مسئول روابط عمومی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی،خبر داد:

بازداشت ۳۰ نفر از دانشجویان مقابل وزارت نفت/سرکوب آزادی بیان در دولت تدبیر و امید

نسیم , 10 بهمن 1394 ساعت 13:54

تدینی با اشاره به اینکه جمعی از دانشجویان دختر و پسر که در اعتراض به پرونده کرسنت در برابر وزارت نفت تجمع کرده بودند مورد ضرب و شتم نیروهای پلیس با موتور و باتوم قرار گرفتند گفت: اکنون حدود ۲۵ الی ۳۰ از دانشجویان در بازداشت هستند و صورت جلسه‌ای برای ارجاع آنها به پلیس امنیت تنظیم شده.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:مائده تدینی مسئول روابط عمومی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی پیرامون برخورد شدید نیروی انتظامی با دانشجویان تجمع کننده مقابل وزارت نفت اظهار داشت: قرار بود دانشجویان عضو جنبش عدالت‌خواه دانشجویی و بسیج دانشجویی چند دانشگاه تهران ساعت 10 امروز مقابل وزارت نفت برای اعتراض نسبت به قراردادهای جدید نفتی تجمعی برگزار کنند که با برخورد شدید نیروهای پلیس مواجه شدند.

وی در همین زمینه افزود: تعدادی از دانشجویان قبل از ساعت مقرر در محل تجمع حاضر شده بودند که همگی در همان لحظه اول بازداشت شدند.
تدینی خاطرنشان کرد: در ادامه جمع دیگری از دانشجویان که نزدیک محل تجمع بودند به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای پلیس با موتور و باتوم قرار گرفتند و حتی  تعدادی از خواهران هم باتوم خوردند.
دبیر روابط عمومی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی اظهار داشت: الآن هم حدود 25 الی 30 از دانشجویان در نمازخانه کلانتری خیابان فلسطین در بازداشت هستند و از قرار معلوم صورت جلسه‌ای تنظیم شده که این دانشجویان را به پلیس امنیت ارجاع دهند.

گفتنی است یکی از دانشجویان شرکت کننده در تجمع مقابل وزارت نفت نیز در این باره اظهار داشت:

دانشجویان با رسیدن به مقابل وزارت نفت و خواندن شعر "وزیر نفت، وزیر نفت، بیرون بیا وقت جوابه" و در دست گرفتن پلاکارد هایی با عنوان "IPC اسم جدید دارسی"، "دارسی، آی پی سی، خدعه انگلیسی"، "خسارت کرسنت 16 برابر اختلاس 3 هزار میلیاردی"، "تکنوکرات خسته وطن فروشی بسه" اعتراض خود را به این قراردادها اعلام کردند.

وی ادامه داد: به محض شروع این اعتراض‌ها، برخورد شدید نیروی انتظامی شروع شد و دانشجویان دختر و پسر مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.

این دانشجو ابراز داشت: حدود 20 نفر از دانشجویان دستگیر و زخمی شدند که هنوز خبر مشخصی از آنان در دسترس نیست.

م

 

 


کد مطلب: 321947

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/321947/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir