تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
 
اخبار راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران

سی‌و هفت سال ایستادگی/ از حضور فرمانده نیروی قدس سپاه تا تحقیر تفنگداران آمریکایی‌ در راهپیمایی ۲۲ بهمن

Share/Save/Bookmark
 
مردم ایران اسلامی صبح امروز و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن اتحاد و ایستادگی خود را در سی‌و هفتمین فجر انقلاب اسلامی جشن گرفتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مردم ایران اسلامی صبح امروز و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن اتحاد و ایستادگی خود را در سی‌و هفتمین فجر انقلاب اسلامی جشن گرفتند.
گزارش خبرنگاران اعزامی در سراسر شهرهای ایران حاکی از آن است که علی‌رغم سردی هوا مردم از دقایق آغازین صبح با حضور در خیابان‌ها برای سی‌و هفتمین سال متوالی، ایستادگی خود بر اصول و ارزش‌های انقلابی را به رخ جهانیان کشیدند.
*راهپیمایان تهرانی به یاری مستضعفان شتافتند
راهپیمایان تهرانی در مسیرهای 10 گانه کمک‌های نقدی خود را به مستمندان اهداء می‌کنند. این کمک‌ها برای پوشاک شب عید مستضعفان اختصاص می‌یابد.
*حضور سردار قاسم سلیمانی در میان راهپیمایان تهرانی
سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه دقایق اولیه صبح امروز در میان راهپیمایان تهرانی حضور یافت.

* تصاویر شهدای مدافع حرم زینت‌بخش در خیابان‌های تهران
عده‌ای از جوانان تهرانی با نقاشی کردن تصویر شهدای مدافع حرم در راهپیمایی امروز یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

*کنایه تهرانی‌ها به شیطان بزرگ/ تفنگداران متجاوز آمریکایی به راهپیمایی 22 بهمن آمدند
در حاشیه راهپیمایی  امروز و در حوالی میدان انقلاب برخی جوانان تهرانی با پوشیدن لباس‌های تفنگداران آمریکایی و نشستن بر کف یک قایق، صحنه دستگیری متجاوزان آمریکایی را بازسازی کردند.
جوانان تهرانی این اقدام خود را نوعی کنایه به آمریکایی‌ها توصیف کردند و تاکید کردند که هیچ گاه تجاوز به خاک کشورشان را نخواهند پذیرفت.
دی ماه سال جاری نیروی دریایی سپاه 2 فروند قایق نظامی آمریکایی با 10 سرنشین آن را در آبهای ایران و در حوالی جزیره فارسی توقیف کرد.

*پرچم‌های آمریکا، اسرائیل و انگلیس زیر پای راهپیمایان تهرانی
راهپیمایان تهرانی که از ساعات اولیه صبح امروز در مسیرهای تعیین شده یوم‌الله 22 بهمن شرکت کردند با پیاده روی بر روی پرچم آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس انزجار و بی‌اعتمادی خود را از سیاست‌ها و اقدامات سلطه‌جویانه و ددمنشانه این کشورها نشان دادند.

