تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۵
 

تعداد بیمارستان های نیمه تمام در کشور

Share/Save/Bookmark
قائم مقام معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت‌های اجتماعی از وجود ۲۴۸ بیمارستان نیمه تمام در کشور خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سید محمد هادی ایازی در جمع خبرنگاران در سمنان با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات دولتی برای تکمیل این تعداد بیمارستان در حال ساخت اظهار داشت: امکان تکمیل همه این ۲۴۸ بیمارستان با تکیه بر مراکز دولتی وجود ندارد.

وی افزود: از این رو خیران نیک اندیش وارد کار شده و با اتکا به حمایت‌های آنان بیمارستان‌های نیمه تمام در حال تکمیل است.

قائم مقام معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت‌های اجتماعی با اشاره به میزان حمایت خیران برای توسعه وضعیت بهداشت و درمان کشور تصریح کرد: در دو سال اخیر بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از سوی خیران به حوزه سلامت کشور کمک شده است.

ایازی با اشاره به اینکه استان‌های مختلف کشور از ظرفیت خیران برای امر سلامت بهره می‌برند تصریح کرد: به طور مثال استانی مانند لرستان ۳۷۰ میلیارد ریال، و در استان‌های مرکزی و بوشهر نیز به ترتیب ۲۷۰ و ۱۲۰ میلیارد ریال از سوی خیران به امر سلامت کمک و مساعدت شده است.

وی با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد کشور در حوزه بهبود وضعیت سلامت کشور تصریح کرد: امروز ۶۱۰ سازمان مردم نهاد کشور در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.

قائم مقام معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت‌های اجتماعی با اشاره به فعالیت ۵۲۰ سازمان مردم نهاد استانی از این تعداد سمن فعال در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: ۹۰ سازمان مردم نهاد کشور که در امر سلامت کار می‌کنند؛ در سطح ملی فعالیت دارند.

ایازی با اشاره به اینکه خیران در همه حوزه‌های نظام سلامت کشور مساعدت زیادی دارند از حضور گسترده خیران برای توسعه ابنیه زیرساختی حوزه سلامت کشور مانند ساخت بیمارستان، خوابگاه دانشجویی، پایگاه انتقال خون، مرکز بهداشت و پلی کلینیک خبر داد.

م
کد مطلب: 309479
مرجع : تسنیم