تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱
 

تشییع اولین شهید مدافع حرم دزفول

Share/Save/Bookmark
اولین شهید مدافع حرم شهرستان دزفول پیش از ظهر امروز با حضور پرشور مردم و مسئولان تشییع و به خاک سپرده شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:مراسم تشییع شهید «امیرعلی هیودی»، اولین مدافع حرم شهرستان دزفول پیش از ظهر امروز یکشنبه از مقابل آستان سبزقبای دزفول با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد.

به دلیل ازدحام جمعیت، نماز این شهید در مقابل حرم سبزقبا و با امامت آیت‌الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خوانده شد.

* راه شهید را ادامه می‌دهیم

همسر شهید هیودی پس از اقامه نماز در سخنانی به قرائت بخش‌هایی از وصیت همسرش پرداخت و اظهار کرد: امروز خون پاک امیر و دیگر شهدا، بار دیگر حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران، شیعه و اسلام ناب محمدی را به همه جهان ثابت کرد.

وی افزود: چه کوردل هستند، تکفیری‌ها که گمان می‌کنند با این‌گونه اقدامات وحشیانه خود، می‌توانند خللی بر وحدت ما مسلمانان ایجاد کنند.

همسر شهید دزفولی مدافع حرم با بیان اینکه داعشیان و دیگر دشمنان بدانند که ما با شهادت عزیزانمان مصمم‌تر و قوی‌تر از همیشه آماده نبرد با کفر و حتی آمریکا هستیم، تصریح کرد: ما با تمام قدرت راه شهید هیودی را ادامه خواهیم داد و با یک اشاره رهبر، جان خود را فدای وطن و اسلام می‌کنیم.

وی با بیان جملاتی همانند «امیر جان شهادتت مبارک» و «خدایا شکرت که امیر ما را پذیرفتی» افزود: به یاری حق و الگویی مثل امام حسین (ع) و به لطف وجود ولی‌فقیه، جبهه مقاومت همانند همیشه تا رسیدن به آرمان‌های اسلام و انقلاب پیش خواهد رفت.

پس‌ازاین سخنرانی، پیکر این شهید مدافع حرم بر روی دوش مردم دزفول تا گلزار شهیدآباد تشییع و در کنار مزار فرمانده گردان بلال «شهید سید جمشید صفویان» به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهید هیودی دو هفته پیش در حین عملیات مستشاری در سوریه توسط تروریست‌ها و داعشیان به شهادت رسید. پیکر وی پس از دو هفته از اعلام شهادتش، شامگاه پنجشنبه از سوریه به تهران و سپس به پادگان ۶۴ الحدید اهواز منتقل شد.

صبح شنبه نیز پیکر پاک شهید هیودی در میان استقبال پرشور مردم وارد زادگاه خود دزفول شد.

مراسم ترحیم شهید هیودی امروز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مسجد الغدیر دزفول برگزار خواهد شد.

م
کد مطلب: 311133
مرجع : مهر