تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
 
امام جمعه قزوین:

مردم جهان برای برقراری عدل و داد قیام کنند / اجازه خیانت به آرمان‌های انقلاب داده نشود

Share/Save/Bookmark
مردم جهان برای برقراری عدل و داد قیام کنند / اجازه خیانت به آرمان‌های انقلاب داده نشود
 
امام جمعه قزوین گفت: مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران قیام کردند تا جمهوری اسلامی برقرار شود و اگر مردم جهان نیز قیام کنند بدون شک امام زمان(عج) ظهور می‌کند تا عدل و داد در جهان حکم‌فرما شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد با تبریک به مناسبت نیمه شعبان ولادت قائم آل‌محمد(عج) و سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران قیام کردند تا جمهوری اسلامی برقرار شود و اگر مردم جهان نیز قیام کنند بدون شک امام زمان(عج) ظهور می‌کند تا عدل و داد در جهان حکم‌فرما شود.

وی با اشاره به داشتن تقوا در زندگی افزود: این مهم ویژگی جوهره اساسی رفتار و منش فرد دیندار را تشکیل می‌دهد و به عنوان مهمترین عامل و مسئله‌ای است که امروزه باید آن را سرلوحه زندگی قرار داد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه امروز امنیت کشور و انقلاب اسلامی مرهون تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) است، یادآور شد: حمایت از مستضعفان عالم و ترویج ولایت اهل‌بیت(ع) از اهداف اصلی انقلاب اسلامی به شمار می‌آید و هر کس در تبلیغ، ترویج و توسعه این مسیر گام بردارد قطع به یقین در مسیر تقوای الهی گام برداشته است.

عابدینی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: رزمندگان اسلام با توجه و تکیه بر باورهای دین توانستند بر قدرت نظام سلطه و رژیم بعثی پیروز شوند و امروز ایران اسلامی مدیون تلاش‌ها و جانفشانی ایثارگران و شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان این نظام از هر طریق و ترفندی می‌خواهند اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران را زیر سؤال ببرند و در این زمینه به افرادی که از اعتبارات خانوادگی خود برای عملیاتی کردن نقشه‌های شوم استفاده می‌کنند نباید اجازه داد تا آن را در انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسانده و خیانت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: استکبار جهانی درصدد است برای تعیین سرنوشت و تصمیم‌گیری‌های شوم خود از کشور ایران بهره ببرد که در این راستا می‌طلبد مسؤولان و دلسوزان نظام هوشیار بوده و گام‌های ارزنده‌ای در برابر خنثی کردن اهداف استعمار و استکبار بردارند.

عابدینی با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات خاطرنشان کرد: توکل و اتکا کردن به خداوند می‌تواند انسان را در مسیر الهی قرار دهد و در راستای تأسی گرفتن از قرآن و منویات رهبری است که انسان می‌تواند در کمک به مظلومان و مستضعفان بیدار بماند.

وی تشریح کرد: افرادی که برای نمایندگی مجلس انتخاب شده‌اند نباید خود را وامدار کسی بدانند چراکه باید به دنبال منافع مردم بوده و در این راستا گام بردارند تا مشکلات جامعه کاهش یابد.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: برخی‌ها با انتخاب بعضی از نمایندگان مجلس مخالف بوده و آنان را به مثال چوب خشک در جامعه می‌خوانند که در این صورت نباید به انتخاب مردم توهین شود و شایسته‌ها نیز نادیده گرفته شوند.

عابدینی با بیان اینکه افرادی در جامعه نمی‌توانند عدالت و قسط را برقرار کنند، گفت: در این راستا آن‌ها نیز نمی‌توانند در تحقق این مهم در جامعه مؤثر باشند و دنبال هوای نفسانی خود بوده و شایسته سربازی امام زمان(عج) نیستند.

وی ادامه داد: امروز باید تمام دغدغه مسؤولان خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج) و برقراری عدل و داد در جامعه باشد که باید در این راستا گام‌های ارزنده‌ای برداشته و برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و سرمایه‌های این نظام تلاش کنند.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 333254
مرجع : فارس