تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
 

متن روی سنگ مزار علامه مصباح یزدی چیست؟ +تصاویر

Share/Save/Bookmark
متن روی سنگ مزار علامه مصباح یزدی چیست؟ +تصاویر
 
دوازدهم دی ماه سال گذشته آیت الله مصباح یزدی پس از عمری مجاهدت صادقانه دار فانی را وداع گفتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  نیمه‌شب گذشته سنگ مزار آیت الله مصباح یزدی در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) بر روی مزار ایشان نصب شد.

بر روی سنگ مزار آیت الله مصباح یزدی (قدس سره) نوشته شده است: «محمّدتقی بن محمدباقر مصباح یزدی المطیع لأمر مولاه»

گفتنی است پیکر مطهر علامه مصباح یزدی در شبستان حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) در کنار استاد بزرگوارر ایشان، حضرت آیت الله بهجت(رض) مدفون است. دوازدهم دی ماه سال گذشته آیت الله مصباح یزدی پس از عمری مجاهدت صادقانه دار فانی را وداع گفتند.

 
پیام رهبرانقلاب درپی در گذشت آیت الله مصباح
با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیةالله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است. ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویائی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند. خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی دینی و نگارش کتب راه‌گشا، و در تربیت شاگردان ممتاز و اثرگذار، و در حضور انقلابی در همه‌ی میدانهائی که احساس نیاز به حضور ایشان میشد، حقاً و انصافاً کم‌نظیر است. پارسائی و پرهیزگاری خصلت همیشگی ایشان از دوران جوانی تا آخر عمر بود و توفیق سلوک در طریق معرفت توحیدی، پاداش بزرگ الهی به این مجاهدت بلند مدت است.

اینجانب که خود سوگوار این برادر قدیمی و عزیز میباشم، به خاندان گرامی و فرزندان عالم و صالح و دیگر بازماندگان ایشان و نیز به شاگردان و ارادتمندان این معلّم بزرگ و به حوزه‌ی علمیه تسلیت عرض میکنم و علوّ درجات ایشان و مغفرت و رحمت الهی را برای ایشان مسألت مینمایم.


م
کد مطلب: 436832