*برپایی غرفه «ممانعت از جنگ با خدا» در راهپیمایی 22 بهمن
غرفه «ممانعت از جنگ با خدا» در راهپیمایی 22 بهمن برپا شده است.
شهروندان تهرانی در حالی که تصاویر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در دست دارند در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.
در مسیر راهپیمایی حدفاصل خیابان‌های وصال و قدس غرفه‌ای با عنوان ممانعت از جنگ با خدا برپا شده است.
گردانندگان این غرفه ضمن انتقاد از رویه موجود در سیستم بانکی، بانک‌ها را عامل اصلی ترویج ربا در کشور توصیف می‌کنند و خواستار تغییر رویه سیستم بانکی کشور شدند.
همچنین در کنار این غرفه طوماری به امضای مردم می‌رسد که در آن ضمن تشریح نظر علما پیرامون ربا خواستار این شدند که سیستم بانکی کشور روش‌های ربوی را از رباخواری پاک شود.
*حضور برخی داوطلبان مجلس خبرگان با تبلیغات انتخاباتی در راهپیمایی 22 بهمن
تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری از امروز آغاز شده که در همین زمینه برخی داوطلبان از فرصت راهپیمایی برای طرح دیدگاه‌هایشان بهره می‌برند.
برپایه این خبر تبلیغات انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از امروز پنجشنبه آغاز شده که به همین دلیل تبلیغات برخی داوطلبان در مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی به چشم می‌خورد.
در این بین برخی راهپیمایان نیز در محل تبلیغات داوطلبان مجلس خبرگان حضور یافته و سوالاتی پیرامون کارنامه و عملکرد داوطلب انتخابات از متولیان ستاد انتخاباتی داوطلب مذکور مطرح می‌کنند.
*شعار «مرگ بر آل سعود» در خیابان‌های تهران طنین انداز شد
مردم انقلابی تهران با سر دادن شعار مرگ بر آل سعود، جنایت‌های حکومت فاسد سعودی را محکوم کردند.
«مرگ بر آل سعود» و «مرگ بر آمریکا» از جمله شعارهایی است که مردم انقلابی تهران در بیزاری جستن از جنایت‌های حکومت فاسد سعودی و حمایت آمریکا از این رژیم سر دادند.
شهادت شیخ نمر و کشته شدن حجاج در حادثه منا و کشتن شیعیان بخشی از جنایت‌های حکومت آل سعود در ماههای اخیر است.

*تبلیغات غیرقانونی برخی کاندیداها و گرو‌ه‌های سیاسی مجلس در راهپیمایی 22 بهمن
برخی کاندیداها و گروههای سیاسی مجلس اقدام به نصب پوسترهای تبلیغاتی خود در راهپیمایی 22 بهمن کرده اند.
درحالیکه هنوز چند روزی تا آغاز رسمی و قانونی تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده، برخی افراد و کاندیداها اقدام به شروع تبلیغات کرده اند.
پوسترهای تبلیغاتی این افراد و گروهها در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن تهران نصب شده است.

*نمایشگاهی از تفسیر سوره اسراء برای تحلیل دلایل کمک ایران به محور مقاومت
چند تن از شهروندان تهرانی در خیابان آزادی بخش‌هایی از تفسیر سوره اسراء را ارائه کرده‌اند و از طریق آن دلایل کمک ایران به محور مقاومت را تحلیل کردند.
همچنین بر این اساس شهروندان تهرانی چالش‌های استکبار و صهیونیسم و قدرت انقلاب اسلامی را بررسی و تحلیل کردند.
در حاشیه راهپیمایی امروز مردم تهران خانه شهریاران جوان منطقه 16 با پخش کردن بنر بزرگی بر روی زمین از جوانان تهرانی خواست تا جملاتی را در رابطه با پیروزی انقلاب اسلامی یادداشت کنند که جوانان ایرانی جملاتی مانند «لبیک یا خامنه‌ای» و «مرگ بر آمریکا» را در این بنر حک کردند.
*راهپیمایان تهرانی به جنگ داعش رفتند
راهپیمایان تهرانی با پوشیدن کفن به جنگ داعش رفتند.
راهپیمایان تهرانی دست‌نوشته‌هایی مربوط به انتخابات در دست داشته و از حضور گسترده خود در عرصه انتخابات سخن می‌گویند.
در حاشیه این راهپیمایی جمعی از هموطنان‌مان که از حوالی خیابان توحید به جمع راهپیمایان پیوستند ضمن پوشیدن کفن تأکید کردند حاضرند برای جنگ با داعش به سوریه و عراق اعزام شوند.
راهپیمایان تهرانی همچنین با سر دادن شعار «مرگ بر داعش» تأکید کردند که تمام جهان اسلام دشمن داعش است.

