تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷
 

برنامه واشنگتن برای آغاز جنگ خرابکارانه جدید در سوریه و عراق

Share/Save/Bookmark
 
تحلیلگر سیاسی لبنانی در گفت‌وگو با یک پایگاه خبری عراقی از برنامه واشنگتن برای به راه انداختن جنگ خرابکارانه جدید در سوریه و عراق خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «هادی قبیسی» نویسنده و تحلیل‌گر سیاسی لبنان، ایالات متحده آمریکا را به داشتن نقشی خرابکارانه در عراق و سوریه و تلاش برای بی ثبات کردن امنیت متهم کرد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا به دنبال به راه انداختن یک جنگ خرابکارانه جدید در عراق و سوریه از طریق ابزارهای خود؛ داعش و [اغتشاش‌گرانی] که به جوکر معروفند، است.

قبیسی با تاکید بر اینکه نقش آمریکا در سوریه و عراق خرابکارانه است، توضیح داد: ایالات متحده آمریکا تلاش دارد تا از عناصر داعش در زندان‌های سوریه برای انجام عملیات‌های خرابکارانه در جنوب سوریه سوء‌استفاده کند. ضمن اینکه حضور نظامی آمریکا در سوریه یکی از دلایل انفجارها و بحران‌ها در منطقه است که به آن تحریم‌های گاه و بی‌گاه آمریکا نیز افزوده می‌شود. 

پیشتر،   «علی الصطوف» نماینده مجلس سوریه گفته بود که آمریکا جنگ اقتصادی کثیفی را برای گرسنه نگه داشتن مردم سوریه و عراق به راه انداخته است.

 وی همچنین درباره برنامه دولت آمریکا برای هدف قراردادن و ترور شمار بیشتری از فرماندهان محور مقاومت هشدار داد و گفت: آمریکا به دلیل شکست پروژه‌اش در منطقه در وضعیتی سردرگم و بی‌ثبات قرار دارد. این پروژه توطئه‌چینانه را محور مقاومت خنثی کرده است. از سوی دیگر قدرت فزاینده این محور احتمالا آمریکا را بر آن می‌دارد که در هر لحظه به انجام اقدامات تروریستی سوق یابد و برخی از رهبران محور مقاومت را هدف قرار دهد.

«محمود جوخدار» دیگر نماینده سوری نیز با تایید وجود طرح‌ها و برنامه‌هایی برای انجام حملات تروریستی در برخی کشورهای منطقه می‌گوید که رژیم صهیونیستی و صهیونیسم جهانی از هر فرصتی که به دست آورند برای تحقق اهدافشان استفاده می‌کنند.
ش
کد مطلب: 419765
مرجع : فارس