تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
 

خشم یمنی‌ها علیه آل سعود

Share/Save/Bookmark
روز گذشته هزاران یمنی در اعتراض به ادامه حملات عربستان به کشورشان دست به تظاهرات زدند و آمادگی خود برای پاسخ به سعودی‌ها را اعلام کردند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  مردم یمن عصر دیروز (دوشنبه) در اعتراض به تجاوزات عربستان سعودی در صنعاء تظاهرات کردند و با سر دادن شعارهایی ادامه تجاوزات سعودی علیه یمن و کشتار مردم بی‌گناه را به شدت محکوم کردند.

مردم در این تظاهرات که از خیابان فرودگاه صنعا که طی یک ماه گذشته بارها بمباران شده، خواستار پایان یافتن محاصره ملت یمن و انجام یک تحقیق بین المللی و محاکمه تمامی عوامل و همدستان این اقدام تجاوزکارانه علیه یمن شدند.

 مردم به دعوت کمیته عالی انقلاب با شرکت در راهپیمایی گسترده دیروز شرمت کردند و در این راهپیمایی شعارهایی مانند «هیهات منا الذله»، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سردادند.

در بیانیه‌ای که پس از پایان تظاهرات امروز قرائت شد، بر ایستادگی مردم در مقابل تجاوزات سعودی تاکید شد. در این بیانیه همچنین آمده است که هرگونه قعطنامه‌ سازمان ملل که محکومیت تجاوزات عربستان را در پی نداشته باشد، ارزشی ندارد.

تجاوزات هوایی عربستان سعودی به یمن هزاران کشته و زخمی بر جای گذاشت و جنگنده‌های سعودی با وجود اعلام پایان عملیات متجاوزانه «طوفان قاطع» همچنان به حملات و بمباران و کشتار مردم بی‌گناه یمن ادامه می‌دهند.
م
کد مطلب: 273576
مرجع : فارس