تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۳
 
آقامحمدی در گفت‌وگو با فارس:

سعودی‌ها شکست مفتضحانه‌ای در یمن متحمل شدند/ ریاض تنها ماند

Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به شکست مفتضحانه‌ای که سعودی‌ها در یمن متحمل شدند، اشاره کرد و گفت: عربستان در جنگ یمن تنها ماند و از ترس رویارویی زمینی با مردم و ارتش یمن و شکست سخت از آنها، به ناچار آتش‌بس را پذیرفت.

 

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تهاجم نظامی اخیر عربستان به یمن و اقدام اخیر ریاض در ممانعت از ورود هواپیمای حامل کمک‌های انسان‌دوستانه ایران به آسمان یمن گفت: سعودی‌ها در جنگ یمن شکست مفتضحانه‌ای را متحمل شدند، ضمن اینکه به هیچ وجه برای مردم عربستان قابل توجیه نیست که نی

خبرگزاری فارس: سعودی‌ها شکست مفتضحانه‌ای در یمن متحمل شدند/ ریاض تنها ماند

روهای نظامی این کشور بدون دلیل به کشوری که در آن انقلابی صورت گرفته حمله کرده و پول بیت‌المال را صرف خرید سلاح از دشمنان جهان اسلام و بمباران بر سر یک ملت مسلمان کنند.

وی افزود: سعودی‌ها تصور می‌کردند که با ائتلاف تشکیل شده، کار یمن تمام می‌شود و در نهایت هم دلارهای زیادی به عنوان پاداش به کشورهای عضو ائتلاف در جنگ علیه یمن داده می‌شود، اما آنگونه که سعودی‌ها انتظار داشتند کشورهای دیگر در این راه به ریاض کمک نکردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: عربستان در جنگ یمن تنها ماند و از ترس رویارویی زمینی با مردم و ارتش یمن و شکست سخت از آنها، به ناچار آتش‌بس را پذیرفت، تا جلوی انتقام مردم یمن از عربستان را بگیرد.

وی اقدام ریاض در ممانعت از عبور هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه ایران به یمن را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اقدام برای توجیه شکست جنگ یمن بود وگرنه هیچ پیروزی در ممانعت از فرود هواپیمای نظامی حمل و نقل و تدارکاتی حامل کمک‌های بشردوستانه متصور نیست. این هواپیما فقط حامل مواد دارویی و غذایی برای مردمی بود که زیرساخت‌های کشورشان از بین رفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس خاطرنشان کرد: اقدام اخیر عربستان حاصل درد شکست در جنگ یمن است، ضمن اینکه سعودی‌ها می‌خواهند اعلام کنند که همچنان ذره‌ای از قدرت قبلی‌شان باقی است.

آقامحمدی گفت: اقدامات فعلی عربستان از لحاظ نظامی ذره‌ای ارزش ندارد، ضمن اینکه با مشی انسان‌دوستی هم تطابقی ندارد و در نهایت هم برای آنها رسوایی و شکست مجددی را به بار خواهد آورد.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اشکست اخیر در جنگ یمن، تلنگری برای سعودی‌ها به حساب می‌آید.
م

کد مطلب: 273016
مرجع : فارس