تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۱
 

تیراندازی به مأموران پلیس در اهواز

Share/Save/Bookmark
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: بامداد روز گذشته مأموران برای حفظ آرامش به منطقه لشکرآباد اهواز اعزام شدند که این امر منجر به تیراندازی برخی افراد اخلالگر به مأموران شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سرهنگ سید رحمان موسوی  اظهار کرد: بامداد روز گذشته به دنبال درخواست‌های متعدد مردم منطقه لشکرآباد و تعدادی از اغذیه‌فروشان خیابان انوشه مبنی بر اینکه قهوه‌خانه‌ای با فعالیت غیرمجاز خود اقدام به جمع‌آوری اراذل‌واوباش کرده و موجبات نارضایتی و ناامنی را به وجود آورده، مأموران کلانتری منطقه ۳۰ لشکرآباد با هماهنگی مقامات قضایی در راستای پاسخگویی به مطالبات بر حق مردم شریف لشکرآباد و صنف ساکن در منطقه به قهوه‌خانه موردنظر مراجعه می‌کنند.

وی افزود: مأموران این کلانتری برابر مقررات و در راستای حقوق شهروندی اقدام به اعمال قانون و دستگیری عوامل تجمع اراذل‌واوباش در قهوه‌خانه موردنظر می‌کنند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان تصریح کرد: متأسفانه در حین اعمال قانون، بیش از ۱۰۰ نفر از اراذل‌واوباش که در قهوه‌خانه بودند، با پرتاب سنگ، شیشه و اشیای سخت به سمت مأموران هجوم بردند و در این بین برخی با استفاده از سلاح گرم به سمت مأموران تیراندازی کردند.

موسوی ادامه داد: این اراذل‌واوباش قصد بر هم زدن نظم و امنیت منطقه و جلوگیری از اقدام قانونی مأموران نیروی انتظامی را داشتند. در نهایت نیز مأموران ناگزیر برای جلوگیری از ضرر و زیان به اصناف و مردم اقدام به شلیک هوایی کردند.

وی عنوان کرد: مأموران پس از برقراری آرامش و امنیت در منطقه به کلانتری برگشتند. بعد از بازگشت مأموران توسط اهالی محل اطلاع حاصل می‌شود که یک جوان حدوداً ۲۰ ساله با هویت معلوم در آن حادثه مورد اصابت گلوله به کتف قرار گرفته و به خاطر جراحت به بیمارستان انتقال یافته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان بیان کرد: پس از مراجعه مأموران به بیمارستان اعلام می‌شود که آن جوان بر اثر اصابت گلوله به کتف و نزدیکی تیر به محل قلب و در نهایت خونریزی زیاد فوت می‌کند.

موسوی گفت: در حال حاضر مشخص نیست که این جوان از سوی چه کسی و با چه سلاحی مورد اصابت گلوله قرار گرفته ولی مأموران و کارآگاهان خبره موضوع را با جدیت در دستور کار قرار دادند تا معلوم شود که این جوان از سمت چه کسی مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. موسوی با تأکید بر ایجاد امنیت برای مردم و اصناف منطقه گفت: تاکنون سه نفر از عوامل درگیری دستگیر شده و تحقیقات برای شناسایی اخلالگران نیز ادامه دارد و سایر افراد مرتبط نیز دستگیر خواهند شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان اظهار کرد: در صورت شناسایی فردی که به آن جوان شلیک کرده مراتب را برای مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

موسوی در خصوص شایعه تعرض به کلانتری ۳۰ اهواز در شب گذشته گفت: حضور مأموران این کلانتری در منطقه لشکرآباد به درخواست مردم همان منطقه بوده است. شب گذشته هیچ‌گونه تعرضی به کلانتری نشده و مردم نباید به اخبار شبکه‌های غیرمجاز توجه کنند. از همه مردم تقاضا دارم تا برای کسب اخبار موثق به سایت‌های مجاز مراجعه کرده و به اخبار کذب شبکه‌های مجازی توجهی نکنند.

م
کد مطلب: 309459
مرجع : مهر