تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
۲
 
سرلشکر سلامی:

با موشک بالستیک ناوهای دشمن را هدف قرار می‌دهیم

Share/Save/Bookmark
با موشک بالستیک ناوهای دشمن را هدف قرار می‌دهیم
 
فرمانده کل سپاه گفت: یکی از هدف های مهم ما در سیاست‌ها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن اعم از ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش گفت: یکی از هدف های مهم ما در سیاست ها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن اعم از ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.
 
 سرلشکر سلامی بیان کرد: مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک‌های بالستیک به دلیل اعماق و مسافت‌های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است.
 
وی افزود: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه‌ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در مواقعی که اقتضا کند؛ در شرایط واقعی تکرار شود.
 

م
 
کد مطلب: 419810
 
غفاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۲۱:۳۰:۳۲
با سلام.بسیار عالی سردار
 
عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۲۲:۵۵:۵۱
خدا قوت به دانشمندان ونخبه های جوان سپاه ووزارت دفاع وارتش جمهوری اسلامی که دراین رزمایشها اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتن که به دشمنان نشان دادن ایران کشور باتمدن وشکست ناپذیر است قدرت نیروهای مسلح به دستشان آمد دیگر خطا ازدست پا نکنند