تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۹
 
نماینده ولی‌ فقیه در قزوین:

افرادی چون صیاد شیرازی خود را با دین تطبیق دادند

Share/Save/Bookmark
افرادی چون صیاد شیرازی خود را با دین تطبیق دادند
 
نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین گفت: معنای حقیقی ایمان را در افرادی مانند شهید صیاد شیرازی می‌توان درک کرد زیرا این افراد خود را با دین تطبیق دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم هفدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی که ظهر امروز در مسجد آقا سیدعلی شهر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: از هر منظری به قرآن کریم نگاه کنی زیباست و انسان را در سیر و سلوک می‌برد.

وی افزود: اگر از منظر نظامی به قرآن کریم نگاه کنی، آیاتی در رابطه با دفاع، جنگ، مجاهدت و جهاد در آن وجود دارد و به دلیل تعدد آیات تصور می‌کنی که قرآن یک کتاب نظامی است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: از منظر تجارت و داد و ستد نیز قرآن کریم آیات زیادی ذکر کرده و مباحث متنوعی در مورد داد و ستد دارد.

عابدینی با اشاره به آیاتی از سوره والعصر ادامه داد: قرآن کریم در این سوره از موقعی یاد می‌کنند که زمان حساب و کتاب بوده و بنابراین اگر عصر ظهور است باید خود را بسنجی تا مشخص شود که چقدر برای ظهور امام زمان (عج) آمادگی داری.

وی عنوان کرد: همچنین در آیه دیگری از این سوره ذکر شده که انسان در خسران است مگر اینکه ویژگی‌های خاصی داشته باشد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در سوره کهف نیز خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) تأکید می‌کند که ای پیامبر برای مردم خسارت‌بارترین وضعیت زندگی انسان را ذکر کن.

عابدینی گفت: در ادامه ذکر شده که خسارت‌بارترین زندگی را افرادی دارند که تمام استعداد، توانمندی‌ها و عمر خود را در زندگی دنیوی هزینه کردند و این افراد خسارت‌مندترین موجودات عالم به شمار می‌روند اما به باطل تصور می‌کنند از همه بالاتر هستند.

وی بیان کرد: به فرموده قرآن کریم هیچ انسانی خارج از این ماجرا نبوده و تمام انسان‌ها در خسران هستند مگر اینکه ویژگی‌های مشخصی را داشته باشند.

امام جمعه قزوین افزود: یکی از ویژگی‌های منحصربفرد ایمان است که در انسان‌هایی مانند شهید صیاد شیرازی به خوبی متبلور بود.

عابدینی اضافه کرد: اسلام مقررات خود را اعمال می‌کند و افرادی که خود را مشمول این مقررات دانسته و در حقیقت خود را تسلیم این مقررات می‌دانند، مسلمان نامیده می‌شوند اما ایمان درجه بالاتری نسبت به این است.

وی ادامه داد: یک فرد زمانی که تسلیم مقررات اسلام می‌شود، مسلمان نامیده شده و در درجه‌ای بالاتر زمانی که باور و اعتقاد راسخ قلبی پیدا کرد فرد باایمان نامیده می‌شود.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: معنای این مسائل را در وجود افرادی مانند شهید آوینی و شهید صیاد شیرازی به خوبی می‌توان درک کرد زیرا آنان خود را با دین تطبیق دادند.

عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: انسان باید مقام بالایی داشته باشد که با شنیدن نام خداوند متعال دلش بلرزد و تنها برخی از انسان‌ها این ویژگی‌ را دارند که با شنیدن نام خداوند شعله‌ای از وجودشان برمی‌خیزد.

وی عنوان کرد: این افراد زمانی که آیات الهی را می‌شنوند بر ایمانشان افزوده می‌شود و توکلشان به خداوند متعال بیش از پیش افزایش می‌یابد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: این افراد خود را در دامان محبت الهی می‌اندازند و روش افرادی مانند شهید صیاد شیرازی که عاشقانه قرآن می‌خوانند، این چنین است.

عابدینی با بیان اینکه جهاد در راه خدا دری از درهای بهشت است و این در را خداوند متعال به روی هر کسی باز نمی‌کند، گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس این در برای همه افراد باز بود اما برخی به آن اعتنا نمی‌کردند و با بی‌اعتنایی از کنار آن می‌گذشتند.

وی بیان کرد: این در حالی بود که امام راحل با جملاتی صریح این موضوع را برای مردم بازگو می‌کرد اما برخی از افراد چون شایستگی لازم را نداشتند، با بی‌اعتنایی از کنار آن عبور می‌کردند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین با اشاره به اثرات مثبت حضور مردم در مراسم پاسداشت شهدا یادآور شد: حضور مردم در مراسم‌هایی مانند پاسداشت شهدا به معنای ترویج شعائر الهی است و عمل صالح به شمار می‌رود که در تقویت ایمان نیز اثر می‌گذارد.

انتهای پیامد
کد مطلب: 329423
مرجع : فارس