تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
 
امام جمعه بروجرد:

ضعف وجدان کاری در جامعه کنونی وجود دارد

Share/Save/Bookmark
ضعف وجدان کاری در جامعه کنونی وجود دارد
 
امام جمعه بروجرد با اشاره به ضعف وجدان کاری در جامعه کنونی، گفت: ارتقاء وجدان کاری به منظور رفع مشکلات اقتصادی نیازمند فعالیت‌های فرهنگی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به اهمیت فرهنگ در جامعه، اظهار کرد: ریشه بسیاری از مشکلات کشور در فرهنگ است.
وی عنوان کرد: حل مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه نیازمند ارائه راهکارهای فرهنگی است.
امام جمعه بروجرد با اشاره به ضعف وجدان کاری در جامعه کنونی، خاطرنشان کرد: ارتقاء وجدان کاری، افزایش تولید و ارتقاء کیفیت کالاهای داخلی به منظور رفع مشکلات اقتصادی نیازمند فعالیت‌های فرهنگی است.
ترابی با اشاره به لزوم ارائه راهکار فرهنگی به منظور رفع مشکلات فرهنگی جامعه، تاکید کرد: رفع این مشکلات نیازمند تجزیه و تحلیل و نگاه فرهنگی جامع و فراگیر است.
وی به دو قسم عمومی و کلاسیک فرهنگ در جامعه اشاره و اظهار کرد: رفع مشکلات هر کدام از این دو قسم راهکارهای خاص خود را می‌طلبد.
امام جمعه بروجرد یادآور شد: برخی بسترهای تجلی و ظهور فرهنگ عمومی در هر جامعه‌ای شامل معماری و شهرسازی، پوشش و شعائر آن جامعه است.
ترابی با اشاره به اینکه معماری حال حاضر کشور حکایت از فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد، خاطرنشان کرد: رفع این مشکل نیازمند همکاری همه مسئولان و مدیران است.
وی به عدم اهتمام مسئولان و دولت‌مردان در همه مقاطع و دولت‌ها به فرهنگ و پاسداری از فرهنگ بومی ایرانی اشاره و تاکید کرد: عدم اهتمام دولت‌مردان کشور به فعالیت‌های فرهنگی بازده این قبیل فعالیت‌ها در مدت زمان طولانی است.
امام جمعه بروجرد عنوان کرد: مسئولان و دولت‌مردان در هر دولت و مقطعی به دنبال انجام فعالیت‌های زودبازده به منظور ارائه سابقه کاری هستند.
ترابی با اشاره به مغفول ماندن فرهنگ در کشور، اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی موظف به سیاست‌گذاری و مدیران دستگاه‎ها موظف به اجرای این سیاست‌ها به منظور رفع مشکلات فرهنگی هستند.
وی تصریح کرد: مدیران و مسئولان شهرستان بروجرد به منظور ارائه راهکاری گوناگون رفع معضلات فرهنگی در این شهرستان موظف به بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات کارشناسان زبده و با تجربه هستند.
امام جمعه بروجرد ادامه داد: پیگیری مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد از سوی مسئولان این شهرستان لازم و ضروری است.
وی رفع مشکلات خیابان بحرالعلوم شهرستان بروجرد و جلوگیری از حضور افراد با شمایل مغایر با فرهنگ دینی در روزهای تاسوعا و عاشورا را یکی از مصوبات جلسه گذشته شورای فرهنگ عمومی این شهرستان دانست و عنوان کرد: با همکاری نیروی انتظامی بخش عمده‌ای از مشکلات این شهرستان مرتفع شده است.د
کد مطلب: 307875
مرجع : فارس