تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
 

زاکانی: ۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است

Share/Save/Bookmark
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است، گفت: تلاش ما بر این شد بتوانیم توزیع مناسب ثروت داشته باشیم و جلوی رانت‌ها را بگیریم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:علیرضا زاکانی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، بیان کرد: ۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است و ۹۰ درصد سپرده‌های بانکی برای ۴ درصد جامعه است. بین کمترین مصرف و بیشترین مصرف گوشت در سال به صورت میانگین برای هر یک نفر در خانواده‌های فقیر یک کیلو گوشت در سال و برای خانواده‌های ثروتمند تا ۹۶ کیلو در سال طبق ‌آمار مصرف وجود دارد، کجا می‌خواهد این تبعیض جلویش گرفته شود؟ کجا می‌خواهد جلوی این مشکلات گرفته شود، فقر قابل تحمل است اما تبعیض قابل تحمل نیست و ویران کننده است.
 
 زاکانی گفت: تلاش ما بر این شد بتوانیم توزیع مناسب ثروت داشته باشیم و جلوی رانت‌ها را بگیریم مثلا ًاگر رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی هست جلوی رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی را بگیریم که به سمت و سویی نرود که امسال ۹ میلیارد دلار هزینه کالاهای اساسی کرده باشیم و قریب ۵  میلیارد دلار آن را برای نهاده‌های دامی داده باشیم بعد مرغی که قرار است ۱۲ هزار تومان به دست مردم برسد به ۲۵ هزار تومان، ۳۰ هزار تومان، ۳۵ هزار تومان برسد.
 


م
کد مطلب: 419838