تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۶
 
آیت الله صدیقی:

"احراز صلاحیت‌نشدگان" اگر مؤمن‌اند، بگویند "الهی رِضاً بِرضِائکَ" ، کسانی هم که غیرمومن هستند آمده‌اند که شانتاژ کنند

Share/Save/Bookmark
"احراز صلاحیت‌نشدگان" اگر مؤمن‌اند، بگویند "الهی رِضاً بِرضِائکَ" ، کسانی هم که غیرمومن هستند آمده‌اند که شانتاژ کنند
 
استاد اخلاق حوزه علمیه با تأکید بر اینکه فلسفه ثبت‌نام پرتعداد فضاسازی علیه شورای نگهبان است، گفت: کسانی که احراز صلاحیت نشده‌اند اگر مؤمن‌اند بگویند "الهی رِضاً بِرضِائکَ".
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
آیت الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران و از اساتید اخلاق حوزه با اشاره به بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری از سوی شورای نگهبان، با توصیه به رعایت کردن قانون توسط کسانی که نتوانسته‌اند احراز صلاحیت‌‌ شوند، گفت: این افراد اگر مؤمن هستند بگویند "الهی رِضاً بِرضِائکَ" زیرا این عدم‌احراز صلاحیت به‌معنی این نیست که آنها، آدم‌های بدی بوده‌اند. فقط این افراد برای اعضای شورای نگهبان شناخته نشده‌اند چراکه آنها کسانی را تأیید صلاحیت می‌کنند که بشناسند.
وی با بیان اینکه عدم‌احراز صلاحیت به‌معنای اهانت به این افراد نیست، افزود: کسانی که مؤمن باشند تسلیم این نظر خواهند بود و کسانی نیز که غیرمؤمن هستند آمده‌اند که شانتاژ کنند.
این استاد حوزه علمیه تأکید کرد: فلسفه‌ ثبت نام‌های پرتعداد برخی افراد نیز این بوده است که علیه شورای نگهبان فضایی را به وجود آورند البته عده‌ای نیز ناآگاهانه با افرادی که به‌صورت تعمدی هجمه ایجاد کرده‌اند، همراهی می‌کنند.
آیت الله صدیقی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود درباره  تبیین بند سوم از نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور که در آن تأکید شده است "در تبلیغات توجه شود آنچه که در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده. نوشته‌ها و گفته‌هایی که سعی می‌کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت صادقانه رفتار نمی‌کنند"، متذکر شد: در قرآن کریم آمده است "وَاتَّقُواْ فِتْنَةً لَّاتُصِیبَنَّ الَّذِینَ ظَلَمُواْ مِنكُمْ خَآصَّةً" که می‌گوید از فتنه بترسید که این فتنه، نه‌تنها فتنه‌گر، بلکه همه افراد را می‌سوزاند.
وی با بیان اینکه اهل فتنه و کسانی که دل به آمریکا داده‌اند، اکنون امیدوارند که در زیر پرچم این کشور قرار گیرند، خاطرنشان کرد: این افراد نتوانستند محبت خود را نسبت به آنها بروز دهند حال با امضای برجام و توافقنامه خیال کرده‌اند که سدی شکسته شده و باید زیر پرچم دشمن قرار گیرند.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: کسانی که در فتنه 88 کشور را به آشوب کشیده‌اند این روزها چهره دشمنان را در روزنامه‌های زنجیره‌ای بزک می‌کنند و هنوز هم پس از گذشت چندین سال توبه نکرده‌اند و همچنان بر فرضیه‌ها و تخیلات خود مانده‌اند و فکر می‌کنند آمریکا آمده است تا برای این جماعت گره‌‌ای باز کند و عزتی به بار آورد، در حالی که این نوع تفکر اشتباه است.
وی با اشاره به تأکیدات حکیمانه رهبر معظم انقلاب درموضوع داشتن بصیرت در حوادث روز، گفت: رهبر معظم انقلاب هشدار می‌دهند تا هم این افراد بیدار شوند و هم مردم ما بصیرت خود را بالا ببرند و ببینند که در این توافق هزینه سنگینی پرداخت شده و سرمایه‌های بسیاری را از دست داده و عقب نشینی‌هایی کرده‌ایم تا این توافق به دست آمده است و طلبمان از آنچه گرفته‌ایم بسیار ناچیز و اندک است.
آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: با گذشت زمان نیز غرب بدهی‌های ما را نداده و عناد خود را در تحریم‌هایی که یکی پس از دیگری اعمال می‌کند نشان می‌دهد و ما هم به طرف مقابل بدبین بوده و می‌بینیم که اینها با ما دشمن هستند و بر دشمنی خود مداومت می‌کنند.

م
 
کد مطلب: 321532
مرجع : تسنیم