تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲
 

ویروس کرونا ابزار رژیم صهیونیستی برای شکنجه اسرای فلسطینی

Share/Save/Bookmark
ویروس کرونا ابزار رژیم صهیونیستی برای شکنجه اسرای فلسطینی
 
وزیر بهداشت فلسطین ضمن اشاره به وضعیت نابسامان اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی تاکید کرد که رژیم غاصب اسرائیل از ویروس کرونا به عنوان ابزاری برای شکنجه این اسرا استفاده می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش العهد، فلسطینیان چهارشنبه از سازمان بهداشت جهانی و کمیته صلیب سرخ بین‌المللی خواستند تا رژیم اشغالگر صهیونیستی را برای نجات جان اسرای بیمار فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی تحت فشار قرار دهند و این اسرا را با توجه به افزایش اپیدمی ویروس کرونا در زندان‌ها آزاد کنند.
«می الکیله» وزیر بهداشت فلسطین اعلام کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی از آزار و اذیت اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی دریغ نمی‌کند به گونه‌ای همه موازین و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: از زمان شیوع اپیدمی ویروس کرونا در میان اسرای فلسطینی از آوریل گذشته تعداد مبتلایان به کرونا 300 نفر بوده است که بیشترین آمار مبتلایان پس از زندان «جلبوع» در زندان های «نقب» و «ریمون» بوده است.
می الکیله در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که اشغالگران صهیونیستی قصد دارند از ویروس کرونا به عنوان ابزاری برای شکنجه اسرای فلسطینی استفاده کنند، درحالی که محیط زندان بستری مناسب برای گسترش این ویروس است، به ویژه اینکه پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه مناسبی در این زندان‌ها وجود ندارد.
وزارت بهداشت فلسطین چندین بار از کمیته صلیب سرخ بین‌المللی و سازمان بهداشت جهانی خواسته تا اقداماتی برای نجات جان اسرای فلسطینی به ویژه اسرای بیمار در زندان‌های صهیونیستی اتخاذ کنند. اسرای فلسطینی به دلیل ازدحام بیش از حد در اتاق های زندان در معرض خطر قرار دارند و زندان به کانونی برای شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است.
وزیر بهداشت فلسطین اظهار داشت: وزارت بهداشت نگران وضعیت سلامتی هر یک از اسرای فلسطینی به ویژه « ایمن سدر» در زندان‌های صهیونیست هستند که برخی از آن‌ها از جمله «خالد غیظان» و « باسل عجاج» و « عبد المعز الجعبه» در اثر عوارض ناشی از بیماری ویروس کرونا به بیمارستان منتقل شدند.همچنین وزارت بهداشت فلسطین از سازمان بهداشت جهانی و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواستار نظارت بر شرایط اسرای فلسطین در زندان‌ها و پیگیری انجام واکسیناسیون آن‌ها در برابر بیماری ویروس کرونا شد.
از سوی دیگر « قدری ابوبکر» رئیس سازمان امور اسیران و آزادگان فلسطینی شرایط ناگواری اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی را بررسی کرد. بر اساس گزارش ابوبکر برخی از اسرای فلسطینی از جمله « خالد غیظان» و « ایمن سدر» به دلیل ابتلا به بیماری کرونا اوضاع جسمانی خوبی ندارند.
قدر ابوبکر خاطرنشان کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی عامدانه اسرای فلسطینی مبتلا به کرونا را در شرایط سخت بازداشت می‌کنند و به آن‌ها « یک لیمو و یک داروی مسکن» برای مقاومت در برابر کرونا می‌دهند و در صورت بروز علائم بیماری کرونا در میان اسرا ، تست کرونای آن‌ها را به تاخیر می اندازند.
ابوبکر با اشاره به آغاز واکسیناسیون اسرا در زندان‌های مختلف تاکید کرد که برخی از اسرا به دلیل ترس و اضطراب از دریافت واکسیناسیون خودداری کردند؛چراکه رژیم اشغالگر اسرائیل سابقه طولانی و سیاهی در زمینه سهل انگاری پزشکی و سوء استفاده از اجساد اسرا برای آزمایش‌های مختلف دارد.
ابوبکر در مورد وضعیت زندانی «حسین مسالمه» گفت که اوضاع جسمانی وی وخیم است و مدت زیادی است که از درد شدید رنج می‌برد. اما اداره زندانهای اشغالگر صهیونیستی انتقال وی را به بیمارستان برای معالجه به تأخیر انداخت و پس از آن اعلام کرد که مسالمه به سرطان خون مبتلا است.
طی چند سال گذشته شماری از اسیران فلسطینی در زندان‌های اشغالگران اسرائیلی پس از تحمل درد‌های طولانی جان باختند که آخرین آن‌ها نیز شهید «کمال ابو وعر» از جنین بود.
از اوایل سال کنونی شمار اسرای بیمار در مقایسه با سال‌های گذشته رو به افزایش است.

هم اکنون 700اسیر بیمار در زندان‌های اشغالگران در بند هستند که بیش از 300 نفر آنان از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند و به درمان و پیگیری نیاز دارند.
باشگاه اسیر فلسطین نیز اوضاع زندان‌های رژیم صهیونیستی را فاجعه‌بار خواند، به ویژه اینکه بیش از 40 نفر از اسرای مبتلا به کرونا وضعیت خطرناکی دارند و علاوه بر این شمار زیادی از افراد سالخورده در کنار اسرای مبتلا به کرونا قرار دارند.

م
کد مطلب: 420112
مرجع : تسنیم