تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵
 
طراحی خطرناک برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری؛

زمزمه‌های حذف مناظره‌های انتخاباتی/ تیر خلاص به قلب مشارکت از سوی حامیان دولت حداقلی

Share/Save/Bookmark
زمزمه‌های حذف مناظره‌های انتخاباتی/ تیر خلاص به قلب مشارکت از سوی حامیان دولت حداقلی
 
رجانیوز کسب اطلاع کرده است که در جدیدترین این موارد، تلاش‌هایی برای تغییر مدل تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در صدا و سیما آغاز شده است. مهمترین مشخصه این تلاش‌ها، تمرکز بر حذف مناظرات انتخاباتی و گفتگوهای رو در روی نامزدها با یکدیگر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: گفتگوها درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری هر روز ابعاد جدیدتری به خود می‌گیرد. رجانیوز کسب اطلاع کرده است که در جدیدترین این موارد، تلاش‌هایی برای تغییر مدل تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در صدا و سیما آغاز شده است. مهمترین مشخصه این تلاش‌ها، تمرکز بر حذف مناظرات انتخاباتی و گفتگوهای رو در روی نامزدها با یکدیگر است.
 
این ایده که به نظر می‌رسد از سوی افراد علاقمند به مشارکت حداقلی در حال پیگیری است، در تضاد مستقیم با فضای رقابتی و شور انتخاباتی است که از عوامل اصلی اقبال مردم به صندوق‌های رای می‌باشد.
 
از سوی دیگر در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری که در سایه ویروس کرونا برگزار می‌شود و به احتمال قوی امکان برگزاری تجمعات مردمی و تبلیغات خیابانی فراهم نخواهد شد، پوشش فضای انتخابات در صدا و سیما و فضای مجازی اهمیتی مضاعف پیدا می‌کند.
 
رجانیوز قبلا در خبری اعلام کرده بود که جریان سیاسی مشخصی به دنبال تئوریزه کردن مشارکت حداقلی در انتخابات پیش روست. حالا به نظر می‌رسد که اقدامات این جریان از فعالیت تئوری فراتر رفته و در حال اثرگذاری بر رویه‌هایی است که نقش اصلی در افزایش مشارکت را به عهده دارد.


م
کد مطلب: 421748