تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
 

رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سفر معاون اول رئیس جمهور به آق‌قلا‌! / اینجا کسی کرونا نمی‌گیرد

Share/Save/Bookmark
رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سفر معاون اول رئیس جمهور به آق‌قلا‌! / اینجا کسی کرونا نمی‌گیرد
 
نخستین مقصد معاون اول رئیس جمهور در سفر یکروزه‌اش به استان گلستان، روستای عطاآباد آق قلا بود تا از برخی طرح‌های توانمندسازی و کارگاه‌های تولید مبل بازدید کند اما همه چیز در سایه ازدحام جمعیت و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: صبح امروز اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در روستای عطاآباد یافت تا از برخی طرح‌های توانمندسازی و اشتغالزایی و کارگاه‌های تولید مبل بازدید کند.
اما ازدحام جمعیت بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به متن و بازدید از واحدهای تولیدی تبدیل به حاشیه شد. عدم ساماندهی شرایط و معطل ماندن مردم از ساعات ابتدایی صبح در روستا در شرایطی که کرونا هر روز دارد از میان ما قربانی می‌گیرد، چیزی جز سوء تدبیر نیست.
ضمن اینکه کرونای انگلیسی نیز با قدرت سرایت و مرگ و میر بیشتر در مناطق مختلف کشور شیوع یافته و وزارت بهداشت به شدت بر رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات تأکید دارد.
اما متأسفانه خود مسئولان دولتی نخستین کسانی هستند که پروتکل‌های بهداشتی را نادیده می‌گیرند و به سلامتی مردم کم توجهی می‌کنند.
در زمان حضور جهانگیری در روستای عطاآباد با آن ازدحامی که ایجاد شد متأسفانه برخی از افراد فاقد ماسک بودند ضمن اینکه کودکان نیز در بین افراد حضور داشتند و کسی هم نبود که بخواهد شرایط را مدیریت کند و جلوی این تجمع و ازدحام گرفته شود.
باید از آقای جهانگیری و مسئولان استانی سوال کرد اگر یک نفر در این جمع ناقل یا بیمار بوده باشد، می‌دانند چه خطری برای دیگران در پی خواهد داشت و آیا اگر کسی در این جمع به کرونا مبتلا شود آقایان پاسخگو خواهند بود.
ضمن اینکه وزارت بهداشت بارها بر برخورد با تهدیدکنندگان علیه بهداشت عمومی تأکید کرده و معاونت بهداشتی در استان‌ها نیز نظارت‌های مستمری بر فعالیت اصناف مانند تالارهای پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی و غیره دارد و اگر تجمعی بیش از حد اتفاق بیفتد یا پروتکلی رعایت نشود، برای فرد متخلف مجازات در نظر می‌گیرند اما آیا کسی آقای معاون اول را برای به خطر انداختن جان مردم روستای عطاآباد مواخذه خواهد کرد؟
بهر حال جهانگیری در میان ازدحام جمعیت بدون رعایت هیچگونه پروتکلی از طرح‌های توانمندسازی و کارگاه‌های تولید مبل در این روستا بازدید و البته طرح هادی این روستا را هم افتتاح کرد.
اعتبار این طرح پنج میلیارد تومان بوده و شامل 47 هزار و 500 متر مربع زیرسازی و آسفالت، سه هزار متر طول جدول گذاری، دوهزار و 700 متر مربع پیاده رو سازی و هزار و 500  متر طول جابجایی شبکه برق است.
اجرای طرح هادی روستای عطاآباد آق قلا، 664 مین طرح هادی روستایی در استان گلستان به منظور محرومیت زدایی و آبادانی روستاها است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در حاشیه سفر به روستای عطاآباد آق قلا از بازارچه صنایع دستی و مبلمان این روستا نیز بازدید کرد.
گفتنی است، روستای عطاآباد جزو روستاهای بدون بیکار استان گلستان بوده که از اوایل دهه 80 کار تولید مبلمان را در کارگاه‌های کوچک شروع کرده است. همچنین این روستا حدود 350 کارگاه تولید مبل دارد که 3 هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند.


م
 
کد مطلب: 421646