پرویز داودی: مردم پرشورتر و با امید بیشتر در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند
پرویز داودی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: امسال نیز مردم پرشکوه‌تر، بانشاط‌تر و با امیدتر در سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا کردند که قطعاً برکت آن از آن ملت و نظام خواهد بود.
وی در پاسخ به این سؤال که اولویت‌‌‌های کاری سال آینده کشور و دولت چیست، گفت: اولویت‌های کاری دولت، مجلس و تمام مسئولان در سال آینده مطمئناً رفع مشکلات اقتصادی است.
داودی تأکید کرد: رفع مشکل معیشتی مردم، ایجاد اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و راه‌انداختن چرخه تولید که باید حرکت‌های جدی در سال 95 در این زمینه‌ها صورت بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیام‌های این حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت:‌ این حضور باشکوه مردم پیام‌های زیادی نه تنها برای غربی‌ها بلکه برای سایر کشورهای منطقه و... دارد و مردم با حضورشان در این راهپیمایی تأکید دارند که همواره بر اصول خود ایستاده‌اند و بر آن پافشاری دارند و در ادامه هم بر اصول انقلاب و کشور خود خواهند بود و در واقع این اصول است که می‌تواند کشور ما را به مقصود نهایی خود برساند.

*کواکبیان: حضور مردم نشان دهنده حمایت از سیاست‌های نظام است
مصطفی کواکبیان رئیس حزب مردم سالاری در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم بسیار خوب است به طوریکه گویا مردم تعهد کرده‌اند که با شکوه‌تر از سال‌های قبل در راهپیمایی شرکت کنند.
وی افزود: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه نشان دهنده اقتدار ملت ایران است و مردم با این حضور نشان می‌دهند که پشت سیاست‌های نظام، مقام معظم رهبری و برجام هستند.
وی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه مقدمه مشارکت حداکثری آنان در انتخابات است.
کواکبیان در رابطه با چگونگی رفع موانع اقتصادی پس از اجرای برجام گفت: رفع موانع اقتصادی یک‌شبه میسر نمی‌شود. تحریم‌ها در طول 8-7 سال گذشته تاثیراتی داشته است که بهبود آن زمان می‌طلبد.

*طهرانچی: استقبال مردم از راهپیمایی 22 بهمن تبلور استقلال کشور است
محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن هر سال با سختی‌ها و مشکلاتی همراه بوده ولی با توجه به اتفاقاتی که رخ می‌دهد مردم هر سال بیشتر از سال گذشته در راهپیمایی شرکت می‌کنند.
وی افزود: مردم ایران در راهپیمایی‌هایی شرکت کرده‌اند که هواپیمای جنگی بالاسرشان بوده است یا راهپیمایی بعد از فاو و راهپیمایی پس از جنگ؛ و این مسئله نشان دهنده این است که مردم ایران هدف والایی دارند و آن هدف را پس از 37 سال همچنان دنبال می‌کنند.
طهرانچی ادامه داد: مردم ایران به استقلال و بالندگی کشور می‌اندیشند و حضور پرشکوه آنان در راهپیمایی 22 بهمن تبلور استقلال میهن اسلامی ما است.

*مردم خواستار عملکرد شفاف نمایندگان در بیان عملکرد خود شدند
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف غرفه‌ای به عنوان شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس در برابر ساختمان این دانشگاه که در مسیر راهپیمایی امروز یوم‌الله 22 بهمن قرار دارد بر پا کرده است.
در این غرفه با تأکید بر اینکه آگاهی از عملکرد نمایندگان مجلس دست مردم است، از مردم خواسته می‌شود با امضای طومار حمایت خود را از این موضوع اعلام کنند.
در بخشی از این غرفه با نصب تصاویری از نمایندگان کنونی مجلس و نیز کاندیداهای انتخابات زمان دوره مجلس شورای اسلامی که درباره عملکرد خود توضیحات لازم را داده‌اند، مواجه هستیم، همچنین در بخش دیگر نیز تصاویر دیگر نمایندگان مجلس که با وجود دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شریف پاسخی در این باره ندادند نصب شده است.

