان نمی‌شود/ آیت‌الله می‌خواهد با نیامدن هزینه‌ کمتری بپردازد

Share/Save/Bookmark
هاشمی کاندیدای ریاست خبرگان نمی‌شود/ آیت‌الله می‌خواهد با نیامدن هزینه‌ کمتری بپردازد
 
روزنامه اعتماد نوشت: بسیاری بر این باور هستند که هاشمی می‌خواهد با نیامدن به عرصه ریاست مجلس از یک کاندیدا حمایت کند تا هزینه کمتری در این مسیر بدهد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  روزنامه اعتماد امروز دوشنبه(95/3/3) در گزارشی با اشاره به انتخابات رئیس جدید مجلس خبرگان رهبری نوشت: این‌بار اما هاشمی باز هم برای نیامدن بی‌انگیزه است. می‌گوید که نمی‌آید. کمی دلسردی هم چاشنی نیامدنش است.

آنجا که در آخرین گفت‌وگوی خود با رسانه‌ها در این مورد گفته بود: «اولا فضای خبرگان در آینده با تغییر چند ‌نفر مثل سابق خواهد بود که سالی دو بار اجلاس رسمی و در هر اجلاس چند سخنرانی داشتند. در مورد ریاست خبرگان هم هرگونه که نمایندگان خبرگان تصمیم بگیرند، انتخاب خواهد شد. من که فعلا بنا ندارم خودم را برای ریاست مطرح کنم. برای اینکه الان در همین‌جا کار‌های زیادی داریم. در آنجا نیاز نیست که انسان رییس باشد و همین که در خبرگان باشم، خوب است».

این شاید نشان‌دهنده این باشد که هاشمی نگاه آنچنان متفاوتی به مجلس خبرگان رهبری جدید ندارد. در این میان اما بسیاری هم بر این باور هستند که هاشمی می‌خواهد با نیامدن به عرصه ریاست مجلس از یک کاندیدا حمایت کند تا هزینه کمتری در این مسیر بدهد.

اما گزینه‌های مورد حمایت هاشمی چه افرادی خواهند بود؟ روز گذشته محمدتقی فاضل میبدی استاد حوزه و دانشگاه در این مورد گفت: «در صورت عدم کاندیداتوری آیات هاشمی و امینی، آیت‌الله امامی کاشانی کاندیدای ریاست خبرگان خواهد شد.»

به گزارش انتخاب، وی ادامه داد: «به نظر من، بهترین فردی که در مجلس خبرگان حضور دارد هم از جهت استعداد، مدیریت و هم از نظر محبوبیتی که در بدنه جامعه دارد، آقای هاشمی است؛ ولی فضا را به گونه‌ای ساختند و درست کردند که شاید ایشان ریسک نکند و جلو نیاید که آن هم به خاطر رقابت‌های غیرمنصفانه سیاسی است».

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: به نظر من، آیت‌الله هاشمی اصلا کاندیدای ریاست خبرگان نمی‌شود. آقای هاشمی هم در بدنه روحانیت سنتی نفوذ و طرفدار دارد و هم در مراجع قم. آنها، ایشان را به عنوان کسی که در کنار امام و در تاریخ انقلاب بوده قبولش دارند. آقای هاشمی، فردی است که ارزش‌های ذاتی خودش را دارد و نمی‌توان به این سادگی حذفش کرد».

 

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 333373
مرجع : فارس