تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
 
آیت‌الله اسلامی خطاب به رئیس جمهور:

اینگونه احترام را به گذرنامه ایرانی بازگرداندید/ بیانیه ضدایرانی اجلاس سران را برای مردم تشریح کنید

Share/Save/Bookmark
اینگونه احترام را به گذرنامه ایرانی بازگرداندید/ بیانیه ضدایرانی اجلاس سران را برای مردم تشریح کنید
 
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: به مسئولان ما گذرنامه ندادند تا برای تنظیم پیش‌نویس بیانیه کنفرانس اسلامی به جده بروند و چهار بند علیه ایران و یک بند علیه حزب‌الله در قطعنامه اجلاس سران کشورهای اسلامی صادر شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  آیت‌الله علی اسلامی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که ظهر امروز در دفتر امام‌ جمعه دانسفهان برگزار شد، اظهار کرد: از دولت می‌خواهیم چهار بندی که در بیانیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول ضد ایران و یک بندی که علیه حزب‌الله صادر شد را برای مردم تشریح کند.

وی با اشاره به سکوت رسانه‌ها در مقابل بیانیه‌های ضد ایرانی در اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول، بیان کرد: آقای ظریف و روحانی در این چند سال بارها گفتند که ما باید با دنیا تعامل کنیم تا مشکلات برطرف شوند اما در نهایت به این مرحله رسیدیم.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: من در سال‌های آخر از احمدی‌نژاد حمایت نکردم اما آیا در دوران احمدی‌نژاد به عربستان اجازه داده می‌شد که این‌طور ما را تهدید کند.

اسلامی با اشاره به مذاکرات مسئولان حج و زیارت با سعودی‌ها در خصوص اعزام متقاضیان به حج اضافه کرد: آن‌ها به برخی ویزا می‌دهند و به برخی دیگر ویزا نمی‌دهند و نباید برای گرفتن ویزا به دنبال آن‌ها برویم.

وی خطاب به رئیس‌جمهور تأکید کرد: آیا این بود احترامی که شما می‌خواستید به گذرنامه ایرانی بدهید، به مسئولان ما گذرنامه ندادند تا برای تنظیم پیش‌نویس بیانیه کنفرانس اسلامی به جده بروند و چهار بند علیه ایران و یک بند علیه حزب‌الله در قطعنامه اجلاس سران کشورهای اسلامی صادر شد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: چرا دولت به اردوغان بها می‌دهد، آن‌ها حتی اجازه پخش سخنان رئیس جمهور ما را در تلویزیون ترکیه ندادند و ما را در این چند روزه تحقیر کردند و تحقق ولایت این است که از تحقیر ملت جلوگیری کنیم.

اسلامی یادآور شد: چرا دولت و وزارت امور خارجه در خصوص قطعنامه‌ای که در اجلاس کشورهای اسلامی در استانبول علیه ما صادر شد سکوت اختیار کرده و خبر را به رسانه ملی و سایر رسانه‌ها مخابره نکردند.

وی با اشاره به چهار مورد بیانیه ضد ایرانی تشریح کرد: در این قطعنامه آمده ایران دستگاه قضایی عربستان را محکوم کرده در حالی که عربستان تروریست‌ها را اعدام کرده و کار ایران دفاع از تروریسم است بنابراین کنفرانس اسلامی از عربستان حمایت می‌کند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در بند دوم این بیانیه آمده وزرای امور خارجه کنفرانس اسلامی دخالت ایران را در بحرین، یمن، سوریه، عراق، لبنان، سومالی و نیجریه محکوم می‌کند.

اسلامی با اشاره به سومین بندی که علیه ایران صادر شده است، گفت: طایفه‌گری و فرقه‌گرایی که منشأ آن ایران است را هم محکوم می‌کنیم و کنسول‌گری عربستان در ایران مورد تاخت و تاز قرار گرفت و عربستان در حمایت از کنسول‌گری هر کاری که به تناسب می‌کند حق مسلم او و مورد حمایت ماست.

وی عنوان کرد: در اجلاس سران کشورهای اسلامی حزب‌الله هم تروریست مطلق معرفی شده است.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 330116
مرجع : فارس