تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خبر داد

دفن 86 شهید گمنام در گیلان

Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: 86 شهید گمنام در 27 نقطه گیلان دفن هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رسول جلایی عصر امروز در نشست کارشناسی مربوط به شهدای گمنام این شهرستان با بیان اینکه بیش از 86 شهید گمنام در 27 نقطه گیلان دفن هستند، اظهار کرد: نگاه کشور به موضوع شهدای گمنام، فرهنگی و معنوی است.

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که تا شهدای گمنام همگی تفحص نشدند، کتاب دفاع مقدس بسته نشده و باز است، تصریح کرد: با همین نگاه شهدای گمنام در مراکز و مکان‌هایی که تعریف‌شده دفن شدند تا مرکز معنوی فرهنگی در شهرها اضافه شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انتخاب مکان تدفین شهدا را با هماهنگی مسئولان مربوطه عنوان کرد و گفت: یادمان‌هایی که برای شهدای گمنام ساخته می‌شود برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس است.

وی تأثیر یادمان‌های شهدای گمنام در نسل جوان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: گاهی در تفحص‌ها طبق شواهدهایی که به دست می‌آید احتمال می‌دهند شهدا گیلانی هستند و در آن صورت امکان خاکسپاری آنها در گیلان بیشتر است و تلاش می‌کنیم شهدای گیلانی حتماً در این استان دفن شوند.

جلایی یادمان شهدای گمنام را مکانی مؤثر برای ارتباط جوان‌ها با اهداف انقلاب و شهدای عزیز خواند و خاطرنشان کرد: نسل جوان با شهدا ارتباط موثری دارند و  هر زمان صحبت از تشییع شهدا می‌شود این ارتباط بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

وی حضور جوانان در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام را نشانه ارتباط فرهنگی آنها دانست و خاطرنشان کرد: در چنین مراسمی از تمام چهره‌ها حضور دارند.

این مسئول یکی از هدف‌گذاری‌های اساسی را دفن شهدای گمنام در مکان‌های عمومی و دانشگاه‌ها ذکر کرد و یادآور شد: جوانان بیشترین مخاطبان ما هستند و به امید اینکه بتوان فرهنگ اسلامی و ارتباط موثر با شهدا را به وجود آورد پیکر شهدا را در مکان‌های مذکور خاکسپاری می‌کنیم.د
کد مطلب: 325999
مرجع : فارس