تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳
۲
 
در حاشیه یک دستاورد؛

آقای روحانی! سخنتان درباره امام را اصلاح کنید+جزئیات

Share/Save/Bookmark
هرچند که مشخص است روحانی در پی آن است که افتخار عمل به یکی از فرمایشات امام را در کارنامه دولت خود داشته باشد اما بهتر است که آقای رئیس جمهور هرچه زودتر سخن خود را به دلیل عدم دقت و رعایت یک ظرافت مهم اصلاح کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آقای روحانی رئیس جمهور، صبح امروز در مراسم بهره برداری از 13 طرح ملی و مهم صنعت آب و برق با اشاره به سخنرانی امام راحل در بهشت زهرا(س) مبنی بر رایگان شدن آب و برق برای مستضعفان، گفت: «مدتی بود که خناسان می‌گفتند "آن آب و برق مجانی چه شد؟" و امروز دولت دوازدهم افتخار می‌کند که در سایه فداکاری و تلاش مسئولان وزارت نیرو و نفت این شعار امام(ره) را محقق ساخت و اقشار کم‌درآمد از آب و برق رایگان برخوردار هستند و بدین وسیله شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند، پایان یافت. مشخص شد که دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت مستضعفان است».

هرچند باید از زحمات دولت قدردانی نمود اما خوب است که آقای رئیس جمهور مطلع باشند که امام خمینی(ره) این موضوع را در بهشت زهرا(س) مطرح نکردند بلکه این موضوع اولین بار در حدود بیست روز بعد از پیروزی انقلاب و بعد از وعده سخنگوی دولت موقت توسط امام مطرح شد.

بازه تاریخی ایراد این سخن از آن جهت مورد اهمیت است که همان خناسان مدنظر آقای روحانی همواره این موضوع را به دستاویزی برای تخریب امام و انقلاب مطرح می کنند و هرچند مضحک اما وقیحانه و بی‌شرمانه، وعده آب و برق مجانی را به عنوان وعده‌ای فریب آمیز برای ترغیب مردم به انقلاب معرفی می کنند.

نکته جالب تر آن است که امام راحل هر وقت همین موضوع را با عبارات خاصی مطرح می کردند اما وارونه نمایی ضدانقلاب و گسترش پرحجم آن اجازه نشان دادن واقعیت سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی را نداده است.

برای نمونه، امام راحل در دیدار با طلاب مدرسه فیضیه قم به تاریخ ۱۰ اسفند سال ۵۷ با بیان اینکه به آب و برق مجانی دلخوش نباشید گفتند: «ما علاوه بر این که زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم».

هرچند که مشخص است روحانی در پی آن است که افتخار عمل به یکی از فرمایشات امام را در کارنامه دولت خود داشته باشد اما بهتر است که آقای رئیس جمهور هرچه زودتر سخن خود را به دلیل عدم دقت و رعایت یک ظرافت مهم اصلاح کنند.

م
کد مطلب: 420304
مرجع : جهان
 
مجید
Romania
۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۱۷:۵۵:۱۱
البته روحانی (حسن فریدون) بیشتر جیب مردم رو زده با دعوت مردم به بورس به صورت کاملا موذیانه
 
سید عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۲۱:۰۲:۳۰
پول برق را از مشترکان پر مصرف می گیرند و بابت رایگان کردن کم مصرف ها خرج می کنند. اتفاق خاصی نیافتاده. من مصرف برقم متوسط بوده الان قیمت آن حدود 30 درصد افزایش پیدا کرده