 
*دست‌نوشته راهپیمایان برای فرجام برجام/ «منتظر چرخش زندگی‌مان هستیم»
راهپیمایان تهرانی در حالی که دست‌نوشته فرجام برجام؛ منتظر چرخش زندگی‌مان هستیم به دست دارند در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.
راهپیمایان تهرانی دست‌نوشته‌هایی با مضامینی همچون «حضور در انتخابات آگاهی است؛ بصیرت است» به دست گرفته‌اند.
تبلیغات برخی داوطلبان انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری نیز در طول مسیرهای منتهی به میدان آزادی بین مردم توزیع می‌شود.
در حاشیه این راهپیمایی جمعی از هموطنان که از تقاطع خیابان‌های رودکی و آزادی به جمع راهپیمایان پیوستند دست‌نوشته‌هایی درباره مسائل اقتصادی کشور به دست گرفته‌اند.
این افراد دست‌نوشته‌هایی با مضمون اینکه «همچنان به آ‌مریکا بی‌اعتمادیم»، «برجام به فرجام رسید»، «منتظر چرخش زندگی‌مان هستیم» و ... در دست دارند.
این افراد همچنین شعارهایی با مضمون «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «می‌جنگیم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم» و ... در دست دارند.
* ویژگی‌های کاندیداهای شایسته مجلس و خبرگان از منظر راهپیمایان تهرانی
مردم تهران ویژگی‌های لازم برای نمایندگان دهمین دوره مجلس و پنجمین دوره خبرگان را مکتوب کردند.
راهپیمایان یوم‌الله 22 بهمن امروز درباره داوطلبان صاحب صلاحیت برای حضور در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نظرات خود را ارائه دادند.
بر این اساس، راهپیمایان تهرانی هنگام عبور از مقابل غرفه گفت‌وگو و بحث دانشگاه صنعتی شریف خطاب به ویژگی‌های مورد انتظار خود درباره اعضای دوره آینده مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی پرداختند.
وفاداری به امام و انقلاب، حزب‌اللهی بودن، اعتقاد به اسلام ناب محمدی، تبعیت محض از رهبری، الگو قرار دادن شهیدان بزرگواری همچون حسن باقری، پرهیز از دنبال کردن منابع شخصی و حزبی، پرهیز از هر گونه وعده دروغ به مردم و عدم دلبستگی به برقراری رابطه با آمریکا از جمله ویژگی‌هایی بود که مردم تهران در روز پیروزی انقلاب اسلامی برای نمایندگان دوره آتی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی برشمردند.

*حسینی: ملت بعد از دو سال و نیم هنوز منتظر رفع مشکلات اقتصادی است/دولت به جای وعده‌های جدید مطالبات مردم را پاسخ دهد
سیدمحمد حسینی وزیر سابق ارشاد در حاشیه راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت:‌ پس از برجام که به تصور غربی‌ها جمهوری اسلامی در مواضع خود انعطاف و نرمش نشان داده است این اولین راهپیمایی است که در 22 بهمن برگزار می‌شود و حماسه پرشکوه و شعارهای کوبنده مردم علیه آمریکا یکبار دیگر صلابت و اقتدار ملت ایرانی را به نمایش می‌گذارد.
وی افزود: این حضور ثابت می کند که مردم با گذشت 37 سال هنوز آرمان‌ها و اهداف انقلاب را فراموش نکرده‌اند و از دستاوردهای نظام صیانت می‌کنند و گوش به فرمان رهبری در مسیر پیشرفت کشور تلاش خواهند کرد.
حسینی اضافه کرد: در 37 سال گذشته علی‌رغم وجود برخی کمبودها و کاستی‌ها مردم همواره از انقلاب حمایت کرده و در سال‌های اخیر تحریم‌های ظالمانه را تأثیرگذار در مشکلات اقتصادی می‌دانند لذا در هر فرصت ممکن انزجار خود را نسبت به نظام سلطه و قدرت‌های شیطانی نشان می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: این مردم اگر گلایه‌هایی از کوتاهی بعضی مدیران دارند آن را با حمایت از اصل نظام مغایر می‌دانند و عدم حضور در انتخابات را نه تنها راه برون‌رفت از مشکلات می‌دانند بلکه موجب جسارت بیشتر به بدخواهان خارجی و داخلی قلمداد می‌کنند.
وزیر سابق ارشاد تصریح کرد: تاکنون مردم در برابر وعده‌ها بردباری کردند و با گذشت دو سال و نیم انتظار دارند دولت با یک حرکت جدی بخش اقتصادی را ساماندهی کنند و به دور از فرافکنی‌ها و وعده‌های دیگر حداقل به بخشی از مطالبات معقول و منطقی جامعه پاسخ دهند نه اینکه گفته های گذشته را که برجام موجب فتح‌الفتوح و معجزه قرن و بزرگ‌ترین دستاورد تاریخ ملت ایران یاد می‌کردند به فراموشی بسپرند و در حال دادن امتیازات بیشتر به غرب باشند. با این استدلال که هر چه منافع آنها را بیشتر اجرا کنیم اجرا و ادامه برجام قوی‌تر خواهد بود.
حسینی خاطرنشان کرد: به هر حال با روند دو و نیم سال گذشته اگر بخواهند کشور را اداره کنند نتایج ملموسی برای کشور وجود نخواهد داشت و ناامیدی مردم از توانمندی و کارایی دولت را به همراه خواهد داشت لذا امیدواریم یک تجدیدنظر اساسی در رویکرد و اقدامات برای خدمت به مردم شریف و متدین شاهد باشیم.
این نماینده اسبق مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در آینده‌ای نزدیک تأکید کرد: نماینده خوب و تراز جمهوری اسلامی نماینده‌ای است که دل در گرو اسلام، انقلاب، مصالح کشور، خدمت به مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنان، تحقق عدالت، رشد و پیشرفت ایران، تعامل با دیگر دستگاه‌ها در عین حال نظارت دقیق و جدی داشته باشد.
حسینی در خاتمه اظهار داشت: داشتن روحیه شجاعت برای بیان حقایق و اجتناب از محافظه‌کاری و ترجیح منافع ملت بر منافع غربی، گروهی، باندی و حزبی از دیگر ویژگی‌های ضروری یک نماینده است که امیدواریم بر مبنای چنین معیارهایی که در کلام نورانی امام (ره) و رهبری تبیین شده است مردم با انتخاب شایستگان جایگاه ایرانی اسلامی را ارتقا بخشند و با حضور پررنگ خود در انتخابات مجلس حماسه‌ای دیگر بیافرینند.

