تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
 

هایکو ماس: برجام بهترین ابزار برای مهار ایران

Share/Save/Bookmark
هایکو ماس: برجام بهترین ابزار برای مهار ایران
 
وزیر خارجه آلمان در سخنرانی در یک اندیشکده صهیونیستی مدعی شد حفظ برجام بهترین ابزار برای مقابله با ایران است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیر خارجه آلمان چهارشنبه شب به وقت تهران در سخنرانی در یک اندیشکده صهیونیستی مدعی شد برجام بهترین ابزار برای مقابله با اقدامات ایران است.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در سخنرانی مجازی در یک اندیشکده صهیونیستی گفت باید مسائل مربوط به فعالیت‌های «ستیزه‌جویانه» و برنامه موشکی ایران باید مورد رسیدگی قرار گیرند.

ماس در این خصوص گفت: «اما بهترین ابزار برای انجام این کار، کماکان برجام است. با آنکه این توافق بی‌نقص نیست شفافیت بیشتری نسبت به هر زمان دیگری در گذشته به ما اعطا می‌کند.»

او در ادامه با متهم کردن ایران به انجام «اقدامات خطرناک» در هفته‌های گذشته خواستار جلوگیری از دستیابی ایران به «سلاح هسته‌ای» شد.

وی گفت: «اقدامات خطرناک ایران در هفته‌های گذشته به ما یادآوری می‌کند چرا نباید اجازه دهیم این کشور به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.»

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

م
کد مطلب: 420126