تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
 
دیروز در عراق صورت گرفت:

بدرقه ترامپ و استقبال از بایدن توسط گروه‌های مقاومت/ شش کاروان نظامی آمریکا هدف مجاهدان عراقی قرار گرفت

Share/Save/Bookmark
بدرقه ترامپ و استقبال از بایدن توسط گروه‌های مقاومت/ شش کاروان نظامی آمریکا هدف مجاهدان عراقی قرار گرفت
 
به گزارش منابع خبری از صبح جمعه تا ساعات پایانی جمعه شب، شش کاروان لجستیکی آمریکا هدف حملات گروه‌های مقاومت در عراق قرار گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: گروه‌های مقاومت اسلامی عراق از صبح دیروز شش کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی را در استان های بغداد، صلاح‌الدین، بابل، دیوانیه و ناصریه هدف قرار دادند.
 
حوالی ظهر دیروز رسانه‌های عراقی از هدف قرار گرفتن سه کاروان لجستیکی ارتش تروریستی آمریکا در استان‌های «بابل» در مرکز عراق و «دیوانیه» در جنوب عراق خبر دادند. طبق این گزارشات دو مورد از این عملیات‌ها در استان بابل صورت گرفته است که گروه «اصحاب الکهف» مسئولیت این حملات به کاروان لجستیکی آمریکا را برعهده گرفته است. گفته شده در حمله استان دیوانیه، چند مشاور اسپانیایی مجروح شدند که احتمال داده می‌شود این افراد جزء نیرو‌های ناتو باشند.
 
همچنین عصر دیروز دو کاروان لجستیک ارتش ایالات متحده در بغداد و بابل مورد هدف قرار گرفتند. این چهارمین و پنجمین حمله به کاروان‌های نظامی آمریکایی طی ساعات گذشته امروز بوده است. گروه مقاومت اسلامی لواء الشهيد كريم درعم مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.
 
در ساعات پایانی جمعه شب نیز یک کاروان لجستیک ارتش تروریستی آمریکا در صلاح الدين عراق مورد هدف قرار گرفت که گروه مقاومت اصحاب الکهف مسئولیت حمله را پذیرفت.
 
پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای همراه ایشان، پارلمان عراق رای به خروج نظامیان ارتش تروریست آمریکا از این کشور داد. پس از آن حملات ایذایی متعددی توسط نیروهای محور مقاومت علیه ارتش ایالات متحده انجام شده بود که اوج این حملات دیروز و همزمان با روند انتقال قدرت در کاخ سفید انجام می‌شود.
 
کارشناسان این حملات را دارای پیام‌های متعددی به سران جدید کاخ سفید و البته ترامپ که اکنون دیگر امنیت سابق را ندارد، تفسیر می‌کنند.

م
 
کد مطلب: 419818