آیا مسئولان از به دنیا آمدن نوزادان معتاد در تهران بی‌خبرند؟!

مسئولان تهران «بالاشهر» نشین‌ شده‌اند

تسنیم , 23 آبان 1394 ساعت 14:33

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد تند نسبت به مسئولان شهر تهران و عدم پاسخگویی این مسئولان و همچنین عدم حساب‌کشی از مسئولان توسط استاندار تهران، یکی از مسائل موجود در عدم رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی را بالاشهر نشینی این مسئولان دانست.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حسین طلا با اشاره به آمار نگران کننده ولادت نوزادان معتاد در پایتخت، با انتقاد از مسئولان امر در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه پدیده‌های زشت کارتن خوابی، معتادان خیابانی، پدیده تکدی‌گری و مواردی از این دست در شهر تهران وجود دارد و به دنیا آمدن نوزادی از زنان کارتن‌خواب امری اجتناب ناپذیر است.

* آیا مسئولان از به دنیا آمدن نوزادان معتاد در تهران بی‌خبرند؟!

وی با بیان اینکه برای حل معضل ولادت نوزادان معتاد در تهران، باید به علل چرایی وقوع این آسیب‌ها در تهران پرداخت گفت: برای حل این معضل باید از پوسته این آسیب‌های اجتماعی که تنها معلولی از علت اصلی به وجود آمدن آن‌ها است فراتر رفت و به چرایی به وجود آمدن این آسیب‌ها پرداخت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا مسئولان ما نمی‌دانند که امروز ۱۵۰۰ معتاد خیابانی در خیابان‌های تهران سرگردانند؟ آیا کسی نمی‌داند که فرزندان متولد شده از این زنان، معتاد به دنیا می‌آیند؟!

طلا با تاکید بر اینکه علی‌رغم وجود ۱۵۰۰ زن کارتن‌خواب در تهران، نباید نسبت به نوزادان معتاد در پایتخت تعجب کرد،‌ گفت: متاسفانه باید عنوان کرد که ساز و کار مدیریت در شهر تهران، کاملاً به هم ریخته است و ادارات این شهر به هیچ وجه متناسب با وظیفه خود، توسعه پیدا نکرده‌اند.

* هیچ‌ مسئولی در پایتخت پاسخگو نیست/ مسئولان تهران «بالاشهر» نشین‌اند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه هیچ یک از مسئولین شهر تهران در خصوص چنین موضوعاتی پاسخگو نیستند و کسی هم نیست که از مسئولان این شهر، پاسخی را مطالبه کند و امروز تنها شاهد آن هستیم که هریک از مسئولین، دیگری را مقصر و مسئول می‌دانند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه تمام مسئولان ما شمال شهر نشین شده‌اند و از محلات جنوب شهر و پرآسیب فاصله گرفته‌اند افزود: من بارها اعلام کرده‌ام که متاسفانه مسئولان ما علم به این آسیب‌های اجتماعی دارند ولی هیچ‌گاه نتوانسته‌اند این معظلات را باور کنند چراکه آن‌ها شمال‌شهر نشین‌اند و از این محلات پرآسیب فاصله گرفته‌اند.

وی ادامه داد: یک مسئول زمانی می‌تواند اضطراب، ترس و دلهره مادر یک خانواده اهل دروازه غار را حس کند که حداقل یک بار زن و بچه‌اش را نیمه شب به میان معتادان و مواد فروشان هرندی و دروازه غار برده باشد و این دلهره و هراس را در چشم زن و فرزندش دیده باشد.

* استاندار باید از مسئولان پایتخت حساب‌کشی کند ولی اصلاً حضور ندارد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه استاندار نماینده عالی دولت در هر استان است، استانداری را متولی اصلی رسیدگی به موضوع زنان خیابانی و کارتن‌خواب‌های تهران عنوان و خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه آن است که استانداری مسئول رسیدگی و هماهنگی تمام مسئولان سطح استان است و استاندار تهران باید از مدیران شهری پایتخت حساب‌کشی کند ولی متاسفانه استانداری اصلاً حضور ندارد.

طلا با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی، وارد موضوع شده و از مسئولان امر پیگیری‌های لازم را به عمل خواهد آورد، گفت: استانداری باید نسبت به حل مشکل اعتیاد در تهران اقدامات لازم را انجام دهد و از دستگاه‌های مسئول، شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان و سایر دستگاه‌ها، مطالبه داشته باشد ولی متاسفانه شاهد هستیم که استانداری حتی در جلسات نیز حاضر نمی‌شود.د


کد مطلب: 309721

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/309721/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir