تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶
 

مستند زندگی نخستین روحانی شهید دفاع مقدس تهیه می‎شود

Share/Save/Bookmark
فرزند نخستین روحانی شهید دفاع مقدس گفت: مستند زندگی نخستین روحانی شهید دفاع مقدس توسط علی احمدی زرین‌کلایی تهیه می‎شود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: روح‌الله سلیمانی‌فرد «فرزند نخستین شهید روحانی دفاع مقدس»  اجر و مزد شهدا را از منظر پروردگار محفوظ دانست و اظهار داشت: همه‌ شهدا نور واحدی هستند و نباید بین هیچ شهیدی فرقی قائل شد، شاید آن سرباز شهید جایگاه بالاتری نسبت به یک فرمانده شهید در مقابل خداوند کریم داشته باشد.

وی با اشاره به سوژه‌پردازی از سوی متخصصان در حوزه دفاع مقدس، افزود: برای بیان زیبایی‎های جنگ و تزریق بهتر معارف دفاع مقدس، محققان این حوزه به سراغ سوژه‌های جذابی می‌روند تا بدین طریق بتوانند فرهنگ غنی دفاع مقدس را اشاعه دهند.

این فرزند شهید خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها از اینکه به شهیدشان به طور ویژه پرداخته نشده و سیره‌ آنها منتشر نشده، ناراحت هستند.

فرزند نخستین شهید روحانی دفاع مقدس بیان داشت: بسیاری از سوژه‌های زیبای دفاع‌ مقدس در استان مازندران وجود دارد که می‌توان با اندکی تلاش از سوی سازمان‌های ذی‌ربط در بسط آن کوشید، مثلاً تنها لشکری که در طول دوران دفاع مقدس به نام لشکر ویژه نام گرفت، لشکر ویژه ۲۵ کربلا بود یا اخیراً در برنامه ویتامین سه، کم‌ سن‌ترین رزمنده کشور که یک مازندرانی بود، معرفی شد.

وی ادامه داد: همچنین از این قبیل سوژه‌ها می‌توان به خاطره‎ معروف رزمنده رامسری که خمپاره در بازوی وی گیر کرده بود، اشاره کرد و یا بسیاری از ترین‌های دیگر در حوزه جنگ که به مازندران و مردم قهرمان آن اختصاص دارد.

سلیمانی‌فرد اذعان داشت: با معرفی چنین قهرمانی‌ها و افتخاراتی می‌توانیم برای نسل جدید انقلاب الگوسازی کنیم.

این فرزند شهید اضافه کرد: نمونه‌ای از ترین‌های دفاع مقدس در جامعه روحانیت به یک شهید مازندرانی که ابوی بنده است، اختصاص دارد، ایشان در ۲۲ مهر ماه سال ۱۳۵۹ در سن ۲۲ سالگی در سر پل ذهاب به شهادت رسیدند و به عنوان نخستین روحانی شهید دفاع مقدس به حساب می‌آیند.

وی گفت: بعد از گذشته ۳۴ سال از تاریخ شهادت ایشان هنوز سازمان‌های ذی‌ربط مازندران در این حوزه به معرفی این شهید نپرداختند که جای گله‌گذاری دارد.

سلیمانی‌فرد افزود: دست‌نوشته‌ای از مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله نوری همدانی موجود است که موید حضور دلاورانه «شهید ولی‌الله سلیمانی‌فرد» در جبهه‌ها است.

فرزند نخستین روحانی شهید دفاع مقدس ابراز کرد: الحمدلله با پیگیری‌های خانواده، مستند زندگی نخستین روحانی شهید دفاع مقدس توسط علی احمدی زرین‌کلایی که خود ایشان نیز فرزند یکی از شهدا است، تهیه می‎شود.
الف
کد مطلب: 243138