تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
 
معاون وزیر کشور خبر داد؛

ارسال 90تن دارو به عراق/افزایش سه برابری ظرفیت اسکان زوار ایرانی در عراق

Share/Save/Bookmark
ارسال 90تن دارو به عراق/افزایش سه برابری ظرفیت اسکان زوار ایرانی در عراق
 
معاون وزیر کشور گفت: در زمینه خدمات درمانی بهداشتی تعداد زیادی آمبولانس به کشور عراق فرستاده شده و حدود 90 تن دارو نیز ارسال شده است، اسکان در عراق توسط کشور ایران 3 برابر شده و برای 195 هزار نفر محل اسکان تهیه شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حسین ذوالفقاری ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: تاکنون امنیت زائران اربعین به خوبی تأمین شده و هیچ‌گونه حادثه‌ای به‌وجود نیامده  و از همه امکانات در راستای تأمین امنیت استفاده می‌کنیم.
معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به ارسال کمک‌های پزشکی ایران برای زائران اربعین حسینی افزود: در زمینه خدمات ‌درمانی بهداشتی تعداد زیادی آمبولانس به کشور عراق فرستاده شده و حدود 90‌تن دارو نیز ارسال شده است، اسکان در عراق توسط کشور ایران سه برابر شده و برای 195 هزار نفر محل اسکان تهیه شده است.
ذوالفقاری با بیان اینکه وحدت مناسبی در راستای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در کشورمان وجود دارد، بیان کرد: در داخل کشورمان نیز استاندارها کمک کردند و همه استان‌های سراسر کشور در حال ارسال کمک به کشور عراق هستند، ستادی در استان‌ها به ریاست استاندارها شکل گرفت و اقدامات بسیار ویژه‌ای برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین در حال انجام است.
وی  با بیان اینکه برنامه های دینی و فرهنگی در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی توسط مبلغان کشورمان انجام می شود، گفت: در کشورمان بیش از 1700 روحانی و مبلغ آموزش داده شده‌اند تا در مسیر اربعین به نشر علوم دینی بپردازند، از نظر امنیت و اسکان نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بسیار مناسبی در عراق ایجاد شده است که حاصل زحمات همگان است.
معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و چهارصد و پنجاه هزار ویزا صادر شده است، افزود: دولت عراق تاکید کرد که هیچ زائری بدون ویزا وارد خاک کشور عراق نمی‌شود، برخی افرادی که ویزا نگرفتند و وارد مرز شدند سبب برخی مشکلات شدند و خواستار ویزا در مرز شدند که به آن‌ها گفته شد باید از شهر خود ویزا بگیرند.
ذوالفقاری با بیان اینکه تا امروز یک میلیون و سیصد هزار نفر برای حضور در مراسم اربعین وارد کشور عراق شده‌اند، بیان کرد: سه محور مدنظر بود که برمتولی و میزبانی مردم عراق تاکید کنیم و این موضوع را بگوییم که متولی اصلی اربعین مردم و دولت عراق هستند و همان گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند بر مردمی بودن این مراسم تاکید شود.
وی با اشاره به ایجاد موکب در شهرهای مرزی کشورمان گفت: موکب‌های زیادی توسط مردم کشورمان ایجاد شده که همه آن‌ها مردمی هستند و جلوه‌های خاصی را ایجاد کرده که برای رفاه حال زائران اربعین فعالیت می‌کنند و به خدمت رسانی به عاشقان مکتب امام حسین (ع) می‌پردازند.
معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه یکی از اقداماتی که مورد تاکید است نمادهای کشورمان در عراق نمایان نشود، گفت: تاکنون اوضاع بروفق مراد بوده و در زمینه حمل و نقل هیچ مشکلی برای زائران ایجاد نشده و از امروز شیب سفر به کشور عراق کاسته می‌شود و طبق پیش بینی‌ها بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کنند.

م
کد مطلب: 312289
مرجع : تسنیم