تاریخ انتشار : شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۸
۱
 

سایه وحشت در اراضی اشغالی

Share/Save/Bookmark
سایه وحشت در اراضی اشغالی
 
هشدار سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی در سخنرانی اخیر درباره خطر هدف قرار دادن مخازن مواد شیمیایی در بندر حیفا صهیونیست‌ها را در وحشت گسترده‌ای از وقوع انفجار شیمیایی در این بندر فرو برده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:"آوی یسخروف" تحلیلگر مسائل عربی سایت صهیونیستی واللا در واکنش به طوفانی که با اظهارات اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان مبنی بر تهدید به هدف قرار دادن مخازن آمونیاک در حیفا به راه افتاده و واکنش‌های گسترده و جنجال بی‌سابقه‌ای که در محافل امنیتی در پی اظهارات وی ایجاد شده، گفت: ما هیچ گزینه‌ای در پیش رو نداریم، ما باید به‌صورت ویژه اظهارات حسن نصرالله را پوشش دهیم، چرا که از نظر ما او یک ستاره رسانه‌ای است. درست است که موقعیت او نزد ما در سال‌های اخیر اندکی کاهش پیدا کرده بود، اما وی بار دیگر سعی دارد به جایگاه بالای خود بازگشته و اسرائیل را تهدید کند و متأسفانه ما با حرارت این موضوع را می‌پذیریم.
عودید بن عامی فعال رسانه‌ای شبکه دوی رژیم صهیونیستی نیز به موضوع دنباله‌روی اسرائیل از تهدیدات سید حسن نصرالله بر ضد افکار عمومی رژیم صهیونیستی در مراحل مختلف اشاره کرده گفت: اولاً من اعتقاد دارم که نصرالله در گذشته نیز ثابت کرده است که انسان دروغ‌گویی نیست. وی همواره مسائل مستندی را مطرح می‌کند، بله مخازن آمونیاک کنار بیش از یک میلیون نفر است و این موضوع بسیار خطرناک است.
وی افزود: موضوع دوم اینکه گادی ایزنکوت رئیس ستاد ارتش اسرائیل دیروز گفت که حزب‌الله توان موشکی خود را تا حد بسیار مهمی ارتقاء داده است. من اظهارات نصرالله را باور می‌کنم.
بن عامی خاطرنشان کرد: هنگامی که نصرالله می‌گوید من این بار قادر به هدف قرار دادن مخازن آمونیاک در خلیج حیفا هستم، باید این اظهارات را با جدیت تمام پذیرفت.
هشدار سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی در سخنرانی اخیر درباره خطر هدف قرار دادن مخازن مواد شیمیایی در بندر حیفا، صهیونیست‌ها را در وحشت گسترده‌ای از وقوع انفجار شیمیایی در این بندر نگه داشته است.
سایه وحشت در سرزمین‌های اشغالی
پایگاه اینترنتی روزنامه السفیر لبنان نیز پنجشنبه در یادداشتی به‌قلم "حلمی موسی" کارشناس مسایل داخلی رژیم صهیونیستی نوشت: دبیرکل حزب‌الله لبنان با مطرح کردن این هشدار که هدف قرار دادن مخازن عظیم مواد شیمیایی در خلیج حیفا، آسیب‌هایی معادل انفجار بمب هسته‌ای به تل‌آویو وارد خواهد کرد، موجب بروز بحث و جدل در اسرائیل درباره خطر این مخازن شد که از زمان پایان جنگ دوم لبنان در سال 2006 تاکنون ادامه دارد.
محافل اسرائیلی اعلام کردند: این تهدید سیدحسن نصرالله موجب افزایش نگرانی‌ها میان ساکنان خلیج حیفا شد به‌طوری که آنها احساس می‌کنند کنار بمب ساعتی هسته‌ای زندگی می‌کنند. ساکنان این منطقه، ناتوانی مقامات اسرائیلی را از منتقل کردن مخازن آمونیاک که حاوی 12هزار تن آمونیاک است، ناکامی بزرگی برای مقامات اسرائیلی می‌دانند.
به‌نوشته این روزنامه، سخنان سیدحسن نصرالله درباره مخازن آمونیاک در خلیج حیفا، سناریوی وحشت را که یک میلیون ساکن این منطقه با آن مواجه هستند ، زنده کرد. همچنین در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی درباره بالاتر بودن میزان ابتلا به سرطان در حیفا در مقایسه با سایر مناطق اسرائیل به‌علت وجود مخازن مواد شیمیایی منتشر شده است. این مخازن دست‌کم از زمان تجاوز سال 2006 اسرائیل به لبنان، یکی از مهم‌ترین خطرات راهبردی به شمار می‌رود به‌طوری که کمیته‌های تحقیق توصیه کردند این مخازن از این منطقه به مکان دیگری منتقل شود. اما برداشته نشدن گامی در این زمینه موجب شد برخی محافل اسرائیلی، سخنان نصرالله را یادآور ناکامی بزرگ مسئولانشان در این زمینه قلمداد کنند.
سخنان سید حسن نصرالله در این باره که انفجار این مخازن تأثیری مانند تأثیر بمب هسته‌ای خواهد داشت، از واقعیت دور نیست. اگر موشکی به مخازن آمونیاک اصابت کند می‌تواند به بمب هسته‌ای تبدیل شود. شهرداری حیفا نیز ضمن تأکید بر لزوم انتقال مخازن حاوی مواد شیمیایی، باقی ماندن این مخازن در حیفا را جنایتی دانست که در چند دهه اخیر علیه ساکنان خلیج حیفا صورت گرفته است.
کد مطلب: 324800
 
یک جانباز جنگ تحمیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۱ ۲۳:۳۸:۰۹
باید به اسرائیلیها گفت ما همان سخن بعضی سرانتان را به خودتان گوشزد می کنیم که:کسی که در خانه ی شیشه ای نشسته به خانه ی همسایه سنگ پرتاب نمی کند!!.