تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸
 
امام جمعه موقت بوشهر:

تقویت بنیه صنایع دفاعی از اولویت‌های نظام اسلامی است

Share/Save/Bookmark
تقویت بنیه صنایع دفاعی از اولویت‌های نظام اسلامی است
 
امام جمعه موقت بوشهر گفت: تقویت صنایع دفاعی از جمله موشک از اولویت‌های نظام است و سخنان برخی خواص در این حوزه اگر از روی آگاهی باشد خیانت به نظام و انقلاب اسلامی ایران است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت 13 فروردین روز طبیعت‌گردی و آخرین روز از تعطیلات نوروز اظهار داشت: استان بوشهر از نقاط گردشگرپذیر کشور است که امسال هزاران گردشگر میهمان مردم این استان بودند که امید است از موهبت‌های این استان بهره لازم را برده باشند.
وی با قدردانی از دست اندرکاران فراهم کردن تسهیلات رفاهی و اسکان ویژه گردشگران افزود: از تمامی دست اندرکاران که موجبات تسهیل اسکان، امنیت و آسایش مسافران را فراهم کرده‌اند قدردانی می‌کنم چراکه ایجاد این امکانات نتیجه فعالیت چندین ماهه مسئولان ذیربط استان بوشهر است.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه عید نوروز دارای آموزه‌های مهمی در افزایش صله رحم و دید و بازدیدها است افزود: رسیدگی به همنوعان و خویشاوندان، دید و بازدیدها و در کنار هم با صفا و صمیمیت زندگی کردن از آموزه‌های مهم مراسم سال جدید است که باید در تمام سال مورد توجه قرار بگیرد.
امام جمعه موقت بوشهر،  با تاکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در جاده‌های برون و درون شهری افزود: متاسفانه هر ساله در ایام تعطیلات نوروز و در دیگر فصول سال شاهد تصادفات مرگبار در جاده‌ها و خیابان‌ها هستیم که نتیجه بی توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی است.
هاشمی با تاکید بر رعایت همه جانبه در قوانین راهنمایی و رانندگی درهنگام رانندگی بیان کرد: امید است رانندگان با رعایت نظم و انضباط در رانندگی سالی بدون تلفات حوادث رانندگی باشیم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله موسی صدر و خواهر مکرمه‌اش گفت: آیت‌الله سید محمدباقر صدر و خواهر عالمه‌اش بنت الهدی صدر در سال 1359 به دست رژیم منحط بعث عراق با وضع دلخراشی به درجه رفیع شهادت رسیدند.
امام جمعه موقت بوشهر، با تاکید بر نصب‌العین قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: معظم‌له در دیدار با مداحان و ذاکران در باب مداحی و اوضاع سیاسی ایران و جهان نکاتی بیان کردند که  انتظار می‌رود کسانی که خود را دلسوز نظام و انقلاب اسلامی می‌دانند منویات رهبر معظم  انقلاب را نصب العین خود قرار دهند.
هاشمی با تاکید بر توجه مراعات خواص نسبت به مصلحت و منافع نظام اسلامی ایران گفت: برخی خواص که در راستای پیروزی و تداوم انقلاب تلاش زیادی کرده‌اند باید در سخنان خود مصلحت و منافع نظام اسلامی را در نظر بگیرند نه اینکه آب به آسیاب دشمن بریزند.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه صحبت‌های برخی خواص زمینه خوشحالی دشمن را فراهم می‌کند افزود: هیچ کس دلسوزتر از رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به نظام اسلامی نیست چراکه این مهم در عمل ثابت شده و همه افراد باید با تبعیت از بیانات معظم‌له مصالح نظام را مراعات کنند و نگذارند دشمن از سخنان برخی افراد خواص علیه نظام و به نفع خود استفاده کند.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه تقویت بنیه دفاعی از اولویت‌های نظام اسلامی است افزود: اینکه گفته می‌شود امروز روز موشک نیست بلکه روز مذاکره و گفتمان است این همه مذاکره و گفت‌وگو که با غربی‌ها و دشمنان انجام شد چه نتیجه‌ای در برداشته است.
هاشمی با بیان اینکه اقتدار ایران در آزمایش موشک‌ها و برگزاری رزمایش‌های نظام ارتقا می‌یابد گفت:  آزمایش با عزت پرتاب موشک سپاه پاسداران سبب تقویت بنیه دفاعی نظام اسلامی شد چراکه همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند اگر از  لحاظ  نظامی دچار ضعف و مشکل باشیم در مقابل هر کشور و نظامی دچار صدمه می‌شویم.
وی بیان کرد: در این اوضاع جنگل‌وار جهانی اگر ایران تنها به فکر مذاکره و گفتمان باشد و قدرت دفاعی آن تحلیل رود هر کشور ضعیفی می‌تواند به کشور تعرض کند.
امام جمعه موقت بوشهر افزود: روزگار امروز هم روزگار مذاکره و هم موشک است اینکه برخی خواص می‌گویند دنیای مذاکره است و موشک نیست اگر از روی آگاهی باشد خیانت به نظام، انقلاب و آرمان‌های امام راحل است.
هاشمی با تاکید بر عملی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: تکرار حرف‌ها، شعارهاو سخنان کسالت آور می‌شود چراکه شعار دادن فایده ندارد و لازم است طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سطوح مختلف عملیاتی شود.
وی با تاکید بر تعامل مسئولان و مردم در عملی شدن طرح‌ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها خطاب به مسئولان نیست بلکه هم مردم و هم مسئولان باید در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر نشان دادن انقلابی بودن در جامعه اسلامی افزود: اصلی ترین شاخص انقلابی بودن، عمل انقلابی است نه ژست انقلابی گرفتن است.
هاشمی خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی مدون با تعامل مسئولان و مردم طرح‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود که موجبات عزت و اقتدار نظام اسلامی بیش از پیش فراهم شود.
انتهای پیام/
د
کد مطلب: 328943
مرجع : تسنیم