تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
 
خبرگزاری روسی اسپوتنیک:

مثلث طلایی ایران، چین و روسیه در حال شکل گیری است/ با افزایش روابط ایران و چین نظم جهانی جدیدی در اوراسیا به وجود می آید

Share/Save/Bookmark
مثلث طلایی ایران، چین و روسیه در حال شکل گیری است/ با افزایش روابط ایران و چین نظم جهانی جدیدی در اوراسیا به وجود می آید
 
خبرگزاری اسپوتنیک از همکاری‌های ایران، چین و روسیه با عنوان "مثلث طلایی" یاد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: "اف. ویلیام انگدال،" پژوهشگر، مورخ و مشاور خطر پذیری راهبردی در آمریکا روز گذشته اعلام کرد: یک مثلث طلایی در اوراسیا میان چین، روسیه و ایران در حال شکل گیری است و افزایش اخیر سطح روابط میان چین و ایران، باعث به وجود آمدن بحث و گفتگوهایی جدید درباره "نظم جهانی" جدید اوراسیا شده است.
 
این پژوهشگر آمریکایی در مقاله ای که در نشریه "نیو ایسترن آوت لوک" منتشر کرد نوشت: گاهی اوقات تغییرات عمده در عرصه سیاست جهانی، از حوادثی سرچشمه می گیرد که کمتر مورد توجه قرار دارد. اوضاع در خصوص ایران و سفر اخیر "شی جین پینگ،" رئیس جمهور چین، به تهران نیز به این گونه است.
وی افزود: آنچه که از این گفتگوها بر می آید حاکی از آن است که ضلع سوم آنچه که مثلث طلایی اوراسیا خواهد بود، اکنون شکل گرفته است؛ مثلثی تشکیل شده از سه ملت که خود را به توسعه اقتصادی صلح آمیز متعهد می داند.
 
این پژوهشگر آمریکایی همچنین از قرار گرفتن ایران در طرح "جاده جدید ابریشم اقتصادی چین" خبر داد و این موضوع را یک گام بزرگ به جلو توصیف کرد که باعث پایان یافتن چندین سال انزوای اقتصادی تهران خواهد شد.
 
م

 
کد مطلب: 322586
مرجع : باشگاه خبرنگاران