*حضرتی: پیام حضور مردم وفاداری به آرمان‌های امام و پایداری در مسیر نظام است
الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس اظهار داشت: پیام امروز حضور مردم اعلام وفاداری به آرمان‌های انقلاب، امام و خون شهدا و پایداری و استقامت در مسیر اهداف نظام است.
حضرتی درباره مشکلات معیشتی مردم و لزوم عملکرد ویژه دولت در این زمینه گفت: شرایط اقتصادی کشور از جمله بحث تولید، سرمایه‌گذاری و رفع رکود و بیکاری باید به مرور حل شود و مشکلات معیشتی مردم جزو دغدغه‌هایی است که دولت برای حل آن تلاش می‌کند.
وی افزود: مجلس نیز باید مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داده و بار سنگین مشکلات را به همراه دولت حل کند.

حداد عادل: مردم بیش از همه خواهان وحدت هستند/ برنامه مفصل اصولگرایان در حوزه اقتصادی
غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، پیرامون حضور مردم در راهپیمای امروز گفت: مردم بیش از همه خواهان وحدت و ادامه مسیر امام و انقلاب پشت سر مقام معظم رهبری هستند.
وی پیرامون برنامه اصولگرایان در حوزه اقتصادی گفت: اصولگرایان برنامه مفصل و جامعی در حوزه اقتصادی و معیشیتی مردم دارند که در آینده‌ای نزدیک به طور مفصل این برنامه اعلام خواهد شد.
*اژه‌ای: باید به استکبارستیزی و حقوق مستضعفین توجه ویژه‌ای داشته باشیم
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی با اشاره به وفاداری مردم به آرمان‌های امام و انقلاب و حضور دشمن‌شکن آنها در این راهپیمایی در جمع خبرنگاران درباره به تلاش دشمن برای ضربه به جمهوری اسلامی،‌ اظهار داشت: دشمن می‌خواهد امنیت ما را به خطر بیندازد اما با اتکا به خداوند و اقتدار نیروهای ما و حضور ملت موفق نشده و نخواهد شد.
اژه‌ای ادامه داد: ما امروز از لحاظ نیروی نظامی و قدرت سپاه و ارتش عزیزمان از لحاظ کمی و کیفی یکی از نیروهای نظامی مثال‌زدنی منطقه و جهان هستیم و از لحاظ تجهیزات و دستاوردهای نظامی نیز از تجهیزاتی مدرن و کارآمد که تولیدات بومی هستند برخورداریم.
سخنگوی قوه قضاییه حضور پرشور و گسترده مردم در حمایت از انقلاب را از موشک و تجهیزات نظامی مقتدرتر دانست و گفت: ما باید به استکبارستیزی، حقوق مستضعفین و عدالت توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
*امیر اسماعیلی: «سماوات» جدیدترین سامانه راداری قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاست
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد و خاتمه‌ای نخواهد داشت که این انقلاب باید جهانی شود.
وی افزد: پیام این راهپیمایی به دشمنان این است که حواسشان را جمع کنند زیرا پاسخ ما به دخالت‌های آنها پاسخی قاطع خواهد بود. مشکلات کشور به خودمان مربوط است و اگر آنها دخالت کنند با مشت آهنین مواجه می‌شوند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی همچنین از جدیدترین سامانه این قرارگاه خبر داد و گفت: سامانه راداری اپتیکی و هوشمند سماوات جدیدترین سامانه این قرارگاه است و این سامانه توان درگیری با دو هدف همزمان در ارتفاع پایین را داراست.

*عارف: دولت باجدیت برای پاسخگویی به مطالبات اقتصادی کار می‌کند
محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن‌ماه گفت: حضور مردم در راهپیمایی امسال مانند سال‌های قبل با شکوه است زیرا 22 بهمن بزرگترین جشن هرساله ملت ایران به شمار می‌رود.
وی افزود: مردم با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان می‌دهند که راه انقلاب همچنان ادامه دارد.
عارف در رابطه با چگونگی رفع موانع اقتصادی پس از برجام گفت:‌ هنوز برجام به قطعیت نرسیده است که بخواهیم در رابطه با چگونگی رفع موانع اقتصادی پس از برجام نتیجه‌گیری کنیم ولی دولت با جدیدت برای پاسخگوی به مطالبات اقتصادی کار می‌کند.
عارف گفت: از لیست پیشنهادی منتسب به دولت هیچ اطلاعی ندارم ولی لیست اصلاح‌طلبان هفته آینده نهایی می‌شود اما مشخص نیست که من به عنوان سرلیست معرفی شوم.
*مهرعلیزاده: دولت باید به شکل منطقی برای حل مطالبات مردم اقدام کند
محسن مهرعلیزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ضمن تبریک به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم به خاطر انقلاب و حرکتی که امام طراحی کرد در صحنه حاضر شدند.
وی افزود: البته کسری‌هایی در اوضاع زندگی مردم وجود دارد که مردم نیز آنها را از مسئولان مطالبه می‌کنند.
مهرعلیزاده با بیان اینکه بعد از برجام شرایط برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی فراهم شده است، گفت: با برنامه‌هایی که دولت ارائه می‌کرد باید شاهد رفع مشکلات اقتصادی باشیم.
فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان گفت: البته نباید بعد از برجام توقع اقتصادی مردم را بالا ببریم بلکه باید به شکل منطقی برای حل مطالبات واقعی مردم اقدام کنیم.
*کرسی آزاداندیشی در آزادی با طعم «برجام و نفت»
جمعی از راهپیمایان تهرانی در حوالی دانشگاه شریف به گفت‌وگو پیرامون مسائل روز پرداختند.
راهپیمایان تهرانی دست‌نوشته‌هایی با مضامین انتخاباتی و گرامیداشت یوم‌الله 22 بهمن به دست گرفته و شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، می‌جنگیم می‌میریم سازش نمی‌پذیریم و ... سر می‌دهند.
جمعی از راهپیمایان تهرانی که در حوالی دانشگاه شریف گرد هم آمدند به گفت‌وگو پیرامون مسائل روز از جمله توافق هسته‌ای پرداخته‌اند. این افراد توافق هسته‌ای را نقد کرده و ابعاد مثبت و منفی آن را برشمردند.
وابستگی به نفت و سوال پیرامون قراردادهای جدید نفتی از دیگر موضوعاتی است که مورد بحث و بررسی این افراد قرار گرفت.
گفت‌وگوهای راهپیمایان در حوالی دانشگاه شریف به نوعی کرسی‌های آزاداندیشی را تداعی می‌کند که برگزاری‌ آن از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری محسوب می‌شود.

د


 
کد مطلب: 323602
مرجع : فارس