تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰
 
هانی‌زاده در واکنش به نشست خبری روحانی در رم:

طرح مسایل داخلی در جمع رسانه‌های خارجی چه معنایی دارد؟/ این موضوع به آنها ارتباطی ندارد!

Share/Save/Bookmark
 
یک کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل با بیان اینکه نباید به رسانه‌های معاند و غربی فرصت داد تا در امر سلامت انتخابات ایجاد تردید کنند گفت: طرح مسائل داخلی در جمع رسانه‌های خارجی آب به آسیاب دشمن ریختن است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل حقوق بین‌‌الملل در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره احراز صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان که در خارج کشور و در جمع رسانه‌های بیگانه مطرح شد، گفت: با توجه به اینکه از هم‌اکنون رسانه‌های غربی ، مسئله انتخابات ایران را به طور جدی رصد می‌کنند و تلاش دارند تا در سلامت انتخابات تردیدهایی را ایجاد کنند، به نظر می‌رسد طرح مسائل داخلی در رسانه‌های خارجی امر درستی نیست.

وی ادامه داد: مسئله تأیید و رد صلاحیت داوطلبان تنها در اختیار شورای نگهبان است که با دقت به این امر می‌پردازد و هرگونه تردیدی پیرامون عملکرد شورای نگهبان زیر سوال بردن نظام است و همه باید تصمیمات شورای نگهبان را مورد پذیرش قرار دهند.

هانی‌زاده با بیان اینکه نباید به رسانه‌های خارجی فرصت داد تا در امر سلامت انتخابات تردید ایجاد کنند، اظهار داشت: نباید این فرصت به رسانه‌های معاند و خارجی داده شود تا در امر سلامت انتخابات ایجاد تشکیک و تردید کند و مانند سال 88 فتنه ایجاد کنند. بنابراین طرح این موضوعات داخلی آب به آسیاب دشمن ریختن است و نباید این گونه مسائل داخلی را در رسانه‌های خارجی مطرح کرد.

این کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل با بیان اینکه مسائل داخلی باید از طریق همکاری و گفتمان داخلی حل شود، تصریح کرد: ردصلاحیت‌ها ارتباطی به رسانه‌های خارجی ندارد و در طول 36 سال گذشته جمهوری اسلامی همواره انتخابات‌های سالمی را برگزار کرده که در زمره سالم‌ترین و دقیق‌ترین انتخابات در جهان است بنابراین نباید از طریق طرح مسائل داخلی در رسانه‌های خارجی، فرصتی را برای رسانه‌های معاند و غربی برای زیر سوال بردن امر انتخابات که جزء ارکان نظام است ایجاد کرد و آنان در مسائل داخلی کشور دخالت کنند.

د
کد مطلب: 321681
مرجع : جهان